John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

Sp1dr98

Velmi zajímavý thriler..... ale tu holku bych zabil, protože mě fakt srala :D Orphan splnil mé očekávání a bylo tam plno scen u kterých jsem se málem ******. Co k tomu víc dodat, kdo si chce dopřád klidný spánek, ať se na film koukne. ()

MiSHeC

Ked ma horor hlavu aj patu, clovek priam nenavidi ustrednu postavu, nemoze to byt nic ine nez 5*. Presny opak japonskych ducharskych hororov, kde nas laka hudba a flash ludi, ktori mali byt mrtvi, tu sa bojime DEJA a o to predsa ide... Teda bojime sa, nie v pravom slova zmysle, ale s dobrym ozvucenim, pozerane v noci... :) Myslim si, ze kazdy si pride na svoje... Na ten 1* koment len tolko, ze mama bola zavisla od alkoholu a otec ma esther rad, a mysli si, ze problem ma manzelka... Takze preto sa nasa zlodcera moze volne pohybovat... ()

ghostwo

Kdo má tento žánr rád, tak se může těšit na slušný zážitek. Je to spíše takové psychodrama, než horor, poměrně dobře promyšlené a vystavěné. Málé děvče (což sice není úplně pravda) se dostane do spořádané rodiny ze siroččince (což také není úplně pravda) a začne je trošku terorizovat ( to trošku také není úplně přesné). Casting té dívky se povedl na jedničku, protože já ač mírumilovný člověk měl chuť s sní provést ani nebudu říkat co. Takže určité emoce se autorům vyvolat podařilo, spíše emoce spojené s násilým, strachem atd. což je logické, ale jak říkám, já má radši ty pozitivní. ()

Liya

Zajímavé dílko.... rozjezd trochu pomalejší, pak se vám začne zdát, že už víte, o co tu půjde - klasika, další malá holčička posedlá démonem... ale ono ne! Pointa byla hodně překvapivá a závěr filmu docela jízda.... ()

Figuto

Snad bych raději viděl v rolích adoptivních rodičů jiné tváře, vynechat zbytečnou hudební gradaci, dotáhnout scénář a upravit konec a možná by se to posunulo zase trochu jinam. Velmi pěkně se role zhostila Isabelle Fuhrman. Opakované zhlédnutí nebude na škodu. Zatím 6/10. ()

Fujin

Thriller jak se patri, dramatickymi okamziky se tu nesetri. Velmi demonicky napsana postava Ester Vas diky umu rezie a vydarenemu vykonu mlade divky, svizne primeje ji nenavidet. Po koukatelne strance je to opravdu vyborne,zel bohu nevyhneme se par jiz zazitym stupidnostem specifickym pro tento zanr. Minusem je pro me i pomerne dobre odhadnutelny prubeh deje,kde alespon malou nahradou je zajimave tajemstvi "male" Ester. ()

ecap

Na tento film jsem slyšela tolik kladných názorů od mých přátel, že jsem si až říkala, jestli se na mě nedomluvili, když mi ho doporučovali ke shlédnutí. A co teprve po tom, co jsem se dozvěděla, že film je vlastně mladší sestřičkou slátaniny House of Wox – to na chuti rozhodně nepřidalo. Po dokoukání jsem si ale musela přiznat, že sestřičkou možná, ale určitě nemůže být nevlastní :). Hned poté jsem zaskočila za maminkou, že kdyby náhodou někdy pomýšleli na adopci, ať mě před tím raději vystěhují... Jinými slovy, přestože jedním z mým oblíbených druhů filmů jsou béčkové horory, občas stojí za to přeskočit z turistické do téměř první třídy. Pochválila bych snad všechno, včetně skvěle vybraného domu. A co teprve malá sirotinka, která byla zpočátku (do zabití jeptišky, jež bylo opravdu... chladné a vypočítavé) kouzelná. Nejhůř se mi snad ale sledoval vztah mezi Ester a její malou sestrou, dalo mi práci nechat svoje nehty na pokoji ze strachu, aby jí neublížila. A konec... mohlo to být klišé ještě větší, myslím. ()

Doskyc

Jsem doslova zaskočen hereckým výkonem Isabelly Fuhrman. Její grimasy a kamenná tvář za každé situace, její dokonalá schopnost jediným pohledem dát všem najevo co chce a v neposlední řadě nepůsobit trapně i ve scéně, kdy v sexy oblečku svádí svého adoptivního otce, to je jedním slovem neuvěřitelné. Především oceňuji originalitu námětu a skvělé herecké výkony hlavních postav. Jediné co mne u filmu mrzí je fakt, že podruhé už se mi líbit nebude, jelikož v závěru se vše uvede na pravou míru a záhadné již není záhadným, nýbrž začíná být pochopitelným. ()

AndrejDuha

Vše potřebné je jakoby obsaženo, ale nic tak nějak dostatečně. Člověk každou chvíli získá pocit, že tenhle prvek, tenhle motiv... že to šlo dotáhnout dál. Např. "hledání minulosti" malé Esther je naprosto odfláklé ve srovnání třeba s horrorem Kruh, kde tento "detektivní" prvek tvoří podstatnou část atmosféry a napětí ve filmu. Podobně hudba, zvuk... to všechno mohlo dodat na mrazivosti filmu a účinku na diváky, jaký by tenhle typ filmu měl poskytnout. Přes rezervy, které film má, jde ale stále o dílko stojící za pozornost, nikde to nějak zásadně nekulhá, i když... režisér by nás neměl nechat v průběhu filmu přemýšlet o logických krpách, což se v tomto případě děje, ale nakonec... fanoušky žánru stále potěší, a přesvědčivé herecké výkony také film pozvedávají poměrně výrazně, hlavně Vera "Blanchett" Farmiga i Isabelle Fuhrman, ve své roli prozatím životní. ()

Novik

Slyšel jsem že to je velmi kvalitní horor ... no viděl jsem lepší, tohle je spíš průměr. Potěší herečka Farmiga v roli Esther, cameo Karla Rodena a pár slušných scén ( např. úvodní scéna ). Spíš sázejte na lekačky než na nějakou atmosféru. :) ()

Traktorista

Výborně natočený filmek a také dobrá hra s postavami, která človíka donutí fandit jedné, nebo té druhé. Hlavně se mi líbily ty záběry z poza postav a neustále čekání, zda tam nějaká ta lekačka bude, nebo ne. Udržování diváka v napětí a ve výborné atmosféře - to tenhle film opravdu umí. Naprosto skvělé vysvětlení na konci filmu asi málokdo odhadne, ale bohužel od té doby následujících deset minut jde ten film celej do háje a sráží jinak tak výbornou podívanou. ()

Pavliable

ach, chudák Esther, to nebohé milé děvčátko. Když se rozmáchne kladivem, je zle a není radno být s ní na válečné stezce. Film drtí nervy dost slušně a konec je nepředvídatelný, to mi udělalo radost. V průběhu jsem čekala spoustu typických lekaček, které se k mému údivu nekonaly, o to větší nervárna to byla. Ten nápad s malbami mě dostal, tohle se vážně povedlo. ()

Michal13

Skrátiť stopáž a niektoré príliš natiahnuté scény, zrýchliť tempo a odstrániť istú dávku klišé, ktorá sa dostavuje v značnej miere hlavne v druhej polovici a bolo by to za plný.Ale inak nemám žiadne výhrady. Ja som si to po celý čas užíval a nenudil sa. BTW Isabelle Fuhrman zatieňuje komplet celé herecké obsadenie, ale musím uznať, že tu bola teda poriadna mrcha. / 85% ()

radan

Najviac oceňujem,že tento film šiel úplne mimo rámec klasických klišé ( okrem záveru,ale čo už) ... pozeral som vlastne horor a a ono to horor vo svojej podstate ani nebol...pri pozeraní väčšiny hororov,som si vždy povedal,že bolo to dobré,ale akosi pritiahnuté za vlasy a vo svojej podstate nereálne....Orphan... tak tomuto som veril,toto by sa asi naozaj aj mohlo stať...a z toho ide hrôza... Adoptujme si dcéru aby nás všetkých povraždila....brrrrrrrrr.... nebyť toho "klasicky amerického" záveru,bolo by to za 5 ()

pelegryna

Rozhodně bych k tomuto filmu rád dodal toliko, že je to správná cesta v nastoleném žánru.Mrazivé, děsivé a strhující v brutalitě.Vynikající masky, líčení atd.. Jen tatík mohl být víc chlap, ale i tak to k tomu asi patří.Načasování akce nemělo chybu a hudba nerušivá. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak