Život Briana

• Česko Monty Python: Život Briana (více)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

kenkaku

Monty Pythony jsem nikdy nijak nežral a nevyhledával. De-facto "Život Briana" bylo mé poprvé. A vůbec to nebolelo. Naopak. V první polovině jsem se řezal smíchy ('Romanus' podle vzoru 'anus'.... málem jsem umřel smíchy, asi proto, že jsem utrpěl vzdělání formou zkoušky z Latiny :)). V druhé už to bylo slabší, asi proto že mi unikly pointy některých vtipů. Jakožto ignorant všech militantních náboženství (tzn. náboženství co jiné přivání na "správnou víru" tím že je upálí nebo vyhodí do vzduchu) jsem Biblí nepolíben. Takže i snížený práh zábavnosti druhé poloviny filmu by se dal svést i na toto. Kdo ví :). ()

Sdoom

Originální myšlenka zpracovaná typicky pythonovským stylem. Některé scény jsou vskutku legendární, nicméně jako celek film příliš nefunguje. John Cleese jako vždy rulezz. (Blu-ray, orig.) ()

Jello Biafra

Unikátna nálož inteligentného britského humoru od legendárnych Monty Python, je náboženskou satirou na príchod mesiáša a trefne zosmiešňuje náboženský fanatizmus i ľudskú debilitu. Záverečnú pesničku považujem za jednu z najlepších filmových piesní. ()

herr_carter

Arthur: Zdráv buď, Vykupiteli!.....Brian Kohn: Já nejsem Mesiáš.....Arthur: Jsi, já to musím vědět, pár jsem jich už následoval......dav: Zdráv buď, Mesiáši!....Brian Kohn: Já nejsem Mesiáš! Rozumíte? Na mou čest!.....dívka: Jedině pravý Mesiáš popírá své božství.....Brian Kohn: Mám vůbec na vybranou? Tak jo! Jsem Mesiáš!....dav: Je jím! Je to Mesiáš!....Brian Kohn: A teď... Jděte do prdele!............................... moje hodnocení = 10 z 10. ()

WathanajX

Brian a jeho život mi přijde jako film, který musíte buď milovat anebo nenávidět. Fakt nevím, jak jsem se tedy ocitla někde přesně mezi… Klady: Musím říct, že světlé momenty tam byly. Ne že bych se úplně lámala smíchy, ale jo našly se docela zábavné části. Nutno ale podotknout, že se jednalo pouze o části z první poloviny filmu. Najdou se scény, které mě opravdu pobavily i hlášky, které si budu dlouho pamatovat. Absolutním králem je samozřejmě Pius Čůrus a scéna kterou jsem celou prosmála. Zápory: Půlku filmu jsem si říkala že je to vlastně docela dost ujetá kravina. Navíc mi tento styl humoru nic moc neříká a až moc mi zavání parodií kterou já z duše nenávidím. Nejspíš proto mi film nesedl až tak jako ostatním. Vážně se v hodnocení docela ztrácím, protože mě vesměs dokázaly zaujmout jen ojedinělé scény ale film jako celek a mě minul dost velkým obloukem. Nevím, zda je to přímo stylem humoru, který skupina Monty Python používá nebo tím čemu se film vysmívá ale nějak mi ušlo proč je tento snímek tak oblíbený a dobře hodnocený. Za mě první půlka fajn, druhou jsem spíš prozívala. Dojem z filmu mi bohužel nezlepšila ani závěrečná píseň. Hodnocení: (slabší 3*) za pár opravdu povedených částí ()

Raevan

Tak to je film nadčasový doslova jako Ježíš Kristus. Určitě nejlepší výkon Monty Pythonů a možná komiků vůbec, nevím co jiného by mohlo znamenat slovo "komedie". Nenápadné, stálé a inteligentní hlášky. Člověk skoro nestíhá zavírat pusu. ()

AZbest

Dlho som váhal medzi 4* a 5*. Ale keď už vidíte film, kde sa niekto sťažuje, že bol zázrakom vyliečený z lepry a tým prišiel o živobytie... to zaváži (: . Okrem toho melódiu poslednej pesničky z ukrižovania si budem popiskovať asi celý život. ()

BluT

Lepší než Svatý Grál, ale stále to není na 5*, i když zábava je to ujetá a pořádná. P.S. Mám chuť se na to podívat znova, protože věřím, že by se mi to líbilo určitě ještě víc. Zvlášť protože song "Always look on the bright side of life" je na mém iPod momentálně nejhranější ze všech:) ()

Baffer

Neukřižujte mě prosím, ale na tenhle styl humuru ja vážně nejsem. Bohužel, jsem se pousmal jenom jednou a to při scéně s ukamenováním. Zbytek filmu jsem se přemáhal ať neusnu. Zajímalo by mě, proč všichni ve filmu mluví jako kdyby jim někdo drtil koule?? ()

bari68

Svojim spôsobom je Monty Python veľmi sugestívne a kontroverzné dielo.Vo svojom žánru ,ale aj parodickým príbehom o Ježíšovi je dosti ztrieštené.Či už je to neúcta k náboženstvu alebo pokus o vtip,tak nejako smiešne mi to nepripadalo.Veľmi,veľmi osobitý snímok,ktorého obsah výrazne prevyšuje humornú stránku. ()

Seti

Mé první setkání s Monty Pythonem je takové trochu rozpačité. Britský humor mám hodně rád (klasiky jako Červený trpaslík nebo Jistě pane...jsou pro mě modlami), ale ten Pythonovský v Brianovi mi ne uplně vždy sedl. Shrnul bych to asi tak, že některé scénky byly naprosto luxusní, některé spíš průměrné a některé nic moc (humor založený na řečových vadách mě málokdy osloví a považuji ho za dost laciný, proto mě překvapilo, kolik ho v Brianovi bylo). Z Monty Pythonovského počinu převládají určitě spíše pozitivní pocity, ale často hlásanou genialitu v téhle bandě zatím nevidím. ()

BlackTom

Bál som sa Monty Pythonu, ale urobil som chybu. Myslel som si, že ich humor bude ťažký, ale pritom je tak krásne detinský až absurdný. Už celkom chápem kultovosť tohto snímku, mám chuť si to pozrieť kľudne aj každý deň. Pasáž s mimozemšťanmi mi tu síce nezapasovala, ale inak je to absolútne dokonalé. A záverečné always look on the bright side of life ma dostalo a rád si to občas popod nos zapískam. Výborná snímka, ktorú môžem len odporúčať. Všetkým. ()

Wimy

Lehce nechápu, co na tom všem přijde tak moc vtipné. Pro mě bylo těch 50 zhlédnutých minut docela velké utrpení. Rádoby vtipný humor mi přišel spíš trapný a nudný, ale chápu, že je to u každého jinak. Symbolicky 1*, kdyby se v těch posledních 40 minutách událo něco extra unikátního, co by mému hodnocení mohlo pomoct. ()

Mistickzz

Bláznivý film plný bláznov, ktorý musel v dobe keď uzrel svetlo sveta šokovať a poburovať. Ale tak ani dnes to nestráca na humore a šmrnci. 79% ()

HiddenDragon

Tohle je mnohem lepsi nez predchozi "Svaty Gral" (1975), kde je ten suchy anglicky humor az moc suchy. "Brian" ma ocividne nakladnejsi vypravu - vpodstate je to "historicky" film s dobrymi exteriery, kulisami i kostymy. Akorat trochu ujetejsi :) V ankete divaku z r. 2000 byl pry dokonce zvolen nejlepsi britskou komedii vsech dob. Az takova pecka to dle meho nazoru neni, ale i kdyz jsem katolik, je tu opravdu hodne vtipnych narazek na vsechno kolem fanatismu, politickych uskupeni a chovani lidi obecne :) Jak rika reziser - "zamerili jsme se na to, co je legrace, a ta neni v tom, co rika Jezis, ale jak si to lide spatne vykladaji." Koneckoncu Jezis se tu jen mihne, jinak je to hlavne satira o davovem silenstvi, slovickareni a paradoxech stesti, smuly a zivota obecne :) Tresnickou je sislajici Pilat a jeho pritel Biggus Dickus, coz by bozsky vyniklo s dabingem a strasne me mrzelo, ze ma DVD jen titulky. Kazdopadne i kdyz cely film alternuji stale ti sami herci z Pythonu, da se na to zvyknout. Biblicka tematika by mela byt sice vaznou veci, ale kdyz toho neni moc, je fajn videt i komedialni vyjimku. Znama pisnicka "Look on the Bright Side of Life" to pak vsechno optimisticky zavrsuje :) ()

Zemřel Terry Jones

10.12.2007

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005