Reklama

Reklama

Režisér Mikael Hafström (Pokoj 1408) uvádí velkolepý špionážní thriller Smrt v ŠanghajiJohnem Cusackem a světovými hvězdami Li GongKenem Watanabem v hlavních rolích. Film ve stylu Casablanky se odehrává v týdnech před útokem na Pearl Harbor ve starobylém čínském městě, kde nic není, jak se zdá. Americký tajný agent Paul Soames (Cusack) přijel vyšetřit vraždu svého nejlepšího přítele a ihned se ocitá v pavučině lží a spiknutí, která ovládá celé město. Soames má neustále v patách japonského agenta Tanaku (Watanabe) a své vyšetřování brzy zaměřuje na místního charismatického gangstera Anthony Lantinga a jeho krásnou ženu Annu (Li). Zanedlouho se Soames s Annou zaplétá a oba tím vystavuje smrtelnému nebezpečí. Zatímco oddanost vlasti ustupuje touhám srdce, Soames s Annou musí rozluštit záhadnou vraždu a uniknout z okupované Číny dřív, než bude pozdě. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (91)

terunka003 

všechny recenze uživatele

Válečné, odbojové, romantické, zlé, špionážní × průměrné, nenáročné. Japonci měli kruté praktiky, a v době světové války je měli i naši sousedé, ale stále mě to mrazí, když to vidím, byť jen nastíněné ve filmu. Snímek to byl dost průměrný, žádná velká dramata se nedála, konec byl jasný už od poloviny děje. Potěšila jsem své oko na tři výborné a sympatické asijské herce. ..poslední dny mám filmy rozkoukané jako seriál, kdy už bude zkouškové období za mnou.. ()

Spike23 

všechny recenze uživatele

Období okupace Číny Japonskem je narozdíl od nudné Evropy pro filmy jedno z nejpestřejších období Druhé světové války. Obzvlášť ještě v Šanghaji. Když si ale vybavím ostatní filmy stejného režiséra jako například Derailed nebo 1408, připadá mi, že Shanghai se tomu nehrabe ani po paty a narozdíl od nich tomu prostě něco chybí, je to víceméně stereotypní a vrátit do děje mě dokázalo možná tak spojení s historickými událostmi ( a ne, že by jich tu bylo hodně ). Li Gong byla naprosto skvělá, ale zas naopak John Cusack se sem aspoň podle mě vůbec nehodil a to mi v jiných filmech vůbec zatím nevadil. Film je to kvalitní, ale jak jsem výše zmínil, od ostatních filmů M. Håfströma tomu chybí něco, co dokáže diváka pohltit a neodtrhnout od toho oči. ()

Reklama

pm 

všechny recenze uživatele

Po několika příšerných filmech s Chow Yun-Fatem jsem si vážně přála nebýt zase zklamaná. Mé obavy umocňoval fakt, že předchozí Håfströmovu nepůvodní a nedůvtipnou "Hru s nevěrou" jsem slušně řečeno protrpěla. No a podtrženo, sečteno: "Šanghaj" pro mne byla opravdu příjemným překvapením (i přes jednu malou nelogičnost). ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Kulantní Casablankovitý, atmosférický noir thriller, kterému ani moc neublížil profesionální neherec Džon Hnusack v hlavní roli. Mimo první, definitivně píchatelnou asiatku Li Gong, máte sice v těch ťamanech trochu maglajz a verze s čínským dabingem v ústech indoevropanů vás sem tam přinutí nahlas se hihňat, avšak když si centrofixem uděláte na obrazovku pár poznámek kdo je kdo, neotřelá pointa a strhující děj vás jistě potěší. ()

Nevada 

všechny recenze uživatele

Po slibném začátku, ze kterého dýchá správná špionážně dramatická atmosféra, bohužel film upadne do balastu nepřesvědčivých vztahů a snahy o vytvoření několika záhad, které jsou ovšem většině diváků brzy jasné. Hodně zachraňuje dobře vybrané herecké obsazení. Prim u mě hráli (ne)překvapivě Yun-Fat Chow a Ken Watanabe ve vedlejších rolích, zatímco můj velký oblíbenec John Cusack skoro zklamal. P.S. Ani po 2 dnech jsem nepochopila proč je tady mezi žánry uvedený "mysteriózní". ()

Galerie (76)

Zajímavosti (7)

  • Okrem Thajska sa filmovalo aj vo Veľkej Británii. (MikaelSVK)
  • Bey Logan dělal koordinátora pro The Weinstein Company (TWC) na Shanghai Tang Fashion Show. (Rominator)

Související novinky

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)

Reklama

Reklama