Lovci draků

• Francie Chasseurs de dragons (více)

Připravte se na průzkum ostrovů, kde nebezpečí číhá za každým rohem, na seznámení s nejstatečnějšími hrdiny a nejrychlejší běh svého života (ten budete nutně potřebovat, až se na vás pohrnou draci z obou stran Velké západní zdi)! Tito draci mohou být větší než ostrov nebo malinkatí jako květák, chrlí nebo prskají oheň, lítají nebo se plazí, jsou všude a každý je jiný. Co mají společného, ptáte se? Neskutečnou chuť na vás! Takže pokud si chcete zachránit krk, držte se Zoe a jejích společníků – Gwizda, Lian-Chua a Hectora. (oficiální text distributora)

sirrgulo

Ze začátku jsem měl trošku strach, že film bude naprostou kravinou, to když se na scéně objevil Lian-Chu bojující s přerostlou housenkou. Ale jakmile se vydal zachránit Zoe a na cestu na konec světa, byl jsem spokojen. Navíc filmu do karet hraje krátká stopáž. Nestihl jsem se začít nudit a nestihl jsem si zprotivit věčně kecající Zoe ani Hectora, který když si hraje na sochy je vážně skvělý. Vizuální, zvukové a hudební stránce taky není moc co vytknout. Postavičky možná nemusí sedět všem (mě například vadili Lian-Chuovi hubené nožičky), ale každý tvůrce animáku chce mít své postavičky něčím originální, stejně tak to vidí i francouzi. Prostředí je naprosto úchvatné, zejména pak Na konci světa, kde všude lítají staré trosky staveb zašlých civilizací, závěrečný Drak taky ujde i způsob, kterým je nakonec přemožen je dost originální. ()

ModryPlamen

Po prvý raz som týchto lovcov videl dávno, okolo roku 2014, znova som sa k animáku dostal až po rokoch náhodným pozretím na nete, keď som mal chvíľku voľného času. Príbeh animáku je jednoduchý, onedlho sa prebudí zlý drak, ktorý vie vyplieniť celé územia a je na Gwizdovi, Lian-chu a Hectorovi, aby ho premohli. A za odmenu im dajú zlato, za ktoré si budú môcť postaviť vysnenú farmu s ovečkami. A teraz podrobnejšie k postavám: Lian-chu je z postáv najsympatickejší. Hector slúži na pobavenie divákov, najlepšie mu išlo predstieranie že je socha, počas boja s drakmi. Gwizdo je na tom horšie, je pochopiteľné že mu musela Zoe svojim neustálym rozprávaním liezť na nervy, ale nechať ju v štichu keď ju prenasledujú draci z neho sympatickú postavu nerobí. To, ako mu prepne v hlave podobne ako jednému z rytierov, radšej nejdem zmieňovať. Film je síce o tom, ako sa jeho charakter mení a na konci bude brániť Zoe pred jej strýkom, ale aj tak. No a Zoe, tam už som ten problém s jej postavou vlastne napísal. Ale za čo musím dať klobúk dolu, je vynikajúci, pôsobivý záporák a jeho nástup. Inak animácia je tu oproti animákom z USA iná, ale nie je vôbec zlá, vlastne je celkom pekná a kúsky ruín z “konca sveta” boli nádherné, vlastne celý ten vznášajúci, rozpadajuci sa svet v oblakoch bol výborný nápad. Čiže je to cestovateľská šablóna, ktorej som sa nakoniec rozhodol udeliť 4 hviezdy, aj keď je to dosť na hrane. Keď to pobeží v TV a na iných kanáloch nie je iný 5-hviezdičkový animák, tak to pozriem. ()

LosMojmos

Mě se to líbilo, mělo to krásné 3D zpracování. Vlastně jsem se na to rozhodl podívat, protože studio co to tvořilo znám a musím uznat, že vizuálně bomba. Má to zajímavý nápad, ano konec příběhu byl od začátku jasný, nicméně měl své kouzlo. Dávám tomu tedy čtyři hvězdičky a věřím, že příště by to mohlo být jak od Pixaru, neboť stačí jen trochu vylepšit zápletku. ()

Corpsegrinder

Patrně jsem viděl jinej film než většina lidí zde, mně se to dost líbilo a přišlo mi to kvalitnější a míň dětinský než například animáky od Pixaru. Draci jsou designově vymakanější než v o pár let mladším How To Train You Dragon, prostředí vypadá naprosto nádherně (kusy země poletující ve vzduchu s pozadím ve formě hustejch mraků) a postavy jsou sympatický. Sem tam film hodí vtípek (vládne drako-králíko-pes Hector) a nechybí ani nějaký to drámo. Hudba je parádní a hezká. Škoda krátký stopáže, pár minut navíc bych snesl :) ()

baaaja

Musím uznat, že jsem chvílema až nevěděla, jestli se pořád ještě dívám na ten nesmělý animáček o lovcích draků, nebo jestli koukám na nějaký akční fantasy snímek. Závěr byl opravdu dobře animačně propracovaný a některé záběry byly fantastické a opravdu zajímavé, hlavně části s ohněm. Když to všechno shrnu, tak na druhou stranu zde bylo dost hluchých míst, kdy jsem se prostě nudila a dramatické scény s ohněm a nestvůrami mi do tohoto filmu vůbec neseděly. Přišlo mi, že se tvůrci nedokázali dost dobře rozhodnout, jestli tvoří akčňák pro dospělé, nebo pohádku pro děti. ()