Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Při stavbě nového Las Vegas se stane Fryovi nehoda, při které se naučí číst myšlenky, díky přívěsku, který se mu zabodne do hlavy a tedy do mozku. Poté, co Fry objeví své nové schopnosti, ho vyhledá skupina lidí se stejnými schopnostmi. Tuto skupinu vede tajemný muž č. 9, který Fryovi řekne, že jen on může zachránit vesmír před zničením. Fry se dává do služeb pana Wonga, který chce zničit celé jedno rameno Mléčné dráhy, kvůli stavbě největšího minigolfového hřiště ve vesmíru. Této stavbě chtějí zabránit ekofeministky, ke kterým se přidá i Leela a další ženy z Futuramy a Planet Expresu. A tím se rozpadne celý Planet Expres...... Dalším vedlejším příběhem je příběh Bendera, který se zamiluje do ženy Don Bota, šéfa robomafie. (artuš)

(více)

Recenze (202)

Martrix 

všechny recenze uživatele

Nápad poslepovat několik dílů dohromady a udělat z nich celovečeráky, se mi nelíbí. V případě Benderovi hry a Benderova parádního terna to totiž nedopadlo dobře. Takže i když jsem měl možnost vidět Fialového trpaslíka už před rokem, počkal jsem si až zklamání opadne. Možná jsem v tomto případě ani nemusel, protože ze všech čtyř filmů, je Fialový trpaslík nejkompaktnější a nejbližší seriálové Futuramě. Tzn. konečně je vtipný, děj má spád a míst kde se člověk nudí není moc. Snad je to i tím, že tvůrci výjímečně ubrali v okatém parodování slavné klasiky a dali si práci s vymýšlením vlastních vtípků. Právě v tom byla síla seriálové Futuramy a vlastně i Simpsonů. Přesto mám nepříjemný pocit, že šlo o jeden z posledních tvůrčích záchvatů a Futuramu čeká stejný konec jako zmiňované žluťáky ze Springfieldu. ()

MATADOR 

všechny recenze uživatele

Cítím maximální pocit zklamání! Jakýkoliv díl Futuramy, jakýkoliv její celovečerní film jsem zkoukl na posezení a dá se říct, že mi nabídl v určitých chvílích pocit zábavy. Ale Fialový trpaslík je už od začátku nudný, chaotický, neuvěřitelně nenavazující, jednoduše jakoby se dva scénáristi střídali po dvaceti minutách, ve psaní scénáře. Nejděravější a nejméně zábavná Futurama, bohužel. Nebavilo mě to, nepobavil jsem se, nudil jsem se! Jakýkoliv trest by byl lepší! ()

Reklama

Petfruf 

všechny recenze uživatele

Futuramě rozhodně sluší kratší stopáž. Těch 90 minut bylo moc, námět sic dobrý, ale dal by se využít lépe, škoda zbytečných odboček a vtipů cucaných z prstu... Scénky s "pomatenci" mi přišly jako čisté utrpení. Nebýt Zappa, Zoidyho a čtení myšlenek, tak se skoro není čemu smát... A to jsem fanda Futuramy... ()

bouncer 

všechny recenze uživatele

Tento počin patří mezi ty lepší filmy Futurama, ale stejně to není žádný zázrak. Oceňji soudržnost příběhu po celou dobu a pár dobrých fórků, ale stejně jsem se neubránil pocitu, že s dobrým střihem mohl být místo průměrného filmu hodně dobrý díl o 20-30 minutách. Myslím si, že všechny čtyři celovečerní filmy Futurama byl krok vedle. ()

lakikaki 

všechny recenze uživatele

Neviem či najlepší, ale rozhodne jeden z tých vydarenejších Futurama filmov. Niekoľko úprimných výbuchov smiechu, mnoho úsmevov, trošičku nudy (Futurame celovečerný formát proste nikdy nesedel) a nostalgická chvíľka na samotnom konci filmu. Ten je síce značne sympatický a je to rozlúčka vo veľkom štýle, ale možno trochu prirýchla a príliš chaotická. Posledná epizóda piatej série sa s ukončením legendy vysporiadala o niečo lepšie, ale ja predsa len verím, že sme sa s Futuramou nerozlúčili naposledy, takže napravenie je ešte stále možné. Into the Wild Green Yonder je rozhodne vydareným príspevkom z 31. storočia, ale na pôvodný seriál sa až tak úplne nechytá, takže nakoniec to budú príjemné štyri hviezdičky a palec jednoznačne smerom hore. Majte sa pekne, Fry, Leela, Bender, Amy, Zoidberg, Professor, Hermes, Zapp, Kif a Scruffy, verím, že sa onedlho znovu vidíme. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (7)

  • Věta na začátku Futuramy psaná mimozemským jazykem říká: „Lidé nás neporazí.“ Nápis v mimozemském jazyce pod horskou dráhou znamená: „Varování: Padající lidé.“ (HellFire)
  • Vo filme odznejú pravdivé vedecké poznatky ako Gap Keeler, prstenec Saturnu, asteroid 2261 Keeler a kráter na Marse s názvom Keeler. Všetky tieto veci sú pomenované podľa astronóma Edwarda Jamesa Keelera. (Greenpeacak)
  • Název filmu je odkazem na název hymny amerického letectva Into the Wild Blue Yonder a dokumentární film The Wild Blue Yonder. (artuš)

Reklama

Reklama