Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

Corpsegrinder

Nečekaně se i u takovýho filmu najdou odpůrci i když u nesmyslný píčoviny jako je Počátek se můžete posrat. Hodně depresivní dílo který nutí se hodně zamyslet nad všim co člověk dělá, všudypřítomnej butterfly effect atd. Plusem je přehlednost příběhu neboť epizodky se víceméně jen větví a jde udržet pozornost co se jak odvíjí. Nářez co mi pět let utíkal. ()

ElChe26

Po nějakém tom čase jsem se dostal k filmu, který mi byl z nejrůznějších stran vřele doporučován, a to Mr. Nobody. Přiznám se, že pocity z něj mám více než smíšené. Ne, že by film neměl zajímavý námět, parádní soundtrack, úžasné vizuální zpracování podtržené skvělou kamerou, přesto podle mě balancuje na hraně mezi kvalitnějším a stravitelnějším filmem pro 'náročnějšího' diváka s nějakým tím filosofickým poselstvím a kýčem plným laciných mouder, které se dočtete v Mojí psychologii, Vlastě, Cosmopolitanu či pokud jste méně inteligentní, tak za vysolíte balík různým mentálním koučům. Mr. Nobody rozhodně stojí za shlédnutí, ale při jeho sledování jsem se nemohl zbavit dojmu, že vše už tady bylo a navíc v lepším provedení (vyjma posledně jmenovaného filmu): Butterfly effect, Malickův The Tree Of Life, Vanilka Sky / Obre los Ohos, Donnie Darko či v Curious Case Of Benjamin Button. Zkrátka jsem měl pocit, že tvůrci chtěli postihnout ve filmu více témat: láska, nesmrtelnost, motýlí efekt, osud apod., ale nakonec u každého hladce sklouzl po povrchu. Proč film vidět - modré oči Jareda Leta, Diane Kruger, hudba, vizuální stránka. Na film se nedívejte pokud nemáte rádi kárované vesty, vodu, sourozeneckých sex a filosofování o životě. ()

barlow

Celý film jsem byl zmatený až běda, ale na konci se vše spojilo, vysvětlilo a já z toho měl fakt zajímavý pocit. cením si hlavně střihu a hudby, která snímek doprovází. ()

EKLEKTIK

"Má talent vyvádět lidi z míry." Co by a kdyby? Nekonečně mnoho příčin, nekonečně mnoho možností, nekonečně mnoho důsledků. Jak to ten belgičan jenom dělá? A poučení na závěr? Propisovací tužka, nebo lihový značkovač je na psaní telefonních čísel lepší, než plnicí pero. Když kupujete džíny, kupte raději ty dražší a nezaměstnaní, nevařte vajíčka. Mimochodem, existuje ještě nějaký jiný film, ve kterém by bylo ještě víc variant písně "Mr. Sandman" z roku 1954, jejíž text napsal Pat Ballard pro ženské pěvecké kvarteto The Chordettes? ()

Pat.Ko

Mr. Nobodyho som si chcel pozrieť už pred rokom, ale nebolo to v dabingu, tak som ho nechal bokom, no včera večer, keď som si vyberal film, som si pustil trailer a kukol som recenzie k tomuto filmu, som sa rozhodol, že vyzerá to zaujímavo, tak to "risknem". Rozhodne som to neľutoval! Je to jeden z najlepších filmov čo som doposiaľ videl! Je to film so slušnými hereckými výkonmi, s úchvatným príbehom a s dobrým koncovým zvratom. Tento film má mysteriózny nádych, čo mystérie vo filmoch mám rád. Z hereckých výkonov najviac musím pochváliť mladučkú Juno Temple, ona ma oslnila najviac. Práca s kamerou je výborná, som si všimol, že každý príbeh má iný nádych tónu, a to je skvelý nápad. Tak isto aj iná hudba je v každom príbehu, chválim aj hudbu. Je to film na zamyslenie sa nad svojím životom, ale aj nad všetkým čo sa všetko okolo nás deje, je tu aj veľká dávka inšpirácie. Taktiež mi tento film ukázal, čo všetko môže dokázať detská fantázia. 10/10 ()

Disease

Nejstarší člověk na světě, který si vzhledem ke svému věku už moc nepamatuje vzpomíná na to, jaký byl (a mohl být) jeho život. Vcelku legitimní důvod ke scénáristické onanii, ale už mě ty "kaufmanoviny" a "donniedarkoviny" nějak přestaly oslovovat. Vizuálně a herecky ovšem v naprostém pořádku. ()

boro123

Výborný film, který mě zase po delší době upoutal natolik, že ho rozhodně musím vidět znovu. Připoměl mi Butterfly effect, který je mnohými adorován, mně se ale zas tolik nelíbil, Mr. Nobody mi sednul mnohem víc, fagmentovaná struktura nutí diváka k neustálé pozornosti a fabulacím. Příběh, respektve příběhy, vtáhnou a nepustí až do samého konce. Každý někdy přemýšlel o tom, co by se stalo a kam by se jeho život ubíral, kdyby udělal něco jinak, přišel o vteřinu později, neřekl zrovna tahle slova... právě tyhle otázky mně napadají hodně často a právě tento film jako svého typu stylistické cvičení přivádí k životu právě představy, které každý z nás nosí v hlavě. Dělá to ale lehce, s romantikou, cílevědomně, i když se může zdát film místy zmatený, věřím, že za vším je umělecký záměr, který doufám plně pochopím při druhém zhlédnutí. Filmu nemůžu vytknout nic, herecké výkony, kamera režie a hlavně scénář jsou skvělé.UPDATE: po druhém zhlédnutí už zdaleka ne tak působivé, takže snižuju na 4* přesto ale pořád výborný film pokud v něm nehledáte nějaké velké filosofické poselství jako někteří komentátoři ()

unagi

Troška viac prekombinovaný dej, potom sa to zdá akoby nasilu chcel autor film spraviť moc intelektuálny alebo film na ktorí sa musíme dívať 6 zmyslom. V konečnom dôsledku je to výborný film (takéto filmi mám rád) s ktorého sa dá vziať nie len psychicky zážitok, ale ponúka veľa ZAUJÍMAVÝCH informáci. Dosadené pasáže dokumentárneho charakteru počas filmu by som vyzdvihol najviac, pretože sa zamýšľajú nad vecami na ktoré neexistuje zatial žiadna odpoveď. V deji sa postupne dostávame k pochopeniu filmu, všetko je najprv nejasné až si človek myslí že toto sa bude ťažko chápať aj na konci filmu, kde by sa malo všetko vysvetliť. NIE! Opäť tak trošku viac vysvetlitelná myšlienka, ale jedno je isté! V živote máme mnoho rozhodnutí, či už náročnejších alebo jednoduchších, nikdy sa nedá určiť, ktorá je ta lepšia, ktorá je tá pravá, pretože hned za dverami nás môže počkať nepríjemná udalosť po ktorej sa náš život bude poberať len k horšiemu, alebo to bude smrť.....ale čo keby vrátim čas a od danej situácii zmením rozhodnutie na iné, opačné? Zmení sa môj život, ale smrť ma počká vždy. Čo po smrti ? ? ? . . . ()

Ještěřák

Jsem docela rád, že tenhle film mimo jiné stojí a padá s výkonem Jareda Leta, který si mě parádně kinematograficky ochočil ztvárňováním přecitlivělých absolutních nul, které se ale tak nějak držely za chvost daného filmu (REQUIEM FOR A DREAM, THE LORD OF WAR) a Pan herec Leto v nich rozhodně nebyl středobodem, jak by si, alespoň já to tak cejtím, zasloužil. Jestli se, velmi jednoduše řečeno, šetřil na tuhle krásnou roli ve filmu myšlenkově natřískaném jak Papinův hrnec, pak OK, asi to tak mělo bejt. Natočit to Fincher, má celý svět zesrané gatě přesně 133 minut po premiéře. ()

decay

Veľmi som sa tešil na Pána Nikto. Bohužiaľ, je to snáď pravidlo, že to najlepšie býva nečakané. Možno aj o tom je ten film. Téma (resp. témy), ktorá tu bola už veľa krát, avšak tu sa z nej vošlo do jedného filmu až cez príliš. Formálna stránka vytvára z celého filmu to, čím vonkoncom nie je. ()

lucijelucije

Možnosti, cesty, budoucnost, minulost? Co se může stát, když máte možnost si vybrat svou vlastní cestu??Co se stane, když budete znát obě varianty, a obě přinesou něco nekalého, co si nepřejete?Zvolit život s matkou, nebo s otcem?Každopádně jakékoliv rozhodnutí ovlivní váš život, i tak jak vy nechcete, a nejhorší je, že žádné své rozhodnutí, žádnou cestu, kterou jste si zvolili nejde vzít zpět, a nebo jde?Opět unikátně natočený film, bomba, která vás rozdrtí, zmatek a pocit z velmi dobře odvedené práce, kterou vzal do svých rukou Jaco van Dormaelou, a samozřejmě výborná herecká expozice J. Leta ()

Ondracius

Ten film má naprosto všechno. Vesmír, smrt, mars, budoucnost, minulost, přítomnost, alternativní realitu, "co kdyby" světy, filozofii, akci, vesmírnou loď, anděly...ale ve výsledku je to jedno velké nic. Hvězda za muziku. ()

Zero_Signal

Cival trafil kliniec po hlavičke. Strašne nasilu pseudointelektuálny, "superkomplexný" film ktorý padá na zadok na plnej čiare. Film pre pseudointelektuálov, ktorí si mýlia prečačkané audiovizuály a trošku komplikovanejšiu myšlienku za genialitu. Pre každého akože fajnšmerského pózera film ako vyšitý :) ()

iampatrik

90% I když to možná není jasně pěti-hvězdičkový film, i když to nejspíš je dvou a půl hodinová natahováná podíváná, i když z počátku nemusí dávat ze začátku smysl, přesto jsem Mr. Nobody měl v pc skoro dva roky, rozdívál jsem se na něj snad 5x a až teď po šesté konečně dovídal. Jak kdyby člověk potřeboval to správné duševní rozpoložení. Ano Mr. Nobody je film s neskutečně silnou myšlenkou, která se mě dotkla.. ()

Teabag

Páni... Síla, prosím. Být to kratší a mít to originálnější soundtrack, dal bych i 5*. Každopádně se jedná o velmi poutavou filosofickou sondu do drobnosti, která nás provází každý den našich životů - vlastní rozhodnutí. Některé scény mi asi dlouho zůstanou v paměti. Některé proto, že mě zasáhly (mladý Nemo křičící na mopedu, loučení Nema a Anny...), jiné proto, že mě pobavily (třeba záběr bicyklů na export vznášejících se kolem Marsu nebo Brazilec vařící vejce). Mr. Nobody je výjimečný film. ()

kill-tec

Mně přijde, že ať na co Jared sáhne nebo kde se jen mihne, se stane něčím bravurním. Ať už jako feťák v Requiem za sen, jako zpěvák nebo jako Nemo Nobody. Tento snímek je pro mě scénáristickým skvostem, přestože je děj celkem komplikovaný a nechápajícím může přijít jako změť a chaos jednotlivých dějových linií. Člověk se do toho musí ponořit, soustředit se na to, a když to udělá, zjistí, že to je veledílo. Asi nejvíce mě dostal jeho kus života s Annou. To bylo fascinující.. děkuji všem zúčastněným. ()