John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

MareT.

Filmů takového tématu je více (přesto nemá tento subžánr název) a já vždy tyto filmy měl rád, protože jsou z te škatulky "reálný thriller"...Ale toto jsem nečekal. Už úvodní sekvence nám napovídala, že to bude netradiční, ale co přišlo, mě strhlo. Postup, s jakým na nás diváky šli tvůrci byl obdivuhodný. Tu malou zlou holčičku nám totiž představili jako hotový poklad, který přišel z nebes, tím tuplem pro hlavní ústřední dvojicí, manželé, kteří zažili ztrátu. Proto události, které následují jsou o to šokující, tvůrci zvolili postup gradace, což se povedlo a finále, kde se odhalí JEJÍ tajemství je něco mezi WTF pointou a přirozeným koncem. Doporučuju všem, ta malá v hlavní roli je perfektní i s tím jejím přizvukem, vynikající atmosféra v kině, paradní konec. Není co řešit, musí se vidět. ()

VIPerson

Tuhle část píši zhruba v polovině po zlomení ruky.....musím říct,že větší nenávist k filmové postavě jsem snad nezažil..už jenom proto zatím za ***,proto6e je mi to opravdu nepříjemné sledovat co se děje a nic neudělat:(. A zde druhá část psaná hned po shlédnutí filmu....musim uznat,že napětí se dalo krájet jen škoda toho šíleně přeplácanýho konce.**** celkově povedený film se slabšími momenty. ()

cab

Po dlouhe dobe jsem objevil horor v pravem slova smyslu, protoze hladina napeti, pocit strachu a nadseni z atmosfery, ktera by se dala krajet, ve mne pretrvali az do trosku natahovanho zaveru. I pres malou vytku jsem nadsen a doporucuji vsem fandum starych dobrych hororu. Cesky divak bude obdaren jednim povedenym telefonickym dialogem. Vic prozrazrovat nebudu. 85% ()

Hanys_

Nic co bych už neviděl. Jestli chtěl film těžit z "překvapivé" pointy, tak ji měl podat možná trošku jinak. Protože ty 2 hodiny předtím se mi strašlivě táhly. A bylo doslova utrpení sledovat to nelogické chování postav a hraní náhod do karet naší malé hrdince. A ta vychvalovaná atmosféra tady - ta mě taky nějak minula..5.5/10 ()

AngiS

Sara..se nějak s těma dětma roztrhl pytel :D Ale to je jedině dobře. :) V jednu chvíli jsem se do toho tak zažrala, že sem zapoměla dejchat.. mam pocit, že kdyby tu nebyla tma a já na sebe viděla, mohla bych teď tvrdit, že sem začla modrat.. Ale neva.. Tak jako tak to byl výborný film. :) ()

mutlovka

Od adoptovaného dítka jsem čekala obvyklé posednutí ďáblem, ale tentokrát mě scénař překvapil něčím z úplně jiného soudku, takže klasické vymítání se nekonalo. Nejedná se až tak o horor, protože lekací scénu tu snad ani nenajdete, zato prvky thrilleru tento film obsahuje určitě. To, že se ve filmu mihnul Karel Roden, mě potěšilo; aspoň o nějakého českého herce je v USA zájem. ()

Holina

Velké překvapení. Hororů na toto téma vzniklo nespočet, ovšem tento se vymyká. Nedokážu říct proč, ale udržel mou pozornost až do parádního rozuzlení. Třešnička na dortu je Rodenovo asi minutové Cameo, to je taky fajn. Fandům hororů, anebo i kvalitních thrillerů doporučuji...SOUNDTRACK: Celkem fádní, chvílemi připomíná satanistické motivy z Omena, ovšem stačí na jeden poslech. ()

Dr.Horror

Váhal jsem i nad absolutním hodnocením. Možná zkusím ještě jednu projekci. Každopádně po otřesném House of the wax s Paris Hilton myslím nikdo nečekal od Collet - Serry takhle dobrý a atmosférický horor. Dvanáctiletá Isabelle Fuhrman zahrála vraždíci bestii absolutně dokonale. Skoro až nemůžu pochopit jak to s takhle malou holkou natočili. Ještě teď mi z ní běhá mráz po zádech. Pokud máte rádi horory s vraždícíma dětma, tak doporučuju The Children od Toma Shanklanda http://www.csfd.cz/film/249235-children-the/ ()

fantasmic

Priznám sa, že takéto psycho som teda nečakal...Ako by som aj mohol niečo také očakávať od režiséra, ktorý má na svedomí podpriemerný House of Wax. Ale zázraky sa dejú...Film má naozaj skvelú hororovú atmosféru, ktorá neopadne za celé dve hodiny. Casting sa vydaril na výbornú....ešte teraz mi behá mráz po chrbte z predstaviteľky démonického dievčatka. Dokonca mi ani nevadil ten záver plný klišé...Podľa môjho názoru je Orphan spolu s Drag me to hell najlepší horor za rok 2009. ()

Witta

Děsivá nepříjemná atmosféra v průběhu celého filmu, bohužel se zbytečně nastavovaným koncem, který se neobejde bez standardních klišé. I tak se jedná o velmi slušný standard v tomto žánru. Pochválil bych hlavně kvalitní casting. Potěší i malá role Karla Rodena jako doktora Vařavu. ()

Sancty

Tak nejako neviem. Celé to pomaly graduje k prekvapivému záveru (hádal som všeličo, ale až takú odrovnávku nie), lenže občas ma fakt mrle zožierali, takže by som prijal kratšiu stopáž. Hranie sa s klišé najskôr skvelé, neskôr už dosť irituje. Herci výborní, Esther bohovsky zahraná suka. Chovanie niektorých dospelých postáv, zvlášť manžela, mi prišlo nelogické. Ak by šlo o čistokrvné béčko nepoviem ani pol slova, tu sa však mieri do serióznejších vôd. ()

Mičl

Frustrující příběh o bezmoci, která se promění v naději díky adopci milého děvčátka, ikdyž každý musí jednou vystřízlivět. Příjde mi to s tim umrtím v rodině, zimním prostředím a praskajícím tenkým ledem jako takový Dobrý synek s ruskou holčičkou (podobnou "naší" Barboře Škrlové), která je jen o něco vostřejší a větší harant, než blonďatá Macaulay Culkin. ()

Slimak

Trestuhodně jsem opoměl ohodnotit tento snímek, který je velice překvapivý. V dnešní době.Proč? Má totiž fajn příběh, gradaci a zvládnuté prostředí. Celkem sympatické obsazení.Dokonce aj ta holka je docela sympatická, když vypustím její úlohu.Nevýhodu vidím v trošku překombinovaném souboji nakonec.Taky na mě toliko nesáhla asi zamýšlená nenávist k nové člence rodiny. První půli jsem spíš chtěl aby rozsekala blbý děti ve škole.Nicméně nato že film má dvě hodiny uletěl jak vítr. ()

Krabak

Před tímto filmem musím opravdu smeknout. Má velice dobře zpracovaný originální scénář a opravdu jsem do konce filmu pořádně netušil, jak to celé dopadne(kdo přežije, kdo to je...) A především tady musím povznést herecký výkon teprve 12ti leté Isabelli Fuhrman, kterej by jí mohli závidět leckteré osobnosti Hollywoodu. Po dlouhé době horror/thriller, který sem si opravdu užil. A to především dějově, což se u těchto žánrů moc často nestává!--->87% ()

dopita

Horory s dětma mě připadaj úchylný a navíc nemusím, když někdo cíleně manipuluje lidma a Esther je v tomhle geniální. Esther je dítě, je pošahaná, ale taky zároveň dostatečně inteligentní na to, aby vše co udělá v pohodě ututlala (a případný svědky náležitě vystrašila) nebo to fikaně hodila na někoho jinýho. Povětšinou na Kate. Toť její adoptivní matka a její dvě děti jsou ti vystrašení svědci. Takže se film z rodinné idylky postupně mění na drama a posléze na pěkně ostrej horor, kdy devítiletá Esther šíří hrůzu (a smrt) a Kate, která něco tuší, se z toho hroutí, protože jí nikdo něvěří. Kdo by jí taky věřil, když je Esther tak slušně vychovaná, tak hodná, tak sladká... No zkrátka má Esther pořád navrch. Scénář se moc nepoved. Esther je čirou náhodou vždycky tam, kde za dveřmi uslyší to co potřebuje vědět, vždycky vše zaonačí tak, že ze všeho vyjde jako andílek... no na devítiletou holku to je teda výkon. I když pravda, úchylná poenta tuhle její "dětskou" genialitu částečně vysvětluje. Přesto scénář nijak nevyniká. Co ale zaslouží obdiv jsou herecký výkony (hlavně Isabelle Fuhrmanová v roli Esther je mrazivě dokonalá) a režisér, který z průměrnýho scénáře dokázal vydolovat spoustu emocí. Navíc film s přibývajícími minutami nabírá na obrátkách tak, že akční a zároveň bu bu bu závěr velmi věrohodně vyplyne z předchozího děje. Karel Roden se filmem jen mihne, jeho postava ale má pro příběh zásadní význam. ()

SphereF

Skvělý horor s propracovanou psychologií, Esther mě pěkně lezla na nervy!:) Nevěřil bych, že lze navodit tak přísnou atmosféru za bílého dne na dětském hřišti... ()

Michalechal

Kdo si potrpí na psycho-drama, ten si tady smlsne :-) Film byl napínavý od začátku do konce a já byl jak struna celých 118 minut. Jen nemusím tolik zla, takže bych to asi znovu vidět nechtěl. Ale vřele doporučuji pro zájemce o adopci :-D ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak