Mučedníci

• Francie Martyrs (více)

Mučedníci se stali přesně tím kultovním filmem, který máme všichni tak rádi. Je již nyní opředen řadou historek od těch „banálních“ o lidech omdlévajících během projekce až po tvrzení, že Bob Weinstein majitel práv pro americké území se vydržel dívat zhruba dvacet minut. Pokud bychom měli nastínit děj, abychom nic podstatného neprozradili, pak lze pouze říct, že vše začíná v 70. letech ve Francii, kdy je nalezena bloudící pomlácená dívka neschopná vyprávět o tom, co se jí stalo. O patnáct let později ta samá dívka Lucie vtrhne do honosné vily a nemilosrdně vyvraždí všechny její obyvatele. Hned za ní přijede její jediná přítelkyně Anna. Pak by slabší povahy měly opustit kino, protože začíná krvavé peklo. Při sledování filmu si rychle uvědomíte, že nic není tím, čím se zdá být. Vila se stane strašidelným domem, v jehož útrobách se obě dívky pokusí dobrat pravdy. (oficiální text distributora)

angel.CZ

Na psychickou stránku člověka tenhle film bombarduje nátlakem a lidskostí. To je asi vše co bych k tomuto řekl. dosti dobré i dosti špatné (hlavně po příběhové stránce) ()

MyrnaAlec odpad!

Zlaté japonské gore-snímky ! U tohoto spektáklu jsem se hodinu nudila - nesmyslné jednání postav + řvaní a běhání po domě, pak 5 minut "odhalení" báby v turbanu o smyslu utrpení (jsou oběti a mučedníci , kteří "vidí") a pak půlhodinka praktické ukázky. Závěr tomu nasadil korunu. Parta gerontů se sjíždí na dýchánek. Mno: opravdu šokujícího nebylo NIC a jako pseudo-filosofický blábol je leda k smíchu. Zajímala by mě motivace režiséra PROČ to natočil. Možná správně kalkuloval s tím, že většinový divák bude šokován. Tak to teda nejsem většinový divák. Jdu si pustit TOKYO GORE POLICE. To je sranda a zároveň podívaná. ()

CRYPT

Řekl bych že spíše než horror je to hodně tvrdý thriller. Musím říci, že snesu téměř vše morbidní, ale toto se docela přibližovalo k hranici co snesu. Hodně tvrdý snímek. ()

arbeit

Z môjho pohladu naozaj dosť silný film, po dopozeraní som sa necítil najpríjemnejšie. Určite to nie je žiadna humusárna, je to skôr o psychickom nátlaku na diváka. A to sa podarilo na 100%. ()

habertek

Výborný adept na odpad! Jediné co to před ním zachránilo bylo to, že měl film trochu hlavu a patu a byla tam snaha o NĚCO...Fakt nemám rád filmy založené na co největší brutalitě, násilí, nechutnostech, vylití co nejvíc kýblů ,,krve", atd. Zdejší hodnocení nechápu, ale jak se říká 100 lidí 100 názorů a nikomu ten jen jeho neberu:) ()

Tales

Po druhým shlédnutí asi po 2 letech snižuju hodnocení. Líbí se mi, že film je celkem originální a začíná celkem brutálně, což je u hororu celkem neobvyklý a většinou to bejvá naopak. Taky se mi líbí nepředvídatelnost s kterou je celej film natočenej. Druhá půlka ne že by byla vyloženě špatná, má svůj smysl, ale je natočená hrozně odtažitě. Chci říct, že tahle část je tam právě od toho, aby vyvolala nějakou reakci u diváka, jenže tak, jak je natočená prostě nefunguje a s hlavní postavou prostě nesoucítíte. Závěr se mi líbil, jenže pak přišlo bohužel zjištění, že režisér to myslel úplně naopak, takže u mě tim pádem klesnul tim, že pointa se mi už nelíbí, protože režisér v ní v podstatě ospravedlňuje předchozí děj, takže vlastně popisuje že realita je špatná, ale nijak ji nekritizuje a já s jeho pohledem rozhodně nemůžu souhlasit. Hlavně to je v podstatě nezvládnutý z jeho pohledu, když se to dá chápat naopak. ()

Romeroo

Film ostrý jako žiletka, který se pokusí šokovat....podle mě se mu to podařilo jen z poloviny...a to si to "šokování" vysloužil pouze svou brutalitou.... ()

Met...

Původně jsem vůbec nechtěla psát komentář, ale cítím nutkavou potřebu se podělit o svoje pocity a snad i varovat slabší povahy před shlédnutím. Nemám ráda TYHLE filmy. Vážně nemám. Nevím, co mě před dvěma lety vedlo k tomu, abych tedy konkrétně tenhle shlédla. U někoho na profilu jsem četla, že hodnotí filmy, brzy po shlédnutí, dokud v něm přetrvávávají pocity, které u sledování měl. Já ale teď komentuji právě proto, že ty pocity hrůzy a nechutě pociťuji stále, když si na tenhle snímek vzpomenu. Každý den si několikrát vzpomenu na název filmu, několikrát za týden si vzpomenu na některé scény z filmu a bohužel několikrát za měsíc se mi zdají sny s podobným scénářem. Takhle mě poznamenalo jen pár jiných filmů, takže to buď berte jako doporučení pro shlédnutí nebo varování! Z původních 3 hvězd z 05.09.2010, měním dnes na 5 hvězd. Už nikdy nic takového nechci vidět! ()

mark9th odpad!

Uprimne, nevedel som si predstavit, ze tak dobre natocenemu filmu(do poslednej 1/3) dokazem dat odpad. To hodnotenie nie je za kvalitu, ale za tu stupidnost na konci. Ani neslo o to, ake to bolo nechutne, ci zvratene, co vlastne bol aj zamer tejto francuzskej gore ''hviezdy'' , ale pointu na koci beriem ako urazku divaka. Ja viem, zrejme som to nezvládol, a áno tu aj odhadujem moje hranice v rámci gore. Preto odpad :) ()

Izi-Peťan

Dlouho jsem se rozmýšlel, kolik tomuto hororu dám. Když to vezmu postupně. Film na nic nečeká a hned jede na plné obrátky. V půlce přišlo šokující zjištění, o co vlastně jde a to mě posadilo. Pak přišlo 20 minut, které rozhodně nebyly špatné, ale jako by to ztratilo dech (je pravda, že sám nevím, jak by mohla být pasáž natočena jinak). Závěr ale vše vynahrazuje, kde se ještě dovysvětlí vše, co je potřeba a po skončení jsem byl rozhodně spokojen. Takže už se nemusím rozmýšlet. U mě za 70% ()

Hotride

Tak nějak nechápu ten povyk co kolem toho byl. Dobrá killmania level na začátku je možná fajn, ale to co se stane ve druhé polovině je absurdní blbost korunovaná závěrem bez logiky všeho. Slabé 2. ()

Paja.93

Takže Ježíš byl taky povznesený? No kvůli tomu konci jsem přidala hvězdu navíc, začátek byl prostě. Pro mě neslanej nemastnej. Jakoby 2 filmy v 1. ()

luciebenadova

Asi nejsem schopna tohle hodnotit objektivně. Opravdu se mi zvedal žaludek a opravdu už mi dlouho nebylo takhle po těle. Filmově zpracováno celkem zkušeně, herecky obsazené taky dost dobře ale opravdu nemam chuť hledat hlubší smysl v takovém lidském utrpení. ()

Sssiksseilor

I never saw an expression like that. ~ Čistá genialita za doprovodu velkého množství karmínové barvy, která se za polovinou nečekaně překlopí do úplně jiných rovin, kde se následně už jen stoupá přímo vzhůru výš a výš k transcendentálnímu finále. Oceňuji odvahu tohle natočit a především tímto lahodným způsobem. Dokonalý filmový zážitek s ještě dokonalejší pointou. Celý snímek se dá použít mimo jiné i jako nástroj k měření uvědomělosti dané bytosti. Jen je třeba si dát extra pozor a vyvarovat se pozdnějšímu remaku, který je nechutnou sebeponižující sračkou. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

09.11.2014

Komiksové filmy už jen pro děcka

Komiksové filmy už jen pro děcka

21.03.2009

Přinejmenším ty superhrdinské. Krátce po prohlášení Marvel Studios, že filmy kategorie R (tedy mládeži nepřístupné) nejsou součástí jejich celkové strategie, rozhodlo se pro stejný krok i studio… (více)

China Miéville na filmových plátnech

China Miéville na filmových plátnech

29.11.2008

Možná nejvýznamnější současný představitel žánru „new weird“, který ukázal novou cestu zkostnatělé fantasy, zapřísáhlý marxista a vynikající vypravěč China Miéville, se konečně dočká adaptace jednoho… (více)