I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

Alisa

Shrnula bych pointu filmu do jedné věty, která v něm zazněla. "Právníkům se nedá věřit." :-) Jim jako gay je vážně k pokukání. ()

Danula13 odpad!

Moji oblíbení herci u mě tentokrát bohužel nezabodovali a zařadili se k těm, co před 5 lety krotili onu horu. Bude to asi tím, že můj pohled na tento "druh" filmů je stejný jako u uživatele "tuntavaly". Nevím, jestli tento pocit mám jen já, ale dost vnímám, jak u nás i ve světě roste geometrickou řadou množství filmů s gay a lesbi tématikou. Příští týden na nás budou čekat v kinech také homosexuálové z Izraele. Je jich dnes také plný bulvár i politika, až mám pocit, že nejen v kultuře, ale i v politice a všude kolem mne jsou jen homosexuálové maskovaní za hetero a začínám pochybovat, koho jsou vlastně ona slavná 4 procenta. Je vidět, že se to sypání peněz do tzv. otevřené společnosti G. Sorosovi zatím vyplácí, bohužel. Jsem také zvědavý, jestli se takhle nadšeně začnou točit filmy o homosexuálních pedofilech v řadách katolické církve, kteří jsou nyní ve světě tak "populární". To by bylo pane téma, zastánci politické a náboženské korektnosti by z toho měli mrtvici. Pro xSxEx : Když už jste takový odborník na názory sedláků, neměl by jste si plést xenofobii a homofobii, pak to vypadá, že nevíte o čem píšete. To stejné platí pro Vaši poznámku o zcestném srovnání homosexuality a pedofilie, protože pedofilové se dělí na heterosexuální a homosexuální (viz. např. Prof. PhDr. Petr Weiss, Ph.D. na webu planovanirodiny.cz). Ale ještě k filmu. Na filmu mi vadí zejména jeho komediální projev, nasáklý homosexuálním exhibicionismem. Ten jsem prostě nepřekousl bez ohledu na zdejší liberální a pozitivně diskriminační nálady sociálního inženýrství. (přidáno 22.3.2010) ()

mikulíšek

Pokud chcete film vidět, pak si nezjišťujte nic o skutečném Steven Jay Russellovi. Bohužel se ve filmu takřka nic neděje, kromě toho, že hrdinové jsou homosexuálové, mají se rádi a nestydí se za to, S. Russell je zloděj a podvodník protože je gay, což je po nějaké době celkem nuda a je to nevyužitý potenciál příběhu skutečné a asi velmi zajímavé osobnosti. Na druhou stranu v určitých momentech film funguje velice dobře, je zábavný, romantický, možná i dojemný. Herecké výkony jsou skvělé především Ewan McGregor, který je občas až děsivě přesvědšivý. P.S. Po druhém shlédnutí (v letním kině) musím zvýšit hodnocení na 4*, jako lehká komedie totiž snímek funguje daleko lépe, než jako (milostné) drama. Film je svěžejší, vtipnější a zábavnější, než se zdál být na poprvé a ačkoli informace o skutečné osobě může dost věcí vyspoilerovat, tako opětovné shlédnutí (již) nemá stejnou pachuť zkažených překvapení. ()

Lukoboss

Dostalo se mi toho, co jsem v podstatě očekával. Tradiční komické projevy a grimasy Jima Carreyho, na druhé straně ale taky vážnější scény, které mu nejdou o nic hůř. Vedle něj křehounký a zranitelný Ewan McGregor... :) Jo bylo to v pohodě, nic tam není násilně vecpáno, všeho je tak akorát. Konec byl trochu moc zahraný na city, ale žádná vyložená hrůza. Určitě si to zaslouží být nad průměrem. ()

Heraldika

Variace na Catch me if you can, tentokrát v rámci útěků z vězení a s jednou zajímavou překvapivou pointou. Jinak vcelku standard romantické komedie, až na to, že jde o dva kluky. ()

Soweek

Ewana McGregora jsem nikdy za áčkového herce nepovažoval, ale zde mě svojí homosexualitou naprosto přesvědčil. Po celou dobu skvěle sekunduje Jimovi, který také nebyl špatnou volbou pro tento snímek.Přál bych si, abych jednou mohl ohodnotit takovýto film pěti hvězdami, takováto vyváženost komedie a dramatu s jen tak nevidí, ale všichn víme, že snímek nějaké ty mouchy má. ()

MiaMoonlight

S hvězdičkami opravdu šetřit nebudu! Konečně se někdo jen nevěnuje krásné hlavní hrdince a jejímu svalnatému příteli a je tady i taková.. no, trochu vězeňská romantická komedie, která na tohle všechno kašle a stojí za to! Popravdě, brečela sem jako želva, protože postava Stevena Russela ve mě budila šílený soucit. Někdo to přrovnává k filmu Chyť mě když to dokážeš, ale já v tomhle vidím mnohem víc... Podle mě si tohle dílko zaslouží plný počet a určitě se podívám znova! ()

mohamedsfinger

Velmi osobitá a lehce parodizující romantická komedie, ve které se dočkáme i zajímavého zvratu. Hodně filmu pomáhá i herecká dvojice, z níž o něco výš vyčnívá Jam Carrey. Ale v některých momentech jsem si nebyl jistý, jestli tento film nechce být i zárověň dramatem, což trochu brzdilou mou touhu smát se, ale ta nakonec převládla. ()

BMAJTZ

Je to vulgární a je to neortidoxní a hlavně je to originální. Duo Carrey & McGregor si sedlo do noty a ve výsledku to je více než vidět. Jako komedie to je slušné jako drama je to o poznání horší. Proč ale ne jako komediální podívaná pro dospělého diváka ucházející. ()

Werichowka

...tak nějak jsem doufala, že se bude jednat o srdceryvnou zpověď zapřísáhlého kuřáka jisté tabákové značky, která má filiálku v Kutné Hoře...jen shoda jmen...:-D ()

LadyVader

No já nevím, na jednu stranu docela sranda (Carreyho sprosťáckej výlev na golfovým hřišti mně teda fakt dostal :-D). A na druhou stranu... nuda.. druhá půlka filmu mi utíkala docela drsně pomalu. Nezachránil to ani epickej megapodvod s následným epickým meganásledkem.. No tak 60%, že mám Carreyho i McGregora docela ráda. :-) ()

Cejny

Ani komedie, ani drama. Diváku, vyber si. Takový je můj pocit z tohoto filmu. Jim Carrey s tím svým ksichtem zahraje cokoliv, ale tohle se mi zrovna moc dvakrát nelíbilo.Jedno zhlédnutí bohatě stačí. ()

ZkuKol

Glen a John si poměrně libují v lehce kontroverzních tématech, hrubém slovníku a humorném tónu vyprávění. Teď dostali poprvé šanci svůj scénář i natočit. Návdavkem jim na plac přiskotačili Jim a Ewan, jež si své role zjevně užili a Leslie Mann, která je asi opravdu nejhodnější ženská na světě. Příběh má krásný námět a sám o sobě nese spoustu úsměvných momentů, ale chlapci ještě nemají úplně zvládlý timing, tempo vyprávění jim kolísá a povedené scény střídají slabší. Přesto je tahle gayromance poměrně zábavná, ale občas se táhne a občas je to trošku mimo, každopádně doggiestyle jsem od Jima v tomhle věku nečekal :-) Steven je lhář do morku kostí, ale zamiiloval se, lež a láska nejdou moc dohromady - ani u homosexuálů... 60% ()

LuciusWlk

I Love You Phillip Morris je přesně na hranici vkusu. Nějak neuráží, naopak příjemně pobaví. Jim Carrey zahrál roli s lehkostí a humorem sobě vlastním. Příběh je dobře poskládaný a až na pár míst jsem se nenudil. Celkově dobrá práce a pokud nemáte problém s gay tématikou tak se budete bavit taky. ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)