Mučedníci

• Francie Martyrs (více)

Mučedníci se stali přesně tím kultovním filmem, který máme všichni tak rádi. Je již nyní opředen řadou historek od těch „banálních“ o lidech omdlévajících během projekce až po tvrzení, že Bob Weinstein majitel práv pro americké území se vydržel dívat zhruba dvacet minut. Pokud bychom měli nastínit děj, abychom nic podstatného neprozradili, pak lze pouze říct, že vše začíná v 70. letech ve Francii, kdy je nalezena bloudící pomlácená dívka neschopná vyprávět o tom, co se jí stalo. O patnáct let později ta samá dívka Lucie vtrhne do honosné vily a nemilosrdně vyvraždí všechny její obyvatele. Hned za ní přijede její jediná přítelkyně Anna. Pak by slabší povahy měly opustit kino, protože začíná krvavé peklo. Při sledování filmu si rychle uvědomíte, že nic není tím, čím se zdá být. Vila se stane strašidelným domem, v jehož útrobách se obě dívky pokusí dobrat pravdy. (oficiální text distributora)

Tr0nic

Najväčšou prednosťou filmu sú gore scény, ktoré dnes pôsobia zastaralo. Dej a samotné ,,rozuzlenie" ma nijak nešokovalo. ()

90125 odpad!

Nejakú brutalitu a surovosti tohoto druhu by som trebárs vedel preglgnúť. V nejakom aspoň relatívne zmysluplnom príbehu. Ale totálnu scenáristickú imbecilitu nedám nijako. Odpad je slovo, ktoré z môjho pohľadu  najvýstižnejšie odhaduje úroveň tohoto filmu. 5 % ()

RustinParr

FILMOVÁ VÝZVA / Najznepokojivejšie Filmy Všetkých Čias: Úprimne povedané, čakal som väčšiu brutalitu ale toto sa dalo zvládnuť. Prvá polovica zaujímavo natočená aj keď tie krvavé scény za mňa nič moc, ale zas pár divných a zato rýchlych brutálnych scén v mučiarni mi trocha zdvihli žalúdok. Ten koniec ma celkom sklamal pretože nápad je celkom stupídny ale výzor dievčaťa po operácii bol dobre zvládnutý. Celkový dojem z tohto celého je taký že to bolo nechutné ale zas nie tak ako som čakal. Keďže som zvyknutý na tieto filmy pretože už od škôlky pozerám horory tak to za mňa bola celkom dobrá oddychovka s prvkami brutality nepríjemnosti. Čo sa týka hodnotenia brutality a znepokojenia tak dávam asi 4/10 ale celkový film mal celkom dobrú zápletku a zvrat, takže podarený horor. HODNOTENIE: 6/10 ()

CarryMahonny

Řekněme mistrovské dílo Martyrs je film, po jehož dokoukání sáhnete v lednici po něčem tvrdším. Tady se prostě nejde na chvíli podívat jinam než na obrazovku, jelikož to co nám tu režisér servíruje, podle mě nemá ani jedno hluché místo a dlouho přemýšlíte nad tím, kam se to celé bude ubírat a kde je vlastně pravda. Celé je to nejednoznačné a říkáte si proč je film označován za jeden z nejbrutálnějších a nejsurovějších. A pak nastane scéna (sestup po schodech dolů ), kde se doslova rozbuší srdce a vy jen čekáte co za hrůzy nastane. Pak přijde možný nejhrůznější scénář a zbytek filmu už jen bezduše hledíte do obrazovky a nedokážete říct ani slovo. Považuji se za otrlého diváka ale poslední fáze mi opravdu neudělala v břichu dobře. Povinnost každého fanouška krvavých hororů. Většina se mnou možná nebude souhlasit ale dle mě jeden z nejlepších hororů všech dob si tich 5 hvězd prostě zaslouží. ()

Pattrick

Wow, první část nádherně hororový pěkné vběhnutí, rychlý spád a jenom si říkám, sakra, proč? A už to začíná v hlavě šrotovat a je jasné, že to nebude film jenom o brutalitě, ale že se bude muset vydržet až do konce a zjisti proč se to takhle děje. Další část byla poněkud nudná, ale navozovala tu správnou atmosféru toho deprimujícího stavu a hlavně neznáma, tak sakra co se vlastně děje. No a pak přijde vrchol, tohoto zajímavého snímku. Kterej naprosto rozseká. Co je vlastně na filmu takové terno jsou masky na konci, to jsem zíral a pro diváka skvěle naservírované. Já jsem spokojen, ale přece jen, pro mě to má moc wtf momentů. ()

martincan

Váham, či to nazvať hororom. Skôr mi za výstižnejšie označenie pripadá thriler. Ano, násilie je tu všadeprítomné, ale to z filmu horor nerobí. Možno som sa pozeral na film s veľkými očakávaniami. Ale nerozumiem tomu, prečo by mal niekto pri sledovaní tohoto filmu odpadávať, či ho z desu nedopozerať. Celkovo to však bolo pozerateľné, no na 4* to podľa mňa nebolo. ()

Goodboyko

Krvavé,zneklidňující, ale nic Vám to nedá. A to poznání na konec? Podle mého, kdo si peklo prožije na zemi ,toho nic jiného než nebe přeci čekat nemúže. ()

Arry

hippyman v podstate vystihol všetko ... a hodnotenia užívatelov aspoň dovolujú vytvoriť si predstavu na tomto konkrétnom filme o hodnote ich úsudku. Preto tá hviezda. :) Niekomu sa páči šerbel ... a niekomu čo je v ňom - tak to chodí, Haj-Hou :) ()

Kyblik78

Konečne originálny horor. Krvavý brutálny. od polovice však i pripadal až úchylný. Dobré technické spracovanie. Nápad originálny, štandartne ako v hororoch ke´d skončíte neviete na čom ste. ()

lubbing

Mě to obralo o pár nocí spánku. Sem furt viděla za postelí toho mrzáčka s břitvou. S odstupem mi to přijde jako dobrej film, mísí se tam i nějaký to hororrvý nadpřirozeno, i thrillerový ukrutnosti. Jen mi prostě připadá, že režisér je sadista, ty krvavý scény jsou přehnaný a ve většině by tam nebyly potřeba. ()

LíškaEliša

Neviem ohodnotit, nakoľko som si nie istá, či je tento film to najbrutálnejsie alebo najstrhujúcejšie, čo som kedy videla...a priznavam, pointa mi trosku unikla. ()

Dinik

Tenhle film mě svojí surovou brutalitou dostal, viděl jsem z hororů všechno možné i nemožné a tak mne jen tak něco nerozhodí, ale film Martyrs již podruhé vidět nechci. ()

milatko81

Tento akoze horor inak si myslim ze mu pristane skor privlastok drama nie je vobec zly prave naopak ale kto cital recenzie o odpadavajucich ludoch apod v kinach tak bude sklamany nie je to absolutne prilis brutalne ale tak akurat na poukazanie pointy! Takze kto ma rad trosku hororove drama nie moc brutalne vrelo odporucam ... ()

Eckhart

Brutalita, sadismus, mučení... a něco navíc? No, i přes závěrečnou pointu, která se jaksi snaží zdůvodnit ta předchozí jatka, by bylo myslím značně zcestné označovat "Mučedníky" za nějaké filozofické dílo (pokud za takové dílo považujeme například "Sedmou pečeť"). Násilné scény mi samy o sobě nijak nevadily, problém je v tom, že jejich přemíra vyvolává otázku, zda chtěli tvůrci skutečně něco hlubšího sdělit, nebo bylo jejich záměrem hlavně šokovat a tento svůj cíl ve finále zastřít pseudofilozofickým pláštíkem. Takže, pokud by se trochu méně "tlačilo na pilu" a potenciálně zajímavý námět byl zpracován s větším vkusem a nadhledem, mohlo být moje osobní hodnocení vyšší. ()

Figuto

Nepříjemný snímek plný násilí a utrpení, které má zdánlivě vést k zodpovězení otázky "Co je po životě?". ()

bronik

Myšlenka a výstvaba dějě je zajímavá a poutavá - do té doby, než Annu zavřou a začnou jí proměňovat. Tam začínají násilné scény, kterých by klidně mohlo být méně, je to pořád o tom samém, úplně mi stačilo to pustit zrychleně. Nicméně není to žádná lacině natočená stupidita a pro fanoušky tohoto žánru je to možná lahůdka. Já se pořád nějak nedokážu smířit se stupiditou chování postav v určité momenty...ale oproti jiným exploitation je to nadprůměrné. ()

disstanda

do 60té minuty jsem si myslel bůhví jak nejsem vychcanej že jde o klasickou mordovačku na základě historické křivdy.. Ale zlom v ději mi sedl, na to co probíhalo posledních 30 minut jsem přistoupil a skvěle se bavil. Fajn záležitost.. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

09.11.2014

Komiksové filmy už jen pro děcka

Komiksové filmy už jen pro děcka

21.03.2009

Přinejmenším ty superhrdinské. Krátce po prohlášení Marvel Studios, že filmy kategorie R (tedy mládeži nepřístupné) nejsou součástí jejich celkové strategie, rozhodlo se pro stejný krok i studio… (více)

China Miéville na filmových plátnech

China Miéville na filmových plátnech

29.11.2008

Možná nejvýznamnější současný představitel žánru „new weird“, který ukázal novou cestu zkostnatělé fantasy, zapřísáhlý marxista a vynikající vypravěč China Miéville, se konečně dočká adaptace jednoho… (více)