John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

lakiboy

Inteligentá, zákerná, manipulatívna a výpočítavá. Až sa niekedy nechce veriť, že je to 9 ročné dievčatko s milým úsmevom. Jasné, už som také horory videl. Rozhodne to nie je nič nové, film sa drží toho, čo je osvedčené. Momentov prekvapenia som veľa nenapočítal. Ale je to dobré. Aj vy ste chceli tú nevinnú sirotku zaškrtiť? :-) ()

-henry-

Výborně zrežírované, velká snaha v rámci amerického studiového systému udělat něco nekonvenčního. SPOILER: Jsem zvědavej, jak dopadne adaptace české Barbory Škrlové :) ()

Margerie

Na tenhle film bych se na základě názvu a žánrového zařazení nikdy nepodívala. Přesvědčilo mne ale poměrně vysoké hodnocení a některé komentáře dalších uživatelů. A rozhodně to nebyla chyba. Orphan je jedním z největších překvapení na poli hororu, protože stokrát omleté téma ďábelského dítěte v domě, náležející dnes už pouze béčkovým hororům (bohužel), pojal zcela novým, originálním způsobem. Škoda jen, že si to překvapení schovává až na samotný konec filmu, a vy tak máte celou dobu pocit, že vlastně koukáte na filmovou klasiku, která je sice dobře natočená, ale vůbec ne původní. Na druhou stranu, možná je díky tomu výsledný dojem z filmu mnohem silnější... ()

Izz

Vemi slušné atmosférické řemeslo,které sice příběhové logice moc nedá,ale má tak dobré herce a tak zajímavý a v rámci možností překvapivý vývoj,že mi to ani nevadilo. ()

xpantherx

Dobry a zaujimavy filmik so zaujimavym zakoncenim. Velke plus za zaciatocne "vtiahnutie" do deja a udelenie prvej facky. Aj ked od zaciatku filmu viete o co tam pojde a ake budu osudy mladej rodinky, aj tak je tam vela scen, ktore na prvy pohlad pripominaju zname klise, avsak nastane v nich nejaka obmena, pripadne odozneju bez toho aby sa udiala "strasna" udalost. Celkovo by som to skor staval do thrilleru s "jemnymi" hororovymi prvkami. Pri niektorych "humornych" scenach som sam nevedel ci sa smiat alebo nie - niektore vtipky ok, niektore sa mi zdali az moc prvoplanove, napr. deva z ruska - ruska ruleta. U mna to je 75% ()

ArtLady

Keby som vopred nevedela,že Ester je vlastne dospela žena tak ma to ani nenapadne.Celý film som bola v napätí ako sa to vyústi. Moja psychika dostala zabrať, keďže som strácala nervy pri tom ako manipulovala všetkými okolo seba a dokonca aj psychiatričkou. Pri pohľade na Ester som mala husiu kožu a ešte keď mala na sebe tie hororové šatičky ako vraždiaca bábika...páčilo sa mi,ako tvorcovia ukryli jej psychiku pod jej maľby .....scéna keď jej objekt túžby objavil erotické maľby po stenách celej izby sa mi páčila....a ešte viac keď jej rozkopla sánku jej mamička a zaklincovala to!!!! ()

cheonsacz

Neasijské horory mě většinou dost nudí a proto jsem od tohoto snímku nic neočekávala. Snímek mě, ale nakonec neuvěřitelně strhl. Esther je vážně děsivá a jak bych to tak řekla... "creepy" a "weirdo" od začátku až do konce. Tento film je jedním z mála u nichž konec byl naprosto šokující a nepředvídatelný. Jeden z mála hororových snímků, který mě vážně bavil a moc se mi líbil. ()

Miagy

Deti v hororch,, tak malo a predsa tak vela. nudnejsi uvod a o to zaujimavejsi, efektny a napätý záver. Spanieli to s horormi proste vedia. PLUS: sirota, prostredie - exteriery, interiery, hudba, masky, uveriteľnosť, MINUS: prvá pol hodinka. ()

Talina

Tak není to takový horor, na který bych se musela dívat skrz prsty, abych pak vůbec došla do vedlejšího pokoje bez něčí pomoci, ale povedl se teda hodně! Má slušně propracovaný děj a efekty jsou taky hodně povedené! Docela dost překvapení, no. ()

popos

Děsivé drama s nádechem něčeho nového a tragického.Při filmu jsem vážně ani nedutal,lest malé holčičky byla vážně téměř dokonalá! ()

touchud

Trochu originálnější konec by mi byl milejší (třeba kdyby ten dům "vyčistila" a nakonec si došla i pro Rodena :) :) ), jinak fajn zábava. Hezký horůrek. ()

Murdock

Atmosféra příjemná a napětí nechybí, holčička taky roztomilá a ačkoli finále mi trochu zkazilo dojem (nějak mě ty závěrečný honičky začínaj nudit - zvlášť když je vám od začátku jasný jak to dopadne) můžu Sirotka jedině doporučit. ()

Kozy9

Kvalitný mysteriózny thriller, ktorý si vás od začiatku drží silno v napätí a dostáva sa vám hlboko pod kožu.Presvedčivý výkon hlavnej protagonistky iba dofarbuje už aj tak hustú atmosféru a nezostáva vám nič iné ako dúfať že všetko dopadne dobre. Ale nemyslite si že film je iba kvalitne natiahnutý a nič koniec koncov neponúkne. Zlatý klinec príde nakoniec a to v podobe geniálneho odhalenia a dychberúceho finále. Takto by mal vyzerať moderný horor. 85% ()

ANTYCHRYST

Malá - Velká .... Mladá - Stará zajímavá kombinace :) ale hlavně řádně pošahaná a připravená si získat přízeň rodiny zejména pak otce. Tak tohle určitě Ano. ()

acn

Vím proč nesnáším většinu děcek. Ne že by paní Orphanová byla vyjímka, ale za slabší 4* snad na mě neveme kladivo. To víš milá Esther, tvůj adoptivní fotr byl nalinkovaný jako idiot, jeho maminka taky a bratříček nakonec taky, i když chápu proč si cvrnk. S tou psycholožkou bych ti ušetřil práci, tu jsem chtěl sprovodit ze světa sám, hrozná babizna. Ovšem atmošku máš a to já mám rád. Takže jestli si ke mě chceš zase někdy sednout za nějakou dobu a zkoušet mě svádět, sex sice nebude, ale k něčemu se možná zviklat dám 8). ()

PB2

Asi nejlepší film s "divným" dítětem. Nevytěžuje stereotypy, žádné hloupé lekačky, sympatičtí herci a herecké výkony...jenom ten konec to trošku pokazil. ()

Bezda22

Ten konec fakt přehnanej. Ale člověk nikdy neví, čeho je schopná na chlastu závislá matka a její hluchoněmá dcera. Jinak výkon Isabelle Fuhrman je na její věk (ňákejch12 let) fakt skvělej.70% ()

VvV14

Film sám o sobě není špatný. Dětské role nerozčilují, což rozhodně není jistota a celkově to působí kvalitně zpracované. Diváka atmosféra celého filmu udržuje v napětí a to sem od toho i čekal. 4* jasná volba. ()

liberita

Vynikajúci psychologický horor plný zvratov, prekvapení a napätia. Zatiaľčo mnohé súčasné horory sú až žalostne predvídateľné a využívajú dokola stále tie isté prvky, Orphan Vás svojou originalitou určite zaujme a nenechá Vás odísť od obrazovky ani na moment. Vera Farmiga podáva tradične kvalitný výkon, v prvom rade tu zapôsobia ale svojím presvedčivým výkonom detskí predstavitelia. ()

Sammy.Boy

Na začátku si člověk možná řekne, že to svým scénářem nebudu nijak vybočovat, ale chyba lávky! Tohle je mistrovský kousek s naprosto šokujícím rozuzlením, na které budete vzpomínat ještě pěkně dlouho! Představitelka Esther hraje ďábelsky skvěle. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak