V neklidných časech po smrti cara Borise Godunova se odehrává tento velkolepý historický příběh. Rusové jsou ve válce s Polskem a v Moskvě právě probíhá povstání proti polskému vojsku. Působivé zpodobnění historických událostí Vás ohromí dokonalou vizuální podobou a strhne svými napětím nabitými scénami. (oficiální text distributora)

Ed.

Jsou i lepší filmy, ale jako oddechovka je to dobré, nic jsem nečekal a pustil jsem si to už několikrát. ()

Sandai

Zajímavý film, ale takový nijaký. Pěkné scény scény se střídají z nudou a povedené okamžiky střídá slabší scénář. Ale za shlédnutí film určitě stojí. ()

tulen

Není to uplně špatně, dokoukal jsem to do konce, ale nějak mi není jasné jaký to vlastně je žánr ? Je to sice postavené na historických reáliích, ale ty jsou jenom berličkou pro pohádku o mladém nevolníku zamilovaném do unesené carevny, který zachránil Rusko před poláky. Ovšem pohádka to taky zrovna není, aspoň ne pro děti, protože některé krvavé scény jsou opravdu dost realistické. Občas mi to trochu přišlo jako skromější ruská variace na filmy Království nebeské nebo Kapitán Alatriste. Proč se tam pořád motal ten pitomej jednorožec, to jsem nepochopil. ()