Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zaměstnanec fast foodu (FM Einheit) nalezne způsob jak pomocí podprahových signálů v hudbě způsobit společenský převrat, na stopě je mu však vládní agent Jäger (William Rice).... Experimentální snímek s působivou hudební a výtvarnou složkou bývá považován za jedno z pionýrských děl filmového cyberpunku. Projekt přilákal k účasti řadu významných osobností z prostředí uměleckého undergroundu v čele se spisovatelem Williamem S. Burroughsem, z jehož díla námět vychází. (J.Connor)

(více)

Recenze (15)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Tentokrát se zdržím delšího komentáře, právě se mi po filmu restartuje mozek a netuším, jestli najede systém ... :-D WTF!!! Všechno vyčerpávající zde již popsali jiní uživatelé. Pro mne to bylo fakt něco neuvěřitelnýho a to jsem viděl už kde co ... no připomínalo to dost cyberpunkový japonský šílenosti, ale tohle se mi snad zdálo lepší, než kterákoliv z Východu ... Jinak úžasný barvičky, barvičky a zase barvičky a zvukovej a hudební doprovod ... Tohle přesahuje hranice filmu a tvoří to něco, co vlastně ani neumím pojmenovat... Opět film pro "hóóóóóóóóóódně moc okrajový publikum" !!! :-DD ()

Hamaradža 

všechny recenze uživatele

Neodolateľný undergroundový kult, plný mien ako Mufti, Christiane F a iných osobností západonemeckého protiprúdu 80tych rokov. Okrem Burroughsa tu v látke nepochybne cítiť i Gibsona, Cronenberga, či Orwella. Nesmierne originálna vec, pri ktorej by som možno ocenil zrozumiteľnejší naratív, ale to by som chcel od nízkorozpočtovej avantgardy asi priveľa. ()

Reklama

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Tohle rozhodně nechytne každého ale pro mě je to teda meganářez(!!).. Hardcorové, špinavé a analogové dystopické scifíčko o kontrole a obrácení nástrojů systémové kontroly proti systému samotnému. Vůbec se nedivím, že na to Burroughs kývnul protože tohle je prostě jeho téma(nebo přesněji témata), lidi co na tom makali rozhodně věděli co točí a podpořit je svou symbolickou účastí bylo asi to nejmenší co mohl udělat(Mimochodem si tu střihnul svou snad nejméně křečovitou hereckou chvilku :) ). Další zbraně filmu jsou např. Christiane Felscherinow, Gysinova Dream Machine, hromada-zase tak trochu burroughsovského-vtipu a v neposlední řadě parádní hudbu která je zde spíše jedním z herců v hlavní roli než klasickým podkresem. Taková filmařina mi prostě přesně sedí..jsem nadšen. ()

Vaklaf 

všechny recenze uživatele

Klenot. Zvlášť pro všechny, kteří mají v oblibě týpky jako Shinya Tsukamoto a Sogo Ishii, jejichž dílům se to formálně velmi podobá. Navíc herecká účast starýho Billa Burroughse a druhý největší heroinový superstar Christiane F. A hudba... Kolem ní se vlastně všechno točí - a o jejím podvratném využití. Parádní noisově industriální punk. Nakonec, hlavní roli hraje F.M. Einheit (Einsturzende Neubauten). A objevuje se i Genesis P-Orridge (Throbbing Gristle, Pigface...). Pro člověka, kterej má v oblibě nejrůznější japonský šílenosti je fakt div, že takovejhle kotel vzniknul před takovou dobou kousek od nás. Osumdesátky trošku jinak. Parádnějc - fuck the disco! ()

tuberatanka 

všechny recenze uživatele

Film, ktorý začína ako zbesilo postrihaný poloabstraktný videoklipovitý výplach s výborným soundtrackom a útržkovitým dejom, ktorý naberie zreteľnejšie kontúry až u koncu filmu. Vizuálne trochu podobné niektorým japonským cyberpunkovým úchylnostiam, avšak namiesto robotov a počítačov sa film točí hlavne okolo magnetofónových pások, domáceho analógového zvukového laboratória a odviazanej extrémnej elektronickej hudby v protiklade s fastfoodovými reťazcami zosobňujúcimi v tomto filme uniformitu a dril (celkom k veci v prípade filmu odohrávajúceho sa v meste, ktoré dalo meno hamburgeru:). Ultimátny útok extrémnej experimentálnej elektronickej hudby proti konzumnej lacnej hudbe púšťanej ako podmaz vo fastfoodoch sa vydaril, všetky fastfoodové reťazce v Hamburgu sú v troskách, haldy protestujúcich ľudí na uliciach sa mlátia s políciou. Tomu sa hovorí terorizmus! ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama