Císařovna a bojovníci

• Čína Jiang shan mei ren (více)

Čínský výpravný film pojednává o princezně jednoho z deseti království, která mezi sebou neustále vedou války. Po smrti krále křehká ale odhodlaná dívka nastupuje na trůn, a ačkoli za ní stojí věrní válečníci a rádci jejího otce, musí prokázat, že je hodna postu vládce mocné říše vzešlé z prachu bojiště. Jenže když na ni zlotřilý kníže usilující o trůn pošle zabijáky, princezna se při dramatickém útěku sblíží s vynalézavým poustevníkem, který jí ukáže, že existuje svět za zdmi paláce a mimo bitevní pole. Dá princezna přednost svým citům nebo zodpovědnosti za říši svých předků? Ačkoli v základu je Císařovna a bojovníci pohádkový příběh s ponaučením o zodpovědnosti, tvůrci film pojali jako nákladný epos s opulentními davovými scénami a bojovými sekvencemi. V nich září představitel princeznina přítele a generála Donnie Yen, který v současnosti platí za přední hvězdu hongkongských akčních filmů s bojovými uměními. Hlavní roli ztvárnila populární herečka a zpěvačka Kelly Chen a postavu poustevníka hraje jeden z předních hongkongských popových zpěváků a herců Leon Lai. (oficiální text distributora)

E lan

Od tohoto filmu jsem podle ukázek čekal rozhodně více než trapnou a nudnou podívanou s pár slušnými scénami. Navíc herecké výkony jsou přímo hrozné a příběh je nedotažený. Vše podbarvuje hudba, která je tak dominantní až je to někdy vcelku vtipné. Ne, tomuhle filmu se lépe vyhnout. ()

Tamten

Dobře natočený film s pěknými exteriéry a kostými. Děj filmu standardní, ničím nečekaným neohromí, bohužel nezaujme dokonce ani žádnou maličkostí. Zcela tristní jsou ale některé dialogy, neboť moudra a fylozofické úvahy, které postavy vypouští v rámic rádobyběžného rozhovoru, jsou naprosto neuvěřitelné. Obdobně působí i romantické scény, které jsou občas tak kýčovité, až to mlátí dveřmi. A o moc lépe na tom nejsou ani souboje, kterých není mnoho, a když už se objeví, jsou tak "hrdinské", že jim uniká jakákoliv reálnost a krása. ()

Looka

65% asi se budu opakovat, ale opět komoušská masírka v nepříliš krvavém balení. Čongové se nad tím asi pěkně dojímají. ()

TaNya_

Kdysi sem se na to koukala s bráchou, protože v televizi nic jinýho nejelo. No ted myslím, že bysme něco našli. Rádoby umělecký dílo o ''lásce a souboji'' s dost ujetým koncem. Nejhorší na tom ale asi je, že se mi ti číňani všichni tak hrozně pletou, až nevím, kterej má být hodnej nebo zlej :D. ()

anyonecek

Pro mě velice pěkný zážitek. Krásný historický film se slušnejma akčníma scénama. Donnie Yen opět parádní výkon. Navíc netradičně pojatý milostný příběh zasazený do prostředí války. 4 hvězdičky jsou málo a 5 je moc, ale stále se radši přikloním k těm 5, takže rovných 91%. ()

honzic

Na Čínu to nebylo špatné, na konci hezká hudba, slušné bojové scény a kostýmy, jen je děj trochu jednotvárný a postavy nevýrazné. Hodnocení: 55 % ()

Sugar67

Od tohoto filmu jsem nečekal žádné zázraky a film mě překvapil. Bohužel v tom negativním smyslu. Myšlenka sice není špatná, ale absolutně nevyužitá. Místama mě to připomínalo filmy pro 12ti leté děti. Bojové scény slabé, hudba tak z dob socializmu a kostýmy jako napodobenina Pána prstenů. Herecké výkony neposuzuju - žádné nebyly. Děj je natolik roztrhaný, že člověk nemá čas se stotožnit se žádným z hrdinů.Vlastně jen to, že mám dobrou náladu, mě dělí od toho, abych ho neposunul do odpadu. ()