Držitel nominace na Oscara Will Smith ztvárňuje hlavní roli Bena Thomase, muže, který se ocitl na křižovatce a hledá způsob, jak ulevit svému svědomí. Zjistí, že má moc změnit život sedmi cizích osob, které si zaslouží druhou šanci. Když se však do jedné z nich zamiluje, musí se rozhodnut, zda má odhalit své tajemství – i kdyby to znamenalo vzdát se nadobro svého plánu. Snímek Sedm životů od tvůrců filmu Štěstí na dosah je podmanivým tajemstvím plným emocí, okořeněným láskyplným milostným příběhem a smutným, ale inspirativním koncem. (HBO Europe)

MartyMcFly89

Tenhle film je dokonalou ukázkou hodnocení čtyři hvězdy. Will Smith hraje skvěle a jeho úsměv je opravdu hezký. Konec vše vyřeší a celé to má dost originální nápad a provedení celého příběhu. Ale něco mi tam nesedí, něco mi brání dát plný počet, jako u jiných filmů. ()

lektvar

Natočiť takýto film, je už v týchto dobách setsakramentsky veľké riziko. Náročnosť diváka stúpla natoľko, že hranica medzi hraním na city a patetizmom je hrubá asi ako stena chladničky. Jasné, že záver je patetický, je to americký film, čo iné čakať. V spleti komixoviek dobre padne pár sĺz a dialógy sú vybrúsené perfektne. Som hrozne rada, že som ten film videla, lebo zrejme už naň nenarazím. ()

Nupaky

Pro mě tomu chybělo víc dramatičnosti. Celý film,se dost nudně táhl a i když myšlenka byla dobrá a závěr strhující, tak celý film už to pro mě nezachránilo. Bohužel,stejně jako Štěstí na dosah to není film, který bych musela vidět znovu, i přesto, že Willa mám ráda. ()

Blazis34

Procítěné, trocha depresivní romantické drama v hlavní roli s Will Smithem mě velice zaujalo. Ze začátku je naznačeno o co ve filmu kráčí, poté se to mírně rozvíjí, ale až na konci se divák dozví, kdo to vůbec Ben je a jaký je jeho cíl. Vyjde najevo, že zavinil dopravní nehodu při které umřela jeho žena a tak se teď snaží pomoc jiným lidem, kteří neměli v minulosti moc štěstí. Na konci Ben (neboli Tim) se nebojí vzít si život a poskytnout jiným orgány svého těla aby zachránil další lidi. Fantastické herecké výkony podají hlavně Will Smith a Rosario Dawson, která se do role hodí a dokáže ji skvělě citlivě zahrát. ()

Via

...bohužel... váhala jsem nad 4*, ale nakonec přece jenom... moc zdlouhavé, i když příběh celkem zajímavý, ale po pár desítkách minut vám dojde, oč jde a už jen čekáte, co bude dále... pravda, Will Smith to zahrál krásně... přesto mě tento film kvůli zdánlivé pomoci (která je sice ku prospěchu, ale za jakou cenu...) příliš nezaujal... btw: písně v průběhu filmu jsou z části převzaté z jiných filmů, což není moc ku prospěchu (viz hudba u přístrojů na tisk přání z filmu Legenda o "1900", a další)... (soundtrack: Angelo Milli) ()

Daves97

Kdyby to vše trvalo hodinu dvacet až hodinu a půl, vůbec bych se nezlobil... Jinak dosti průhledné natahované drama, přesto ne úplně nejhorší. Poctivé 3... ()

jack_scott

Popravdě řečeno by snímek pro mne velkým zklamáním. Až na samotný konec mně nebavil a nezaujal, je to prostě podáno moc nezáživně. Milostný příběh je taktéž podán dost tuctově, a Will Smith skutečně nijak neperlí. To se u něj pomalu ale stává pravidlem. Závěr je povedený, ale vzhledem ke stopáži tedy nevyvažuje,a ani nemůže film dostatečně vyvážit, a proto celkovou kvalitu ani pozvednout nemůže. Vyloženě doporučit vážně nemohu, pro fanoušky Willa Smithe povinnost, ale všichni ostatní se mohou raději poohlédnout jinde .50% a ** a 1/2 ()

Koochy

Film je dobře propracovaný, není to vyloženě psychologická hra, ale pokud člověk moc u sledování nepřemýšlí, může mu dost věcí uniknout (a to i podstatných). Hlavní postavou je nešťastný mladík, kterému se (díky vlastnímu přičinění) zhroutil život a film ukazuje, jakou cestu si zvolil. Myšlenka filmu je ošemetná, bral bych kdyby z filmu jasněji vyplynulo, že Timův (Will Smith) nápad byl drsný, ale rozhodně ne samospásný = pomohl sice 7 lidem, ale smrt 7, kterou zavinil to nesmaže a dokonce se zabil i on sám, což není následování hodný čin - tím spíš, že byl hlavním hrdinou filmu. Proto jen ty 4* ()

petriess

Film určený pro to, aby vytrvale působil na city a lidi, kteří mají rádi romantické slzy vyvolávající snímky si přijdou na své. Ze začátku, kdy se objeví Ben, který pomahá lidem, co to v životě nevyhráli jsem nevěděla proč se tak děje, ale rychle do sebe všechno zapadlo a potom už bylo jasný, jak všechno dopadne...U filmu se nemusí nijak přemýšlet, je to dokonalý budič slz. Hlavním účelem jako u většiny podobných filmů je vyvolat lítost a zamyšlení nad životem, smrtí, náhodou, láskou a velkorysostí. Jinak osobně dávám přednost filmům trochu jiného zaměření...Co mě překvapilo je Will Smith, kterého jsem nikdy příliš neobdivovala v rolích komediálního charakteru, ale po zhlédnutí Sedmi životů, ve kterých působil celkem přesvědčivě, jsem toho názoru, že vážnější role k němu jdou daleko víc... ()

Spuggy

Tak tohle je docela zklamání, asi jsem čekala od námětu příliš. Zpočátku příliš roztříštěná mozaika, od poloviny už bylo naopak jasné, jak to skončí. Musím ale ocenit, že mě závěr i přesto zaujal. ()

Allia

Od začátku se tenhle film snaží dělat dojem něčeho velkého - máte pocit, že pointa bude naprosto skvělá a nečekaná. ale už po první půlhodině, kdy se trochu zorientujete v trochu chaoticky retrospektivním ději, začnete tušit, kam to směřuje. protože jsem ale předem věděla, že nemám čekat nějaký úžasně vykonstruovaný závěr, užívala jsem si film tak, jak běžel bez velkého očekávání. a rozhodně mě nezklamal. Smith předvádí skvělý herecký koncert (přestože mi ten jeho vydepresený výraz párkrát připadal, jako by snědl něco zkaženýho ;o)), a Dawson mu skvěle sekunduje. Jejich herectví je tak reálné a živé, že jim věříte každou slzu i úsměv. Snad jen dvě připomínky k ději, který se hereckým výkonům bohužel úplně nevyrovnal: příběh má občas trochu mezery a ne všechno má svojí logickou návaznost... a navíc (možná že to ze mě dělá fakt cynika, ale tak to prostě vidím) nedovedu si představit, že by někdo byl takhle nesobecký... navíc Ben sice lidem pomáhá, ale zároveň ublíží těm, kterým na něm záleží... takže já osobně s ním nemůžu souhlasit. ()

Vica

Krásna pointa filmu, ktorá je zahalená do zmäteného deja a s výborným, pre mňa absolútne uveriteľným, hereckým výkonom Smitha. ()

sirrgulo

Jasný cíl pořádně zadrnkat na struny lidského srdce se tvůrcům rozhodně povedl. Z počátku trošku nejasný děj se brzy objasní a začne rozplétat osud Bena, hlavního hrdiny, jehož život zásadně změní dopravní nehoda na jejímž způsobení má značný podíl. Jeho plány jdou hladce dokud nepozná Emily. Zejména díky hereckým výkonům, nejen ústřední dvojice, se na snímek příjemně dívá. Bohužel, vše plyne do docela očekávaného finále, které je skvěle natočené i zahrané, ale hlavně až nepříjemně útočící na lidské city. Film útočí na emoce a Will je z vás zaručeně vyždímá. ()

maty-maty

Jsem zvyklí na Willa v komediích, akčních filmech, ale to co předvedl tady je oslnivé. Je to film, které si Vás celou dobu získává a pak Vás úplně na konci dostane. ()

Pavlin

Vykonstruovaný film útočící na naše city?Vůbec ne.Je to hluboká sonda do lidské duše a jestli na něco útočí,tak na naše svědomí.Předkládá nám kladného hrdinu,který se svým životem chce něco dělat a také dělá.To se bohužel dnes moc nenosí.Will Smith je v roli Bena dokonalý.Zahrát tak rozporuplné pocity,které jím zmítají,to už chce velkou dávku opravdového herectví.Tady by byl oskar jistě namístě. ()

Raptile

Dle mého názoru, hodně silné drama. Ze začátku jsem moc nechápal proč to všechno dělal, ale konec byl vskutku famózní film na mě velmi zapůsobil. ()

yatan

myslim ze zenske publiku tento film predsa len bude mat radsej..skoda nepremyslenych a nerealnych scen vo filme ktore potom cely dojem filmu kazia..Will Smith nic extra ale ani nesklamal..Woody Harrelson bol kralom v mojich ociach v tomto filme ale dostal velmi malo priestoru..pekna sentimentalna drama ktora ale neni nix extra..Sedem zivotov je cistych 7/10 :) ()

kacir

Nemyslim si ze sa tvorcovia filmu snazia tlacit na city. Je to pribeh o muzovi, ktory mal vsetko a behom chvile o to prisiel. Vycitky svedomia, to je niekedy horsie ako sama smrt. Niesol zodpovednost za sedem vyhasnutych zivotov a urcite by bral skor to,aby zomrel on a nie ti druhi. Niekto to nemusi pochopit. Pre niekoho nuda. Staci sa pozriet do tej perfektne zahranej, znicenej, strhanej, smutkom a bolestou zmorenej tvare, na ktorej su slzy na kraji a mne je to jasne. Ked uz nemoze vratit zivot mrtvym, aspon ho zkvalitni tym zivym. Pytam sa sam seba co by som urobil ja??? Tak to fakt neviem. Ci by som sa nechal rozdat?? Nebudem odpovedat. V tomto filme je aj mierne naznacene, ze by sme si mali vazit to co mame. Ani si to neuvedomujeme, ale uz len to ze mozme prist na tuto stranku a bez pomoci si tu precitat novinky, alebo pisat svoje dojmy z filmov, je pre niektorych ludi nieco nepredstavitelne. Alebo ist sa prejst bez toho ze by sme sa obavali ze niekde odpadneme pre nedostatok kyslika v mozgu..Vobec si nemyslim ze tvorcovia tlacili na city..Mna to osobne nejako nedostalo. Netiekli mi ziadne slzy, ale pribeh, pribeh sami pacil velmi. vyborne zahrany. Will je u mna pan herec. A ked sa nenominuju taketo vykony na oscara, tak uz neviem co potom. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi