Mučedníci

• Francie Martyrs (více)

Mučedníci se stali přesně tím kultovním filmem, který máme všichni tak rádi. Je již nyní opředen řadou historek od těch „banálních“ o lidech omdlévajících během projekce až po tvrzení, že Bob Weinstein majitel práv pro americké území se vydržel dívat zhruba dvacet minut. Pokud bychom měli nastínit děj, abychom nic podstatného neprozradili, pak lze pouze říct, že vše začíná v 70. letech ve Francii, kdy je nalezena bloudící pomlácená dívka neschopná vyprávět o tom, co se jí stalo. O patnáct let později ta samá dívka Lucie vtrhne do honosné vily a nemilosrdně vyvraždí všechny její obyvatele. Hned za ní přijede její jediná přítelkyně Anna. Pak by slabší povahy měly opustit kino, protože začíná krvavé peklo. Při sledování filmu si rychle uvědomíte, že nic není tím, čím se zdá být. Vila se stane strašidelným domem, v jehož útrobách se obě dívky pokusí dobrat pravdy. (oficiální text distributora)

jenik71

Pouhopouhá přehlídka krve a brutality. Snesl bych to, kdyby měl tenhle paskvil hlavu a patu. A to rozhodně nemá. Tady platí jednoduchá rovnice: slabý scénář = tupý film. ()

giovanni3

Drsný film od začátku do konce (ač jsme čekal trošku víc druhů mučení ono žít ve tmě, dostat denně ,,po tlamě,, a být na řetězech je sice síla, ale nepřijde mi to jako nějaké extrémní mučení... to ta finální fáze byla jiná káva). Celkově scénář nic extra nápaditého od uvěznění Anny to šlo ,,z kopce,, a stále se omílalo to co se dělo 15 let zpět což tudíž nudilo a velké finále typu, že živí člověk viděl to co je po smrti ač žil celou dobu mi přišlo zvláštní jo vidět něco mezi životem a smrtí (řekněme tu část při povznášení) tak neřeknu, ale to co je po smrti, když neumřela? Noto je fuk... Tak jako tak zápor je scénář = hlavně natahování po uvěznění Anny (tím to mělo končit). Klad je určitě syrovost pojetí celého filmu. 3z5 dalo se z toho vytěžit více. ()

Almásy

niečo na tom filme je. myšlienka, ktorá pri prvom podaní pôsobí ako najsmiešnejšia a najstupídnejšia zápletka v histórii moderného filmu sa postupne mení na niečo čo vás núti nad tým filmom hodne dlho premýšľať. isto, scenár by si zaslúžil poriadne upratať- prvú hodinu NETUŠÍTE kto čo ako za čo kde, režisér takisto nevie koho príbeh vlastne chce rozprávať. film stojí a padá na fakt sugestívnom nápade, možno to dám aj na 5* po druhej projekcii, ale jeden z najzaujímavejších fimov aké som za poslednú dobu videl. a za záver tlieskam, tak by mali končiť všetky filmy! ()

Soweek

Hlavní role-utrpení. Důležitost lidského těla-nulová. Bezpochyby nový pohled na věc, kde "dobro" jak ho známe nemá absolutně žádnou valnou hodnotu. Příběhem tohoto filmu je čistá bolest. ()

DeLaMorte

Tak tohle byla hodně hustá záležitost!Francouzi opět potvrdili,že se chystají vzít hororové filmy útokem a ukázat nám zač je toho loket.....Velmi brutální psycho horor/thriler který vůbec není pro slabé nátury!Děj se mi nechce vůbec nastiňovat jen se na to mrkněte pěkně bez nápovědy :-)......jinak uživatel prsvl vystihl jedním jediním slovem vše a to je "Fritzling" to mě fakt dostalo! ()

Mr.Nigga

Mistrně natočený "horor", který začátkem nadchne svou brutalitou, drží diváka v křesle napětím a nakonec zklame nejstupidnější zápletkou jakou jsem u hororu kdy viděl. ()

svačinka

hodně silné...člověk se opravdu ničeho pozitivního nedočká (těžko říct, zdali bohudík/bohužel)... konstantně dosti deprimující záležitost ()

Ploutev

Pouhopouhá snaha jak natočit co nejdetajlněji, nejvěrohodněji a nejkrvavěji dost nechutné vyvaržďování, pořezávání, uřezávání, stahování z kuže a tím co nejvíce znechutit diváka. Hlavně aby tekly litry krve, bylo vidět rozřezané maso a utržené končetiny a to vše v co největším detailu. No a i to se může líbit, a taky to ocením 3ma hvězdama. Ale ta hloupá, násilná snaha do toho všeho hnusu včlenit nějaký " hlubší, či vyšší" smysl tohoto jednání je úplně debilní a mimo mísu...bláh znova to vidět nechci. ()

ZkuKol

No nevím. Silné to tedy bylo dost, určitě minimálně jako pověstná noha u ... (doplňte si sami). A první hodina má i ztrhující děj, ve kterém jsem veškerý naturalismus chápal a respektoval, ale posledních 30 minut už je tak trochu hluché panoptikum. Pointa mi nějak závratně dech nevyrazila, násilí jsem snesl (i když uvidíme jaký dopad to bude mít na mé sny:-). Laugier má řemeslo v ruce, ale prospěl by mu podle mne trochu klasičtější příběh, co takhle nějakou drsnou kriminálku z Marseille?! Protože upřímně celý hnací motor zápletky je jak z rodokapsu. Napadlo by vás, že mučení může mít i jiný rozměr než získání informací/přiznání? Ne? No tak to vás rozhodně nenapadlo, že může mít i filosoficko - existencionální rozměr! ... 50% ()

Mr.Jackass

Skutečně naturalistický film. Ostatně vidět zaživa stahovat člověka s kůže a další a další chuťovky při mučení v každém filmu neuvidíte. Děj a herecké výkony jsou u mě spíše na 3*, ale díky skutečné zvrácenosti při zpracování tohoto snímku musím 1* přidat. ()

sedm.1

Hned na úvod musím podotknout,že už dlouho se mi nestalo,aby se mi nějaký film tak moc zavrtal do hlavy.Pořád na něj musím myslet a ať už si na něj utvoří názor každý jaký chce,jsem přesvědčen,že lhostejný k němu nezůstal nikdo.Ale k filmu.Mučednici jsou opravdu hodně kontroverzním snímkem a to jak zobrazením násilí,tak především myšlenkou.Nelze proto určitě tvrdit,že jde jen o čistě bezduchou brutální řezničinu,ale Mučedníci se snaží diváka zároveň přesvědčit i o své inteligenci.A právě zde nastává diskutabilní moment.Dělá z Mučedníků ona jejich myšlenka a téměř snad až filozofický pohled něco mnohem víc,nebo se snaží být prostě jen odlišný a nebo je to dokonce jen celé nafouklá bublina,blábol?Celý film se dá každopádně rozdělit na dvě části.První hodina je slastní pro gore fandy.Brutalita,násilí,nekompromisnost,vše zobrazeno otevřeně,syrově,drsně.Krev je všude a pořád,efekty na maximální úrovni,nová francouzká splatter vlna o sobě dala zkrátka znovu pořádně vědět a já si opět chrochtal blahem.Ona první hodinka samozřejmě nechala vzpomenout i na podobně laděný Inside a prostě celá tato část Mučedníků byla moc fajn.Po 60 minutách však jakoby přišel úplně jiný film.Daleko více bolestivější,psychicky náročnější a skutečně na pohled nepříjemný.A právě v této druhé části se zrodil i onen filozofický směr,který zároveň i vysvětloval předchozí dění.A ikdyž jsem byl první hodinou nadšen a fascinován,o druhé nevím co si pořád myslet.Mě bohužel ona hluboká myšlenka příliš neoslovila a ani nepřesvědčila,nicméně jsem k ní nezůstal ani moc chladný.Prostě Mučedníky postavila do úplně jiného světla,ale zdali šlo o úplně nejšťastnější krok vážně nevím.Mučedníci jsou ale zkrátka filmem,který si plné hodnocení určitě zaslouží,jde o skutečně krvavý cákanec s hlubokou myšlenkou,která sice asi nedostala úplně každého,ale originálním a nevšedním snímkem zůstává na 100%. ()

BMAJTZ

Čekal jsem klasický revange film, mučili jste mě tak já budu mučit vás. To se nestalo a začalo to být napínavém tím, že vlastně vůbec netuším o co tady jde. Takže první polovina filmu skvělá, bohužel potom přijde druhá polovina a odkrývá se velký plán a zde už ta napínavost končí a začíná to pravé mučení. Krvavé to úplně brutálně není, ale ta zápletka je poměrně divná a posledních dejme tomu 20 minut je naprosto neuspokojivých a celý dojem naprosto ničí. Jako horor tento film funguje pouze ve své první polovině, to co nastalo potom je vskutku těžké hodnotit, závěr poté dojem naprosto kazí a vlastně ani to na co tvůrci lákají se na konec nedozvíme. ()

Gyorgy

Je pochopitelné, že Mučedníci jsou příjímáni rozpačitě. Větší část divácké obce film odsoudí do kriticky, ale vybraná část diváků si užije filmový zážitek, jaký se jen tak nevidí. Laugier drze natočil něco, co jde dost proti proudu běžné komerční hororové tvorby a film i hodně vybočuje ze „svého" žánru. Čtyři hvězdy jsou málo. 90% ()

The Viper

Velice zneklidňující snímek, který vás donutí ještě nějakou dobu po shlédnutí přemýšlet. Svým způsobem nám toho chce říct hodně a nic a já osobně si nedokážu film nějak odůvodnit, vysvětlit. Že by to bylo nějak extra brutální se říci nedá, typická vyvražďovačka v domě. Když tam nalítla banda těch (původně jsem si myslel agentů) psychopatů, tak jsem měl pocit, že film jde do hoven. Ale jak jsem se na to zadíval a v napětí čekal co se s dívčinou bude dít. Divil jsem se a hodně, protože jsem stále čekal na okamžik kdy se jí podaří uprchnout. Jakési mlácení bylo tak nějak bezúčelné, ale ve finále mě to hrozně zneklidnilo a dostalo celkem do šoku. Silný snímek, který vás nezdvihne ze sedačky, ale vyvolá ve vás smíšené pocity. ()

herr_carter odpad!

Doprdele s takovýma filmama, který si snaží hrát na inteligentní a netradiční, hodinu a půl všude stříká akorát krev, aby se pak všechno dostalo do "neuvěřitelně překvapivého a chytrého" finále....těbůh, kromě toho, že mi z toho bylo na blití, si nic z projekce neodnáším....................... moje hodnocení = 0 z 10. ()

vitekpe

Protoze nedavam odpad, dam jednu hvezdu. Film jsem videl kdysi, a jedine co si pamatuju je to, ze to byl pro me zbytecne straveny cas. V ramci bezne distribuce se jedna asi uz o mezni nasili, ktere je schopen standardni divak zvladnout, samozrejme ze v undergroundu se daji najit jeste divnejsi veci... Film je pouze o nasili, a je (ocekavane) hnusny. Pouzit lze jen v ramci experimentu, zvedavosti a nebo jako "procisteni" mozku. :) ()

Forsberg11

Keby som si mal vybrať zo všetkých filmov na svete jedno jediné exploitation.... bol by to tento film. Absolútna filmová lahôdka pre mimoriadne silné žalúdky. Na konci som už nechápal ani ja. Zvrátenosť zabalená v zmysluplnom, plnohodnotnom príbehu, ktorý graduje až do abnormálnych rozmerov. Obzvlášť jedna špecifická scéna v záverečnej tretine filmu je doslovo vrchol hnusu a zároveňa gore majstrovstvom. A takisto sú Martyrs jednoznačným vrcholom takzvanej "Novej francúzskej vlny". Škoda, že doba takýchto filmov potom rýchlo skončila. 95 %!! ()

Sdoom

Musím naskočit na bandwagon a zhejtovat poslední řekněmě třetinu filmu. Prostě to bylo moc, nechce se mi to rozvádět, protože to už udělala spousta uživatelů přede mnou. První půlhodinka byla fakt intenzivní a pokud by se pokračovalo v tomto duchu a trochu se zkrátila stopáž, mohlo to být klidně i na 4 hvězdy. Takhle lepší 2 max. (HD, orig.) ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

09.11.2014

Komiksové filmy už jen pro děcka

Komiksové filmy už jen pro děcka

21.03.2009

Přinejmenším ty superhrdinské. Krátce po prohlášení Marvel Studios, že filmy kategorie R (tedy mládeži nepřístupné) nejsou součástí jejich celkové strategie, rozhodlo se pro stejný krok i studio… (více)

China Miéville na filmových plátnech

China Miéville na filmových plátnech

29.11.2008

Možná nejvýznamnější současný představitel žánru „new weird“, který ukázal novou cestu zkostnatělé fantasy, zapřísáhlý marxista a vynikající vypravěč China Miéville, se konečně dočká adaptace jednoho… (více)