Co se stane, když si tvrdohlavá princezna Aneta odmítne vzít prince Jeronýma a královskou lest s nepravými čerty prokoukne sám Lucifer? Bude svatba, válka, nebo peklo na zemi? Bude legrace! A spousta falešných i pravých čertů, kteří umí pěkně zkomplikovat život! ... Jako v každé pohádce, ani tady nemůže chybět princezna. Jmenuje se Aneta (T. Voříšková), má svou hlavu – a hlavně se nechce za žádnou cenu vdávat! A už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma (J. Mádl) ze sousední země, kterému byla v dětství zaslíbena výměnou za ochranu rodného království. Jeronýmův otec, král Bedřich (V. Postránecký), ale na sňatku trvá, protože sní o velké říši, a porušení slibu by znamenalo vyhlášení války. Jak tedy princeznu zachránit a úmluvu neporušit? A tak dobrácký Anetin tatínek král Leopold (P. Nárožný) vymyslí geniální lest: že prý se o jeho dceru uchází sám Lucifer (M. Stránský)! Předpokládá, že Jeroným nebude chtít zachraňovat princeznu a Bedřich svatbu zruší. Aby byl jeho plán dokonalý, domluví se s potulnými komedianty, kteří mu v nedalekém polorozpadlém mlýně, kde skutečně prý kdysi přebývali čerti, vybudují „pravé“ peklo. To jen pro případ, kdyby se někdo chtěl přesvědčit, jak je to s tím Luciferem doopravdy. Netuší ovšem, že tím proti sobě popudí samotného vládce pekel Lucifera i jeho temperamentní snoubenku Muribanu (A. Stanková)… (Česká televize)

Richie24

Úkaz mezi novými českými pohádkami. Mě to vážně bavilo! Skvělá a krásná Tereza Voříšková, výborní králové Petr Nárožný s Václavem Postráneckým a nebýt toho Mádla, tak snad dám i pět! :D Takže 4 ****. ()

mh.mail

50% - Obstojná pohádka. Trošku pitvoření, zápletka nikterak originální, ale dohromady to fungovalo a dalo se na to koukat. Mezi českou pohádkovou klasiku se tento film ovšem nejspíš nedostane. ()

Bozvav

Moc pěkná a vtipná pohádka, kde jako v mnohých je nejlepší Lucifer a pro tentokrát i dokonalá Muribanda.. za mne plný počet. Jedna z mých nej, nej pohádek. ()

pipapa odpad!

Další typická porevoluční pohádka, která už nemá s původní čs.pohádkovou tvorbou/kvalitou nic společného. Úplně mi stačí ta řvavá hollywoodská fantasy-film-hudba, která jede téměř bez přestávky a ruší v podstatě celý film včetně mnoha dialogů, kterým je pak těžko rozumět. Ne, díky, tohle jde na nervy, místo aby to přinášelo pohodu a dobrou zábavu. ()

zdeny99

Veliké pohádkové překvapení. Podle mě je Peklo s princeznou snad tou nejlepší pohádkou od PRINCEZNY ZE MLEJNA. Je hodně postavená na podle mě nejlepší české princezně Voříškové a na Mádlovi, který tu připomíná takového klasického českého Honzu. Jak mi tyhle slova připomínají právě tu PRINCEZNU ZE MLEJNA... Mádl s Voříškovou zde opravdu excelují. Líbí se mi, jak spolu flirtují a jak jim to jde od ruky. K tomu jim vizuálně pomáhá dobrá kamera a především prvotřídně vybraná výprava - hrad Frýdlant, zámek v Kroměříži s místní zahradou, Adršpach a ten čertovský Dolský mlýn. Jsou tu i čerti, vodník, no prostě paráda. A králové tu nejsou žádní vyloženě šišlaví prďolové, jak je poslední dobou zvykem. [13863. hodnocení, 508. komentář, 61%] ()

Rathalos

Milujem ceske rozpravky a aj postavicky typu ako napriklad vodnik,cert,kral,ci princezna,tento svet ocami deti cloveka na chvilu vyvedie z reality a stanete sa sucastou niecoho pekneho a prijemneho...:-) ()

BathoryMan

Dosť rozpačitá rozprávka aspoň podla mna!Šmídmajer sa síce snaží o niečo nové a originálnejšie v tomto žánri ale mne osobne to prišlo dosť zvláštne.Pretože na jednej strane je dobrý hudobný doprovod(ktorý síce občas vôbec nespolupracoval s dejom ale to nevadí),krásne kulisy,skvelá kamera,obstojné herecké výkony,prijatelná ústredná dvojica(vzájomná chémia občas medzi nimi aj fungovala).Ale na strane druhej je tu blbý scénar,obkukané rozprávkové scény(hlavne tie s čertami) a dosť nevýrazná réžia.Troška síce neexperimentuje ale jemu to aj tým pádom zožeriem lahšie.Ale ako odvážný ( a z časti aj vydarený) pokus v dobre sa rozvýjajúcej českej kinematografii musím dať predsa 3*.A cameo Miloša Formana ako čerta nozaj nemalo chybu! ()

dj.kouba

Docela úsměvné, vtipné, akorát pohádkou, jako takovou, bych to moc nenazýval. Mádl a Voříšková skvělá dvojice a Luciferova nastávající je sakra kus. :-) ()

atmen

Škoda, že se nevytěžilo víc s ústřední neotřelé pohádkové dvojice Mádl - Voříšková. Ale i přesto se jedná o jednu s nejlepších porevolučních pohádek. Troufám si tvdit, že časem bude tahle pohádka vnímáná jako např. S čerty nejsou žerty nebo Pyšná princezna . A kritici budou tvrdit: " Jó, dnešní pohádky nestojí za nic. To tenkrát, když Mádl s Voříškovou, to bylo jiný..." ()

crha

Jsem rád, že s českou pohádkou to není vůbec tak v háji, jak jsem si myslel a budu moc rád, když Šmídmajer zůstane dál u tohoto žánru. Pro mě asi nejlepší porevoluční pohádka. A vůbec, tohle mám úplně nejradši, kouknu na ČSFD, vidím 62% a čekám zase nějákou troškovinu a ono to takhle překvapí. 80% ()

optimus0s

Wau překvapení jak hrom:-)čekal jsem něco ve stylu Z pekla štěstí a ono je to hezky odlehčené, s pár povedenými vtipy a hlavně sympatickou ústřední dvojicí. ()

hazaba

Samozřejmě že kvalit klasických pohádek, jako je Pyšná princezna nebo Princezna se zlatou hvězdou na čele, nedosahuje a obávám se, že takových pohádek se už asi nenadějeme (ale třeba jsem příliš skeptická a přiliš si starší pohádky idealizuju), ale rozhodně patří mezi lepší, co se u nás za posledních dvacet let natočily. Má to švih, má to vtipné dialogy a docela dobrý vizuál, výborná je Tereza Voříšková i oba královští rodiče, jen Mádl mi moc nesedl. Sice se nepitvořil, jako obvykle, ale myslím, že jsou u nás mladí herci, kteří by roli zvládli lépe. ()

Luk Skywalker

Dobrá pohádka, jsou tam vtipné hlášky a komické scénky, trochu mi vadilo, že princezna tak osobně zná poddané, ale budiž není to historický film ze středověku. Děj taky není úplně nejprostší a herecké obsazení je velmi dobré. ()

alambert

Víte, doba se mění a musí se změnit i pohádky, aby si udržely dobrovolnou dětskou sledovanost. Jedna z možných cest vede přes zjednodušení kýčovitých výprav a "zpřirozenění" dialogů, a tu si vybrala i tahle pohádka, podle mě jedna z nejlepších vůbec. ()