V druhém celovečerním dobrodružství se budou naši animovaní hrdinové Fry, Bender, Leela, Profesor Farnsworth, Dr. Zoidberg a byrokrat 34. stupně Hermes Conrad snažit spravit trhlinu v časoprostoru, skrze kterou do našeho vesmíru pronikl obří chapadlovitý vetřelec s podlými úmysly a nadpřirozenými schopnostmi. Lidem na Zemi vnutí nové náboženství, do jehož čela se jako slepý k houslím dostane Fry, který obyvatele Země přesvědčí, aby "modrou planetu" opustili a vydali se na cestu do nebe... Zemi tak ovládnou roboti, v čele s nikým jiným, než Benderem.
Tento film je druhým v řadě z připravované čtveřice. Zbývající dva mají být na DVD trh uvedeny v letech 2008 a 2009. (havLord)

Terva

CITÁT - Dvojité zvracení, znamená radost.......... Průzkum anomálie "roztržení vesmíru" může začít. Posádka, která vyhraje, může vyrazit na průzkum. Hádejte, kdo vyhrál. Planet Expres. (to není spoiler - to je Benderův osud) CITÁT - A jak je to nebezpečné?...... Tak opět spousta hustých hlášek, trapných situací, vtipu, humoru, zvracení a beznaděje. To je Futurama. CITÁT - Kdo si hraje, nezlobí......... Bender a jeho "Džbánkový test" je opět geniální situace. Milion a jedno chapadlo je o existenci robotů a o vesmírné lásce. CITÁT - Kritizovat umí každej............... ()

lesumir

Musím se přiznat, že tohle bylo moje první setkání s Futuramou, takže jsem hodně na vážkách. Vysoká koncentrace humorných hlášek mi sice vykouzlila na rtech úsměv, ale u toho to taky skončilo. Příběh sice nebyl nudný, ale představoval jsem si ho trošku jinak, postrádal jsem větší důraz na zápletku a plnější atmosféru. A na konci mi bylo úplně jedno, jak to dopadne, protože na me ze všech stran doléhala nuda. No, ale dám Futuramě ještě šanci a podívám se na seriál. ()

HAL

Ve zkratce: o malý fous lepší než první Futurama film, o větší fous horší než seriál. S tím že s jeho prvními a nejlepšími sériemi se opravdu nedá srovnávat... ale to na druhou stranu žádný animovaný komediální seriál, takže to není moc překvapivé. Jinak jde pořád o velmi zábavnou záležitost s dokonalé napsanými postavami, které dělají s vesmírem takové psí kusy, že by z toho Einstein spáchal harakiri. 8/10 ()

Joe321

Musím říct, že druhá filmová Futurama mě velmi překvapila. Je rozhodně lepší než Bender's Big Score a nebojím se říct, že hlavně v první půlce, je to stará dobrá Futurama. Jakkoliv to zní překvapivě, je to tak. Staré dobré vtípky, narážky a situace. Nasmál jsem se u toho docela dost, což při prvním filmu tolik nebylo. Bohužel druhá polovina je už bez většího humoru a hraje se více na emoce. Což ovšem není na škodu, ale trochu to nudí. Kdyby to bylo alespoň prostřídáno nějakými gagy, ale těch se moc nedočkáme. Každopádně jestli budou mít filmy takovouhle stoupavou tendenci, čeká nás příště velmi příjemné pokoukání. -"Leela, I can't help with notice you're unescorted. Might I... escort you behind that bush for the next five minutes?" -"Nothing would revolve me more." -"Then how about that shrube?" a All My Circuits -"Oh Calculon, I'm afraid you have a fourth personality the other three don't know about. And it and I... are lovers! ()

Lucasion

Druhý celovečerní film Futurama začíná přesně tam, kde první skončil. Vesmír má anomálii a je zde díra do jiného prostoru. Co se skrývá za tajemnou dírou? Planet Express nám stačí mezitím ukázat sport budoucnosti Deathball, Bender se dostane do tajné Ligy robotů a Fry bude opět hledat smysl života. Bender a jeho Liga robotů nemá chybu tak jako nemá chybu vytříbený humor Futuramy. Když se Fry ztratí v kosmické díře a najednou z ní začnou vylézat obrovská chapadla, pak teprve začíná ta pravá zábava. Přesto všechno je druhý film ze všech čtyřech nejslabší. I tak je to povedená zábava. PS: Parodie na Supermana nemá chybu! (92 %) ()

• Když žil Fry s Colleen, volal Dial-A-Joke 8.128 krát. (HellFire)
  • Název odkazuje na frázi „the beast with two backs“, termín vztahující se k sexuálnímu spojení dvou lidí a běžně používané Williamem Shakespearem. (HellFire)
  • Při útoku chapadel monstra na město můžeme sledovat postavičky běžící do budovy pojišťovny. Jméno této pojišťovny zní „Space Farm“, což je narážka na „State Farm“ (velkou americkou síť pojišťoven). Slogan State Farm říká „Life, Auto and Fire“. Slogan Space Farm zní „Life, Auto and Monster“. (HellFire)