Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

..Anya

Taky Vás to na začátku dohnalo téměř až k slzám. Mě tedy ano. A když už to tu takhle otevřeně přiznávám i já, tak musí jít o setsakramentsky dobrej animáč! Jen nevím, jestli je to dobře pro děti, kterým je určen, jsem si totiž jistá, že ty to buď nepochopí vůbec (5-ti letá sestra) nebo se u toho rozbulí úplně (10-ti letá sestra). Ale možná to je jen v naší rodině, viděla jsem totiž dokonce mojí maminku, jak zamačkává slzu. ()

groman

Když se nekdo snaží přimíchat do guláše co nejvíc věcí, tak to většinou moc dobře nedopadne. Mix hořké a sladké s příchutí dobrodružství a komedie + nekolik další žánrů = takový (ne)klasický animák od pixaru. Na filmu se mi moc líbila scéna s knihou doprovázena neméně pěknou hudbou a taky Liškův dabing. Nic víc se ovšem vyzdvihnout neda. ()

dandislav1991

Jeden z nejlepší animáků, teda aspoň takhle mi to bylo prezentováno, ale realita je jiná. UP je samozřejmě nadprůměrný film,ale nejlepší zdaleka není. ()

Haide

Naprosto perfektní začátek a lá němý film, kde vidíme průřez životem hlavního hrdiny, ale bohužel pak už to nebylo nic moc zábavného. Musím přiznat, že jsem usnula. Asi to bude tím, že začátek je až moc pro dospělé a děti to určitě nedocení. Naopak v další části filmu už se film zaměřuje na dětské publikum, které roztomilého pejska a létající domeček určitě budou mít raději než příběh o stárnutí, zklamáních a radostech reality života ze začátku filmu. Ale jinak asi dobré. ()

Ondr@932

Do poloviny filmu nám na tom filmu vadila ta jednoduchost! A na můj vkus moc děcké. Ale jinak perfektní barvy, triky a zajímavý příběh:-D Druhá polovina filmu to zpravila trochu tou akčností. Takže dávám 7/10 ()

Kremik

Tak trochu jiný animák.. :) Málokterý film ze mě mačkal slzu už po 15 minutách. Film o plnění snů a plnění ideálů. Nejdříve jsem myslel, že náplní bude generační propast mezi hrdiny, ale film si po celou stopáž razí jasnou linii, splnění snu přes všechny překážky. A když ty překážky překonáme, pusťme se do dalších :) Samozřejmě, je v tom spousta nelogičností, nereálností, blbostí atd. atd. atd.... Ale všechno tohle vás rozesměje a donutí fandit staříkovi, jehož největší zbraní jsou umělé zuby a ptákovi, na němž evoluce nezanechal stopy. Je to sice animák, ale rozhodně ne mainstreamový a mnoho "živých" filmů by si z něj mělo vzít příklad. No a navíc geniální dabing Doga :D ()

JOZZZKO

Po rokoch vidím druhý krát a musím hviezdičku pridať. Za slzy tlačiace sa do očí (skoro každý Pixar) pri odovzdávaní Ellie badgetu odpúšťam jemné chybičky. Neviem prečo ale prvých päť minút mi veľmi pripomenulo posledný krátky animák La Luna. Staroba a dobrodružstvo. ()

Cheeker

Nikdy bych neřekl, že animák může být i takový. V celém filmu se až tak moc věcí nestane, ale během prvních patnácti minut Vám může přijít, že film skončil dříve než vůbec začal. ()

LokiZombie

Neuvěřitelně krásný animák. V příběhu je toho hodně, hořkosladký příběh páru, který spolu stráví celý život, drama na téma generation gap, Doylův ztracený svět, Lucasův Indy a Star wars... a přesto to všechno funguje a nedře, film je tak zároveň napínavý, dojemný i veselý. Nádhera. ()

emdvojka

Ja animované filmy veľmi neriešim a aj keď sa rozhodnem nejaký si pozrieť, veľmi mu neverím. Ale tento film sa mi teda veľmi páčil. Animák, ktorý bol určený viac dospelým ako deťom. ()

KafuR

Animák, který svým způsobem hodně cílí na dospělé publikum. Nebo alespoň se tak v první chvíli zdá. A rozhodně se mu to daří, protože poeticky zpracované první minuty ála život v kostce je opravdu velice působivý. A to je také největší síla tohoto filmu, síla jednotlivých scén, u které se ani nemusí nikterak tlačit na pilu, aby emoce dokázaly vytáhnout. Bohužel to ale taky spojuje dětsky přímočará příběhová linie, která právě se svými postavičkami cílí na nejmenší. Krásný soundtrack a od animáku rozhodně neobyčejný zážitek, přesto by to ale chtělo organičtější propojení té dětské a dospělácké složky a ne pouhé jejich střídání. ()

Hpatrik

Úvod je bezchybný, další dění už mě tak neohromilo, ale neptejte se mě proč. Nicméně pořád je to Pixarovský standart, tedy nadprůměrné ve všech směrech s bezchybnou animací. Hudba ovšem provotřídní. ()

LuiCJ

Tento film je určite jeden z najlepších animákov vôbec, ak nie najlepší. Hore je majstrovské dielo. Pixar si svoje popredné miesto vo svete animácie drží a ich 10. film len potvrdil, že nie je dôvod prečo sa ho vzdať. Tento film je o neskutočnej precíznosti, minimalizme, detailoch a originálnom príbehu. Originálnom príbehu, ktorý pomocou špičkovej animácie nesie aj dávku symboliky a reálnych ľudských hodnôt. Film určite viac docenia starší diváci. Aj keď ide o animák, tu sa ukazuje pravá sila kreslených postavičiek. Emocionálne môže diváka vydvihnúť do výšin, kde by nikdy od nejakého animovaného snímku nečakal. Up má v sebe neskutočnú emóciu. Každá jedna scéna, zvuk, skladba niečo vyjadruje, posúva príbeh dopredu. Samotné dobrodružstvo Carla a Russlla je spracované výborne a odkazy na predošlé časti filmu sú brilanté. Jednoducho, všetko tu má svoj význam. Istým spôsobom ide aj drámu prepletenú typickým pixarovským humorom. Film preberá celkom silné a dôležité životné témy a práve pomocou animácie a hudby vyzdvihuje ich význam. Up nádherne ukazuje, aké dôležité a čestné je mať dobré manželstvo. Alebo nevzdávať sa svojich celoživotných snov - s pokorou a úctou ísť za nimi. Snímok má svoju dôstojnosť. Všetko je to podložené geniálnou hudbou Michaela Giacchina. Život z pohľadu detí, starostlivosť o psa, vytrvalá údržba vlastného domu, cestovanie džungľov, easter eggy vrátane slávneho Wilhelm Screamu či skauti ako súčasť nádherného Disneyho filmu. To všetko je spojené dokopy prvotriednym rozprávačstvom v réžii pixarovský legiend Petea Doctera a Boba Petersona. ()

VeeDee

Nemám ráda filmy, na které se divák jen pasivně dívá... Vzhůru do oblak je ale něco úplně jiného. Příběh klučiny, ze kterého se poté stane opuštěný dědula, musí dostat každého. Diváka chytí a už nepustí. Film je vysloveně narvaný emocemi od výbuchu smíchu, usmívání, strachu až po slzy dojetí. No už vás někoho rozbrečel animovaný film? Mě ano, nestydím se za to a jsem ráda, že jsem si film náležitě vychutnala. Proto 5 hvězd! ()

Zacharias

V Pixaru se jim to zase povedlo, tam se snad někdo upsal ďáblu. Děj má dvě roviny, jednu pro nás starší a druhou pro děti. V jedné sledujete příběh člověka, kterému utekl jeho život, aniž by si splnil sny z dětství a okolnostmi je donucen to napravit. V druhé roztomilou taškařici s trochu mrzutým stařečkem, malým tlouštíkem a fantaskním světem. Obojí dohromady skvěle funguje a všichni se skvěle baví, prostě Pixar, filmy pro celou rodinu. P.S.: Před 3D verzí filmu nedávají krátký film, co to je ? Za ty peníze to od nich není hezké, připadám si okraden. Teď jsem přišel z kina a musím si ho hledat na netu. Fakt distributora nechápu, jako pravidelný divák filmů od Pixaru jsem si na krátké filmečky zvyknul, čekám na ně a ono nic. Lumpové. Howgh !!! ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana