Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

pursuer

Ani po soustavných upoutávkách v kině jsem nebyl přesvědčen, abych film v kině skutečně navštívil. Snad kvůli strachu z případného zklamání, které jsem u Pixar filmů často nezažil (ale přesto ano). A i když jsem u filmu zůstal přikován při nerušeném sledování až do úplného konce (což u mě značí více než průměrnou kvalitu filmu), stejně bych na něj nešel do kina. I když je to první "krvák" od Pixaru :D, nejsem schopen rozhodnout, pro jakou sortu lidí je vlastně film tvořen. Životní alegorie je nádherná a krásně se na ni dívá. Dávka dobrodružství je uspokojující a přesto neunavuje a i když slavné studio nehraje na ty samé struny (kromě proměny hlavního "pikara", samozřejmě, s výjimkou The Incredibles), přesto se člověk i u letmých vtípků baví. Každý holt musí jednou vyzkoušet něco jiného. Slabé **** Zajímavý názor: Cival, Tetsuo ()

Dexter666

Up zbiera body hlavne za originálny príbeh a takpovediac typovú animáciu a dabbing (od kontrastu malinký domček vs. mrakodrapy na okolo, cez "investora vysťahovávateľa" až po psíkov a Kevinu). Dej animáku však pôsobí akosi komorne, vtípky sú síce zväčša podarené, ale je ich málo. Taktisto mi trošinka ku koncu liezol na nervy aj Giacchinov motív, ktorý sa príliš často opakoval - Oscar za original score je preto pre mňa skôr sklamaním. Napriek tomu je to však odporučiteľný kúsok...3,5* ()

HumanClay

Och krásne! Najmä dnes mi rozprávočka ako táto sadla ako pre mňa vyšitá. Tvrdo si íst za svojím a keď to dosiahnem uvedomím si, že som naháňal ilúziu, ktorá sa rozplynula. Vlastne nie rozplynula ale premenila na niečo, čo pravou podstatou môjho bytia. Friends (4*)ever ()

Druhácena

Prvních patnáct minut patřilo mezi nejkrásnější chvíle, co jsem kdy v životě zažil s pohybujícími se obrázky. Slzy mi z toho tekly po tváři. Zbytek byl už "jenom" hezký kreslený film. ()

sAreOn

Pixar znovu nezklamal! Velice příjemná podívaná s netradičními hrdiny. Pobaví nejen nejmenší, ale i dospělé publikum. (což je ale samozřejmostí u všech snímků od Pixaru :) ()

tommei

Podle traileru sem očekával klasický střeštěný animák, u kterého se pobavím. Né že bych se u tohoto filmu nepousmál (obzvlášť u bravůrného dabingu pana Lišky :D), ale film mě usadil hluboko do křesla již při svém začátku. Pokud se děti hrnou do kina na nějaký animák, tenhle bude asi patřit mezi ty, u kterých si rodiče a prarodiče užijí více než-li děti. To ovšem neznamená, že by se mi film nelíbil! Spíše mě vyvedl z omylu, že do kina na animáky, by měli chodit jen děti. Velmi vydařený snímek nahazuje mnoho podnětů k zamyšlení, které zakončí klasický "happy end". ()

ERiki

Další výborný pixarovský animák. Můžu jen doporučit, hodně jsem se nasmála, bylo ale vidět, že je tam také mnoho "hořkých" okamžiků, při kterých mi bylo starého pána líto. ()

MaxQ69

Již první minuty tohohle atypického animáku mě chytly. Film jako takový byl pro mě velkým překvapením. Hlavně protože je spíše určen dospělým (nebo alespoň dospělými více oceňován) než dětem, i přesto, že nosí nálepku "animované pohádky". Pixar se nezapře, připadá mi, že je animace film od filmu lepší a lepší, mnohdy nerozeznatelná od reálu.Co mi ale ke klasickému Pixarimáku přibylo je silný příběh, jakési životní moudro a neobyčejně dojemné momenty, jaké jsem doposud v žádném animáku neviděl. Přiznávám, že prvních patnáct minut mi málem utrhlo srdce. Fredricksenův cíl, či lépe snad poslání, je skutečně něčím neobyčejným a citově velmi silným. O to překvapivěší jsou nová životní poznání 78letého muže, kterému toho v životě už moc nezbylo. Nutno také zmínit humor, který už tradičně provází drtivou většinu animáků. Kevin je fajn, ale Dug je skutečným fenoménem (v anglickém znění, v českém je děsný). Poněkud přespříliš infantilní mi přišla scéna se sloužícími psy, obzváště pak ta, kde řídí letadla, ale to už tak nějak k filmům určeným pro děti patří. KevSpa perfektně popsala téměř nepopsatelné. Pocity, které člověka po slédnutí (i během sledování) jímají, složitost samotného snímku v mnoha směrech nebo například těžko akceptovatelná a emocionálně nestravitelná filozofie, jíž se stařík nakonec rozhodne řídit. Musím říct, že nejednou mi během tohohle přezvláštního snímečku ukápla slza. Tento scénář se mi opakuje i po několikérém zhlédnutí. Citově "nejbrutálnější" je životní osud starého pana Fredricksena a závěrečné obvěšení malého Russella. Tyto scény mě vždycky rozpláčou. I přes depresivní pocity (a možná právě kvůli nim) jako první animák ode mne dostává plných 100%. Z mého pohledu naprosto zasloužených. ()

cubiczech

Můj nejoblíbenější animák je první Toy Story a vedle něj musím zařadit i tohle. Možná, že není náhoda, že jsou oba od Pixaru. Líbí se mi, jak se film snaží vybočit z klasické cesty plné zbytečně vtipných scén, roztomilých držtiček a naivní stupidity rodinných filmů jako předvádí Doba Ledová. Ano, to všechno tu tak nějak je, ale je prostě vidět, že cílili na trošku starší publikum a to není na škodu. 7mi leté děti tomu rozumět nebudou. Zamlouvala se mi melancholičnost celého filmu a poctivost scénáře. I když by se našly nějaké vítky, co jinak kazí docela uvěřitelnou atmosféru a podmínky (zapomeňme teď na létající dům), jako jsou např psí piloti. Starší diváci ve filmu poznají smutek ze ztracené lásky a jistě nepřehlédnutelné zviditelnění kontrastu mezi mladou a starší generací. Možná bych se nebál v tomhle případě ani českého dabingu, není prkenný a Pavel Liška překvapil :-). ()

Xpat

Absolutně grandiózní film. Romantika, akce, zábava - Zabijácká, ale asi nejlepší možnost mixu a tady se to vážně povedlo. Nelitiju, že dávám 5*! ()

BlueNeon81

Len dvom filmom sa podarilo, aby som nielen vyronil slzu, ale aj aby som sa rozplakal. Jeden bol Lassie (už neviem aká verzia) keď som mal asi 12, druhý film je tento. ()

brasek

Zo začiatku neskutočne dojímavé, potom nadpriemerný animovaný akčňák miestami pretkaný opäť dojatím... Tento film mi zahral na city. Asi najlepšie čo zatiaľ Pixar vyprodukoval. ()

ZAUME

Na Up jsem se velmi těšil již po několika trailerech. Bohužel však, jak už tomu po většinou bývá, když se na něco velmi těšíte, nedopadá to dobře. A tento "animáč" je toho úkazem. Nutno tedy přiznat, že z počátku jsem se vůbec nenudil, ba dokonce bavil - ale to je tak vše. Po zbytek filmu jsem se jen přemáhal a znuděně a zároveň nasraně přemýšlel jestli má smysl film dokoukat. Námět mi přišel více než laciný a i když byl dům na balónech velmi dobrý nápad - honička za ptákem jej neskutečně zkazila. Po pár minutách jsem usnul. ()

Martiiiiinka

Nad očekávání dospělé a překvapivě hluboké, ale taky pixarovsky barevné a vtipné. Líbilo se mi to, o tom žádná. A co hlavně? Krásný úvod ( třeba kravatový průlet životem byl opravdu výborný nápad), skvělý český dabing (!!!) s Pavlem Liškou v čele a tak nějak i celý tenhle šílený let domem k vodopádu někde hluboko v jihoamerické džungli (a pak taky ty balónky, to asi úplně nejvíc :o) ). No a třeba, až budu starší, ještě tu jednu hvězdu přidám... ()

wray

Naozaj velmi vydarena zalezitost. A nie je to animaciou (za ktoru ma oscara), ani hudba (dalsi oscar), ani to nebolo nejake extra vtipne, akcne, poucne - mna si to ziskalo tou myslienkou, tou nostalgiou, tym motivom ze - vsetko sa da, plnenim detskych snov, smutnymi scenami (ktore boli sikovne zamaskovane, tak malokto postrehol ze je to vlastne cele hrozne smutne) - jednoducho - mna si to ziskalo uplne. 5 hviezd iba preto nie, ze tam bola stale pritomny ten "detsky" humor ako dnes byva v animovancyh serialoch, ze si nedovolili pritlacit na city este viac a spravit to este smutnejsie, ze mohlo byt aj viac slz :) nejak by som to zvladol. Stale vsak vyborne, a doporucujem kazdemu (veku) ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana