Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

Bartson

Tak jsem si to shlédl 3D a po celou dobu se skvěle bavil :-D Hlavně miniscénka na úplném začátku o mracích mě vyloženě vyčerpala zíráním s otevřenou pusou :-D. Jak nemám vůbec rád nynější český dabing, tak tady mne vyloženě bavil po celou dobu. Příběh hezký, kde se stále něco děje a animace velmi roztomilé. Mohu jen doporučit. Bravo Pixar ! ()

kmfilm

Film/ pohádka...má svou hloubku, rozhodně neurazí ani dospělé jedince. Nechybí napětí, krásná animace, ale na můj vkus tam bylo málo vtipu... ()

haasha

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mě prostě nebavil. Působil na mě jako laciná fraška o splnění dětského snu, nevzdávání se a ústupcích ve prospěch jiných. Nestává se mi, že bych měl hodnocení tak výrazně jiné než většina lidí, ale tady fakt nepřidám. Ani nemám zájem se na to někdy podívat znova. ()

smerfetka

Naprostá a totální pecka :-) dlouho jsem se tak nenasmála - nejlepší "výkon" podal Dug dabovaný Pavlem Liškou.. no mazec - nikdy jsem netušila, že slovo "veverka" mě může tak rozsekat :-) ()

kpt.Marťas

Chcete animák o stáří, touze, snech, věčném dětství, smutku, samotě a dobrodružství? Chcete vidět jednu z nejsmutnějších animovaných komedií na trhu? Chcete vidět mluvící psy, třímetrové barevné ptáky napodobující lidi nebo souboj dvou přestárlých dobrodruhů? Chcete další film, ve kterém vtrhne na verandu nerudného staříka mladičký Asiat? Tak na co čekáte? Šup šup do kina! ()

Mer-Em

Je to jako houpačka, chvíli mě to byvilo a pak zase moc ne. Zezačátku mě zaujal zajímavý přelet životem pana Fredricksona, ale potom už to šlo docela z kopce s občasným vyhoupnutím, nejvíc se mi líbi Kevin(a), ale příběh o ničem ()

prengel

Rozpoltenosť v dôsledku dodržiavania zažitej koncepcie „aj vlk sýty, aj ovca celá“ si tomto prípade u PIXARu vyberá svoju krutú daň PS: Ak 3D, tak určite radšej v IMEXe, plátna bežných multikín na toto jednoducho nepostačujú ()

mikul

Nesmál jsem se, nebrečel jsem, ale přesto mě to zabavilo. Jsem lehce zklamaný, jako z VALL-I, jak se objevili ti mluvící psi tak jsem si říkal, ne, tohle ne, to nemůže být pravda...ale byla! Tento animák ve mně vzbudil mnoho pocitů, od těch nejhorších, jimiž jsou už zmiňování psi, po klasický výborný příběh až po úžasné vzpomínky a lásku stařečka...a jestli se tato pohádka líbila dětem? Zaručeně se jim líbilo 3D, bálonky a různé dětské drobnosti, ale jestli pochopily vše tak, jak má dítě pochopit film určený pro děti...?:-) 70% ()

kacudzde

Ze začátku jsem přemýšlela, jestli děti tenhle film pochopí - životní příběh Carla a Elli, její odchod a Carlova osamělost a deprese. Příchodem potrhlého skautíka se už musí bavit i děti. Naprosto vynikající dabing psa Pavlem Liškou. Animák poučný, zábavný, vtipný. Viděno v kině 14.9.2009. ()

Decadence

Nebudu trapák, a hned na začátku přiznám, že jsem se bavil. Ano, božským Příšerkám to nesahá ani po kolena (asi jedinej animák, co fakt můžu), ale i tak Pete ukázal, že psát umí, v češtině fóry jakž takž vyšly, létající psi už na mě byli ale trochu moc. Film, při kterém budete mnohokrát nechápavě kroutit hlavou, ale zapomenete-li na logiku, a budou se vám hlavní postavy jevit jako sympatické, zakoupeného lístku rozhodně litovat nebudete. 4/5. ()

panic25

další film od pixaru popisuje jak stařík, který všechno ztratil se jednoho dne rozhodl, že si splní svůj sen a odletí ve svém domě k rajským vodopádům, doprovází ho chlapec russel a postupně se staříkem spřátelí a prožíjí úžasné dobrodružství ()

wellfish6

UP! Ten stařík je přesně jak můj manžel. A já si přijdu jako zbytek postaviček v jednom - stařenka, skautík, Kevina a pes... JUJ! Tenhle film mi dodal zase trochu chuti do života! ()

Bieseger

Očekával jsem film ve stylu Madagaskar, Doba ledová a pod. Avšak velice jsem se zpletl, prvních pár minut tomu nenasvědčovalo, ovšem po chvíly už sem se nemohl dočkat co bude dál. Ačkoliv bych chtěl tento film zařadit mezi dětské animované filmy, není to možné. Hluboký zážitek a procitěný příběh dává tomuto filmu něco co se nepodaří ani lecjakým dramatům. Po stránce komedie tento film nesrší bezduchými vtipy a (ne)komickými gestikulacemi postav, ale i přesto se najde několik okamžiků u kterých sem se doslova válel smíchy po zemi. Jen málo filmů si zaslouží 5 hvězdiček, ale tento mezi ně rozhodně patří. ()

JaguarN

Od začátku až do konce vtipné, místy dojemné, laskavé a hlavně moudré, rozhodně žádná typická animovaná taškařice ala Madagaskar nebo Doba ledová. Nevím, co na to řeknou děti, ale dospělí by si tenhle filmeček měli vychutnat na 100%. Pro mě určitě jeden z nejlepších filmů letošního roku. ()

xhonza5

Animovaný filmy jsou prostě nejlepší! Vtipný, jednoduchý a přitom tak krásný film! Není jen pro děti, dospělí si přijdou na své a přitom každý uvidí film z jiného pohledu. =) ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana