Držitel nominace na Oscara Will Smith ztvárňuje hlavní roli Bena Thomase, muže, který se ocitl na křižovatce a hledá způsob, jak ulevit svému svědomí. Zjistí, že má moc změnit život sedmi cizích osob, které si zaslouží druhou šanci. Když se však do jedné z nich zamiluje, musí se rozhodnut, zda má odhalit své tajemství – i kdyby to znamenalo vzdát se nadobro svého plánu. Snímek Sedm životů od tvůrců filmu Štěstí na dosah je podmanivým tajemstvím plným emocí, okořeněným láskyplným milostným příběhem a smutným, ale inspirativním koncem. (HBO Europe)

1860

Těžko říct, jestli bylo prvoplánové rozplakat naše citlivé duše, ale jedno je jasné, že to tenhle snímek dokázal, je velmi silný a nemůže nechat nikoho klidným, a přiznejme si, že jsme všichni Smithovi smrtelnou nehodu odpustili, když se jí snažil dobrem odčinit ...a o to mu přece šlo.. ()

Ilhan

Určitě silný emocinální zážitek, ale na můj vkus až trochu přehnaný a vynucený. Rozhodně nelituji toho, že jsem se díval, určitě to za to stálo. Víckrát se však do toho asi nepustím. Vždycky si radši pustím Powder Blue, které pro mě má pro svou ne tolik do očí bijicí vyumělkovanost mnohem větší cenu. ()

cab

Nejvetsi problem, ktery s filmem mam, je jeho stavba, jez je nezvykla, ale o to vic otravna, protoze nevedet, co cloveka motivuje delat z nesplnitelnych snu skutecnost se se mnonu tahlo az do konce. I pres dobre herce a hezkou formalni stranku jsem navysost zklaman, protoze hitovy potencial film mel. At uz kvuli tematu, tak (Will Smith) a porad neobjevene bohyni (Rosario Dawson). 55% ()

MaaaR@

Dojemné - ano. Originální - ne. Ani žádné okamžiky, které by člověka donutily přemýšlet či jinak výrazně zapůsobily jsem nezaznamenal. Zkrátka hollywoodský cajdák s jediným cílem. Ale Will umí. ()

Giggs

Sice mierne presladene, priehľadne no bez vyrazneho gyču a s prijemnou atmosferou. V Holywoode sa takychto filmov rodi ako šafranu, preto si zasluži pozornosť. ()

Theraphosa

Hodně povedená záležitost, u které divákovi všechno docvakne zničehonic, i když si hodinu láme hlavu, o čem sedm životů vlastně je. Will Smith zde hraje sutečně prvotřídně. Miluju tyto filmy "s duší", které skutečně mají co říct. Rozhodně nezůstanu pouze u toho, abych Seven Pounds viděl pouze jednou. 93% ()

Pussycat18

Pro mě dost rozporuplný film, na jednu stranu trochu patetický a na Willa nezvykle emotivní. Na druhou stranu naprosto úchvatný! Na konci jsem hlavního hrdinu nenáviděla za jeho sobeckost, i když je to právě o tom, jak se rozdat pro druhé (a to doslova)! Doporučuji všem, s lahvinkou kvalitního vína a několika krabicemi papírových kapesníčků. ()

dopita

Pro někoho možná přílš melodramatický, pro někoho možná příliš pomalu odvyprávěný. Nicméně je to film natočený přesně podle mého gusta. Líbilo si mi to velice a to i přes to, že k naprosté dokonalosti filmu přece jenom něco chybí. Tíživé drama u kterého by člověk až zaslzel. Na Gabriela Muccina si budu muset do budoucna dát velkej pozor. ()

bloodline

Veľmi silný emotívny zážitok. Will Smith má na to, aby si raz v živote poťažkal cenu filmovej akadémie (nominácie si už "vyskúšal"), ale k tomu potrebuje ešte o málinko lepší výkon aký predviedol v tejto dráme. Nehovorím, že jeho výkon nebol excelentný (nebyť jeho výkonu boli by z toho "len" 4*), ale práve na jeho výkone stojí a padá celý film, z čoho plynú miestami slabé chvíľky, ale ako celok pôsobí film veľmi silno. Hlavne posledná polhodinka je veľmi emotívne nabitá a nie každý ju môže rozdýchať (tak ako celý film). Pre niekoho priemer až slabý priemer, pre niekoho výborné až excelentné. Záleží od toho, ako sa komu podarí "stráviť" silný, takmer 2-hodinový, nátlak na balíky vreckoviek, pretože toto nie je cesta so šťastným koncom... ()

ElChe26

Šeď, nuda, pomalé a natahované tempo, rozhodně zklamání. Sedm životů je podle mého názoru jedním z nejnadhodnocenějších filmů... škoda ()

showxman

Především klasická oneman show, jak jsem si tak už nějak u Smithes zvyknul. To by bylo ok, nicméně snaha, co nejvíce zapůsobit na divákovy emoce se vymkla kontrole a působila až příliš uměle a výrazně tak pokazila dojem z celého filmu. SPOILER: Co tomuto filmu nikdy neodpustím je fakt, že jed čtyřhranky paralyzuje srdce, což se neslučuje s jeho následným darováním. ()

Belatris

Pro mne by to chtělo trochu víc sestříhat a také netlačit tolik na strunu "vy prostě BUDETE brečet, a ne že ne". Ale byly momenty, které jsem si velmi užila (vždy to byly okamžiky, kdy tvůrci polevili v honbě za slzami). Celkově ta hra se životy - má dáti, dal - funguje, ale kolem poloviny se tempo vyprávění stane příliš monotónní a film ztrácí mou plnou pozornost. Poznámka na okraj: Will stárne do krásy ;-). ()

Krabak

Od začátku předvídatelný konec. Ovšem nevím čím to je, ale ono to filmu nijak neškodí. Will zahrál svou roli opravdu fantasticky. Ze začátku bych ho skoro nepoznal. Vyhublej, skleslej, vyčerpanej... takle "zničeného" Willa jsem snad ještě neviděl. Dokonale přizpůsobení své postavě jak po fyzické, tak psychické stránce. Věřil jsem mu opravdu první, poslední. I přes to, že jsem věděl, jak to skončí, tak jsem měl co dělat, abych slzu udržel v oku :-) Každopádně už vím, co si budu přát pod stromeček...mudúzu :-D --->85% ()

Paity

Docela zajímavý pohled na tvrdé začátky. I když někdy je to s tím dítětem přeháněné (připomínám, že jsem dvojnásobný otec), ale jsem ochoten to filmu odpustit. Ovšem co mi na Sedmi životech vyloženě nesedělo, to je ta nedodělanost. Prostě z toho šlo vymáčknout víc, než se tvůrcům podařilo. ()

Free_player

Hodně silný a hlavně dost originální snímek se skvělým W. Smithem, kterého já osobně radši vidím v akčních žánrech, ale tohle zahrál prostě skvěle. I přesto, že jak se čím dál tím víc film blížil ke konci mě bylo čím dál tím víc jasný jak se to na konec vyvrbí, tak mě to hodně bavilo, což u mě většinou neni moc zvykem. Určitě se na to rád někdy mrknu ještě jednou a rozhodně doporučuji. ()

provitamin

Kam až môže zájsť snaha pomáhať druhým. Dojemné, ale trochu pritiahnuté za vlasy a koniec príliš sentimentálny. Vlastne nie len koniec. ()

Simbet

Spíš bych ho zařadila do rubriky psychologické filmy. Vzhledem k tomu, že život je jedno velké psýcho, tak se na takové filmy zásadně nedívám. Někdo mi ho však dal s tím, že je to sci-fi, tak jsem se nic netušíc začala dívat, a když jsem zjistila, že to tedy fakt sci-fi není, že je to dost smutné, tak už bylo pozdě, protože už jsem to chtěla vidět do konce. A musím říct, že jsem vůbec nelitovala. ()

EKLEKTIK

"Spadl jsem do toho jen náhodou." On mi dal své srdce z lásky a ty máš jeho oči, ale spíš máš jeho oči, protože mi dal své srdce z lásky. Ještě by mě docela zajímalo, jestli bylo těžší hledání sedmi hodných lidí, nebo hledání sedmi vhodných lidí. ()

Petr.Kocfeld

Tento snimek a Will Smith se mi libi.Drama to neni vubec spatny.Davam 80 procent.Zde ztvarnil Smith financniho experta.Will Smith a ocenovany snimek se mi docela libil.Zapletka a okoli dobre.Film 7 zivotu potesi i zaujme a rad se k nemu vracim.Smith zde zachranuje zivoty a docela mu to jde.Je zde jiny nez-li ve skutecnosti a to jako "sobecky cholerik", ktery vynada prodavaci s masem po telefonu a zkraje filmu chce spachat sebevrazdu ve vytahu. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi