Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

kalap

Pestujme predstavivosť, fantazírujme, lebo silou myšlienky sa to môže splniť, len nesmieme ísť veľmi ďaleko, lebo vo svojej predstave si vytvárame pre seba tie najlepšie obrazy, ktoré ale sa časom musia zmeniť aj na niečo negatívne, lebo také sú zákony vesmíru. Len smelo. ()

Efik_CZme

Nejdřív jsem si myslel, že to je jen nadprůměrný, moc hezky udělaný, intelektuální film za 4*. Jenže o něm už druhý den v kuse přemýšlím, takže pět:-) ()

Bonaparte.

Tak toto je opravdu zdařilé Psycho. Je to jeden z filmů, kterej vás nutí přemýšlet, ale vlastně uděláte nejlépe, když se přestanete snažit pochopit návaznost filmu. Musím vyzdvihnout herecký výkon Jareda Leto, který mě přesvědčil, že né jen umí skvěle zpívat. Avšak za jednu celou hvězdu je pro mě kamera. Kamera je chloubou tohoto snímku. "Remember, remember" 70% ()

dee-key

A že bych se třeba někdy zase podíval na nějaký normální film? Ne, to by na mě byl asi moc veliký výkon. To se radši podívám na dvouhodinový slepenec pamětí superstarého děduly, který si není jistý, jestli ho zastřelili nebo se utopil v autě v jezeře, nebo se utopil v autě vě vaně, nebo s kým vším že to vlastně spal a jestli vůbec žil... Prostě zase jednou pakárna na druhou a já nevycházím z údivu, kdo může mít tolik elánu, aby se babrla se scénářem. Pak se vnucuje otázka, kolik halucinogenů při psaní asi požili. Ne, samozřejmě filmy jako tenhle mám rád. Hlavně jsem se konečně dočkal hlášky v americkém filmu: "Zavolám ti." - "Nemáš moje číslo." ()

fmash

Paralelní vesmíry, dilemata, představivost nebo senilita, všechno je možné. Postupem času to ale začíná být lhostejné. Příjemná mládežnická romantika a peripetie nikoli nepodobné těm z Věčného svitu spolu s dilematem věčné nerozhodnosti a nezanedbatelnou imaginací mi velmi konvenovaly. Nicméně přefouknuté dvě hodiny byly bohužel vyvatované tunou rozbředlé fňukavosti a dle mého samoúčelných emocionálních vábniček, takže jsem v půlce málem začal nudou sčítat číslice na svém dálkovém ovladači. Škoda, ale nedá se svítit, tohle už vidět nepotřebuju a nechci. ()

ibeh

Na tento styl vyprávění mi film přišel dost chaotický a dlouhý. To neustálé přeskakování z života do života, to asi není pro mě. A navíc ty dlouhé opakující se nebo milostné scény. Mě to prostě nechytlo. Tak do poloviny mě film bavil, potom už to ztratilo grády. Nejzajímavější byla myšlenka, co by se stalo, kdybych udělal jiná rozhodnutí. Další hlubší smysl toho všeho jsem pro sebe nenašla. Námět je však zajímavý a herecké výkony slušné. ()

SonG

Unikátní film, který musím viděl ještě tak třikrát, než ho pochopím...I tak už teď zasluhuje plný počet. ()

Scylla

Na jednu stranu přehršle svělých nápadů, obrazů a experimentů. Na stranu druhou přílišná překombinovanost, nesourodost a absence "hloubky", o kterou se tvůrci očividně snažili... bohužel neuspěli. Chválím soundtrack a Jareda Leto. ()

berusche

Ze začátku jsem byla tak vyděšená, co se to tu servíruje, že jsem skoro zapomněla vnímat. Pak jsem se vrátila o deset minut dozadu, což bylo nutné, jak tušíte, neb Eskymačka právě poplácala tuleně po zádech a vyvolalo to právě tohle. Myslím, že důležitou myšlenkou zůstává, že je více prostorových dimenzí a pouze jedna časová, čímž, jak nám hlavní hrdina sdělí brzy, může dojít k tomu, že někdy není jisté, co je realita a co nikoli. Od toho se celý film odvíjí. A tím pádem mi davál smysl. Navíc herecký výkon Leta, který doposud hrál horší či poddružné role, je okouzlující, stejně jako ten geniální střih, který mi rozhodně nevadil. Ale, do kolonky romantický bych to nepasovala, ani bych to možná nebrala tak vážně a v neposlední řadě bych to nedoporučila na milé nedělní odpoledne. ()

BitlDjus

Opravdové překvapení, které si ale už víckrát nezopakuji. Jelikož film se odehrává strašně sestříhaně z několikset různých příběhů život jednoho a téže člověka, snímek působí opravdu dost přehnaně, bláznivě ... Myslím si, že právě tohle z tohoto snímku dělá velmi vynikající záležitost. Hlavní hrdina cestuje minulostí, budoucností, přítomností a přehrává si různé etapy svého života co by bylo, kdyby ... Film na mě zapůsobil velmi krásně ale po jednom výstižném varování, jsme se rozhodl, že nechám pocity k tomuto filmu takové jaké jsou po prvním zhlédnutí. (+ Naprosto vynikající soundtrack) ()

Kate...

Směsice životně fantasy filmů, které už zde podle mě byly, ale tu čtvrtou * dávám za několik dobrých myšlenek. ()

easaque

Na filmu je vidět velké ambice o zajímavé a netradiční provedení a na tom snímek stojí i zároveň padá. Scénář se snaží skloubit tři životy hlavního hrdiny, jakoby prožité zároveň v různých alternativách, které se různě proplétají, což působí dost schizofrenicky a zmateně. A to vše zastřešuje hloubáním o smyslu života a nesmrtelnosti. Film doprovází příjemná vizuální stránka, která je občas docela nápaditá a dělá ho koukatelnější. Na druhou stranu překombinovanost film shazuje, ale myslím, že má smysl se na film podívat - snad lepší tři hvězdičky si zaslouží. ()

KoRniky

Já jsem z toho tak zmatená, že ani nevím, co napsat. I když jsem v tomhle filmu byla skoro celou dobu totálně ztracená, tak k mému obrovskému překvapení jsem si až teď přečtla, že to mělo (!!!) dvě a půl hodiny, a to mi vážně vůbec nepřišlo. Bylo to prostě zvláštní a neobvyklé a absolutně z toho nešlo spustit oči. A ta hudba! Až seberu síly, tak do toho půjdu ráda znovu. ()

Katarine

Já jakožto maximálně nerozhodný člověk... vlastně se ani nemůžu rozhodnout, jaké hodnocení udělit. :-/ Rozhodně je to mezi 4 - 5, takže ať dám cokoliv, je to jedno. Ale proč jen je tak těžké se rozhodnout? A co bude dál, když ... ? ()

(mOnkey)

S Nemem jsem si utvořil nebývale silné pouto a jeho životní etapy prožíval s ním. Tedy i jeho několikeré životy. Příběh k nám promlouvá nebývalou silou a obsahuje silné existencionální motivy a otázky, na které ale já bohužel nejsem schopen uspokojivě odpovědět. Jednotlivé aspekty, které jsou přítomny, se mísí dohromady, jenže nevím, jestli výsledek působí spíš jako guláš (segedínský, ten mám moc rád), anebo koprovka (tu už mám rád o poznání méně). V životě si jednoduše musíme vybrat, a i když to ne vždy bývá lehké, pomyslné misky vah se nakonec vždy přikloní na tu správnou stranu (nebo tomu tak aspoň bývá). Možná, že tomu tak bylo i u Nema, možná taky ne. Až to zjistím, rozhodně vám dám vědět. Pokud se neozvu, znamená to, že jsem ještě nenašel pravdu. A nebo jsem se ještě nerozhodl. Teď si ovšem jdu dát porci výtečného guláše. // Už pár dní mi Mr. Nobody nedává spát, a tak jsem se na něj musel podívat znovu. Dvakrát jasno v tom ale stále nemám, ta otázka věčnosti ve mně hlodá jako červík a v noci se mi o tomhle filmu pravidelně zdá. Tím, že jsem se mu nakonec rozhodl udělit čtyři hvězdičky, si nepřipadám ani za mák chytřejší, ale v tuto chvíli je to pro mě jediné možné východisko. Uvidíme, jak s mými pocity zamíchá ještě letní kino projekce. Zatím 85% ()

M.i.k.e

Butterfly effect pro pokročilé.Na první pohled neuvěřitelně složitý snímek,který může hned zkraje leckoho odradit,aby se nakonec ukázalo,že to vlastně celé tak složité nebylo (pochvala scénaristům za ten nápad).Po celou dobu to ve mně evokovalo vzpomínky na můj oblíbený Gondryho Věčný svit a to není zrovna zanedbatelná konkurence.Jednoznačně must-see záežitost... ()