Reklama

Reklama

Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D

  • Slovensko Fimfárum (více)
Trailer 1

Stručně o nových pohádkách: V pohádce Jak na Šumavě obři vyhynuli se štáb filmového týdeníku vypraví do šumavských hvozdů odhalit pravdu o tom, zda tam opravdu žijí nebo nežijí obři, hrající pradávnou hru „na většího“.
V pohádce O kloboučku s pérkem sojčím aneb Král měl syny, zavolá si ale pouze dva, neboť syna Honzu nikdo nebere vážně. Vysoko v horách si zapomněl klobouček se sojčím pérkem a teď se mu po něm ve stáří zastesklo. Cesty do hor jsou však složité a je otázkou, zda dojede Rychlomilův Bugasseratti nebo Bull-Bagr Speciál královského syna Siloslava. Nebo že by přeci jen moped třetího Honzy? A může se královský syn stát absolutním mistrem světa všech závodů a všech kategorií?
Nejdelší pohádka Rozum a Štěsti řeší kardinální otázku, zda se dá žít bez Rozumu nebo bez Štěstí. Když pak spolu pan Rozum a pánisko Štěstí uzavřou sázku, rozhodnutí o jejich nepostradatelnosti má potvrdit hloupý pasák prasat Ludvík.

V novém Fimfáru jsou vedle tradičních fimfárovských tvůrců (tandem Vlasty Pospíšilové a Petra Poše) úplně mladí, začínající tvůrci, pro které je to příležitost prokázat svůj talent a ukázat poprvé svoje nadání divákům ve všech českých kinech i v zahraničí. Nejkratší pohádku natočilo mladé dámské duo Kristina Dufková a Denisa Grimmová Abrhámová. V nejdelší pohádce se pak režisér David Súkup spojil se španělskou výtvarnicí Patricií Ortiz Martinéz. Je to první Fimfárum, ve kterém jsou ženy v přesile. Vedle Jana Wericha tentokrát tvůrci vyzvali ke spolupráci např. Otu Jiráka, Jiřího Macháčka, Miroslava Krobota, Romana Říčaře nebo Miroslava Vladyku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (133)

chroust123 

všechny recenze uživatele

První dvě Fimfára se moc povedla a tak jsem se na třetí moc těšil. Jeho příběhy mě ale bohužel zdaleka neoslovily tak jako ty v prvním a druhém. Především mi scházela přímá řeč loutek, v podstatě vše je v příbězích vyprávěno vypravěčem a ten bohužel pozbyl humoru, který se přemístil především do vložených vtípků v pozadí. Výtvarná stránka mě rovněž příliš neoslovila, ale stále to byla fajn legrace. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

nejslabší z Fimfárem? Dost možná, ale rozhodně to neznamená, že se jedná o fimfárum špatné, sice některé snahy tvůrců změnit koncept tím, že do něj zařadí i jiné hlasy, než-li ten páně Wericha a tak nějak více pročasí děj "moderní technikou," ale ani to není nijak dvakrát závadné, ovšem osvěžující taky ne. Třetí povídka patří k tomu nejlepšímu, pro mě osobně spolu s Hrbáčem a Palečkem z druhého dílu. ()

Reklama

UncleG 

všechny recenze uživatele

Autoři se hrdinně pokusili uválet z prdu kuličku, žel, poslední díl Fimfára stává se sám o sobě pohádkou "O Nastavované kaši". Pouhopouhých 72 minut i s titulkama , které se z diváckého hlediska zdají být osmi hodinami, jsem vyloženě protrpěl. Kdybych měl hledat nějaká pozitiva, byli by to pánové Werich a Poš. Zásadním pozitivem tohto animáče ale zůstává skutečnost, že film nakonec skončí. Sice asi tak 72 minut po tom, co správně skončit měl, ale skončí. A věřte mi, je to neskutečně úlevné. ()

Psice 

všechny recenze uživatele

Když jsem se dozvěděla, že má být Fimfárum provedeno ve 3D (zřejmě kvůli tomu, aby film natáhnul do kin více diváků), celkem jsem se zhrozila – jako, kdyby tím tvůrci popřeli smysl a tradici klasické loutkové tvorby. Neodolala jsem však a několik měsíců po premiéře jsem do kina zavítala i přesto, že se na filmu už tentokrát nepodílel můj oblíbený Aurel Klimt. Třetí díl Fimfára se ale bohužel nestal jakousi třešničkou na dortu celé pohádkové trilogie. Za výtvarnou stránkou filmu dost viditelně pokulhává námět (ne, že by nebylo z čeho vybírat) – oproti předchozím dvěma filmům se jedná o hodně slabé příběhy. Z naprosté nudy vytrhne diváka snad až příběh třetí o Rozumu a Štěstí (pokud do té doby divák neusne). Jako trn v oku působí jakási „reklamní kampaň“ na alkohol, která byla ve filmu velmi zřetelná (hlavně ve druhém příběhu) – až jsem začala trochu přemýšlet nad tím, kdo vlastně Fimfárum financoval a proč dětem masírovat mozek už od útlého věku reklamou na alkohol (jako, kdyby jí všude kolem nebylo málo). Po zhlédnutí tohoto dílu Fimfára jen doufám, že už nebude mít další pokračování! ()

Lisabellla 

všechny recenze uživatele

Rozhodně zdaleka nejhorší z werichovské trilogie. Příběhy nudné, fádní, šedé, nevýrazné .. postavičky jakbysmet a o vyprávění ani nemluvě. Proč se rozhodli podkreslit právě takovými nelíbivými tóny je pro mne záhadou .. Byla jsem smutná, zklamaná, rozmrzelá, znuděná. Dvě hvězdičky snad jen za to, že samotné příběhy z knihy doopravdy znám a jako takové se mi líbí. Velmi mne mrzí, že z nich udělali ... právě tohle .. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (14)

  • Nejkratší pohádku natočilo mladé dámské duo Kristina Dufková a Denisa Grimmová Abrhámová. V nejdelší pohádce se pak režisér David Súkup spojil se španělskou výtvarnicí Patricií Ortiz Martinéz. [Zdroj: MAUR Film] (Bart)
  • Stejně jako tomu bylo druhého dílu, film se nenatáčí na kameru, nýbrž se jednotlivé sekvence snímají digitálním fotoaparátem. Výhodou je rychlost a cena. (hippyman)
  • Doba natáčení všech tří pohádek trvala celkem 24 měsíců, natáčení první pohádky začalo v únoru 2008, což odpovídá cca 450 natáčecím dnům, s postprodukcí se doba realizace blíží ke 3 rokům. Celkem pro potřeby filmu vzniklo přes 70 loutek. (POMO)

Reklama

Reklama