Oskar pracuje jako hlasatel počasí v jedné televizní stanici a jeho žena Zuzana nastoupila po mateřské dovolené jako moderátorka rozhlasové stanice. Aby se oba mohli věnovat své práci, mají pro svého syna Jakuba chůvu, které Oskar neodolá a začne si s ní milostný poměr. Oskar odmítá jezdit s rodinou na hory, a když je Zuzana s Jakubem v Krkonoších, užívá si Oskar a Jakubovou chůvou. Zuzaně s Jakubem se na horách nelíbí, protože není dobré počasí a chtějí se vrátit dřív, ale Oskar ohlásí v televizi, že se v Krkonoších vyjasní, i když předpověď je úplně jiná. Oskar sice oddálil návrat Zuzany s Jakubem z hor, ale ti přijeli nemocní a Zuzana přišla Oskarovi na nevěru. Oskar je Zuzanou vyhozen z domu a navíc je vyhozen i z práce kvůli tomu, že hlásil jiné počasí, než měl. Oskar přijde na návštěvu ke svým rodičům, kde zjistí, že rodiče hodlají dál brát Zuzanu jako vlastní dceru a Oskarovi vyčítají jeho nestydaté chování vůči Zuzaně. Zuzana se seznámila s příjemným Matějem a jeho dcerou Terezkou, s kterým tráví volný čas, neboť Terezka s Jakubem jsou ve stejném věku. Netrvá dlouho a Zuzana je zase šťastná, jelikož je zamilovaná i milovaná. Oskar si začal nový milostný příběh tentokrát se slavnou zpěvačkou Norou, která je o čtvrt století starší, takže jejich fotografie plní stránky bulvárních časopisů, ale Oskar se cítí být s Norou šťastný. Když zemře Nořin bývalý manžel, dojde Noře, a nakonec i Oskarovi, že věkový rozdíl je moc velký a Oskar je zase sám… (TV Prima)

Lilien

neviem čo bolo vlastne podstavou filmu ,alebo čo malo byť jeho vyvrcholením. No napriek tomu sa mi páčilo príjemne to ubiehalo, zopár vtipných scen zaujímavých poučenia snažiacich sa dialógov . Ady Hajdu a Roman Luknár a ich zaujímavá debata o kundách, šarmantná Vašariová, lámaná slovenčino-madarčina Evy Kerekes,a zase nielen to, radi ju režiséri vyzliekajú no nečudujem sa prečo. ()

merlinovic

Mácháček + Babáčková = záruka braku z českých luhů a hájů. Celkově naprosto nekonzistentní a jediné co pobavilo poslední scéna z bordelu. ()

Don82 odpad!

Ubohost, prázdnota a tupost novodobého českého filmu shrnuta v 82 minutách. Jak může Hřebejk točit takovéto sračky? ()

J.e.r.e.c

Tak to je velká nádhera ! Ze začátku vše vypadá jako další pohodová vztahová komedie (nevěra, rozchod, noví partneři, znáte to i z vaší Ulice, je to Príma), ale pak se začne mohutně přidávat pod kotel, aby bylo jasno, že Viewegh je Nestyda VIP kategorie a příjmení jeho režiséra vzniklo spojením slov hřebec a bejk. Tihle dva spiklenci slasti si do role nekompromisního realizátora svých fantazií nemohli vybrat nikoho jiného, než Jirku Macháčka, který se stále ještě potýká s nadměrnou konzumací THC z let minulých. Jeho Oskar bez rozpaků míchá mladé víno s 60ti letou skotskou a nejen, že ho z toho vůbec nebolí hlava, naopak, je dokonale happy, a dokonce napíše básničku ! A nabízí nám možnost jedinečného mezigeneračního srovnání. Vica Kerekes (v titulcích čertvíproč uvedena jako Eva Kerekéšová) je mladá a hezká, ale nahá se objeví pouze na pár sekund. Vašáryová je stará, díky práci maskérů a balzamovačů vypadá relativně zachovale a nahá naštěstí není vůbec (jenom trochu mrtvá). Ale i tak jsem se při jejím tokání a milostných scénách s Macháčkem cítil přibližně takto. K tomu ještě uvidíme mnoho full-frontalů nosu Simony Babčákové a chlupatou hruď Pavla Lišky, který sem utekl z castingu na hranou verzi večerníčku O človíčkovi. Do toho nám každých pět minut hrají krásné české písničky takového toho ne-úplně-nejhoršího středního proudu, až si člověk začne připadat jako na párty Frekvence 1. Nálada je tedy všeobecně skvělá, a když už to vypadá, že všichni s úsměvem a ruku v ruce odkráčejí do zapadajícího slunce, přijde radikální obrat stylovým kormidlem. V posledních dvaceti minutách začneme bilancovat a filosofovat, a když náš hrdina v bordelu po několika jamesonech a flašce šáňa trefně VIPointovaným rozhovorem do rádia rozkryje úděl svůj i všech „detí stratenej generácie“ (nezapomeňte, moře možností se mění v oceán samoty), je to na poklonu, spuštění opony a rychlý odchod ze sálu (či spíše úprk na toaletu). Ono vlastně nejde v první řadě o to, co říká, ale v kontextu jeho chování zní celé to prozření neukotveného Macháčka všelijak, jen ne uvěřitelně. Pokud jsem pochválil Svatou čtveřici za cool náladu, bylo to mj.proto, že se odehrává v jakémsi příjemném alternativním vesmíru dokonalého vzájemného porozumění, kde problémy běžných lidí znamenají jen závan teplého větříku pod kokosovými palmami. U Nestydy ale podobný typ nadsázky nefunguje, na to je až příliš přízemní a nedostatečně mimoňský. Co si od zpracování této látky sliboval Hřebejk mi zůstává záhadou. To je materiál pro Renče nebo Vejdělka. 50 % ()

IvonaK

To jsem si jen tak dneska řekla, že mám chuť vidět něco hodně bizarního. A to je.. obnažený Macháček. :D Ano, přesně tak. Viděla jsem ho takto před mnoha lety v ukázce tohoto filmu, ale nikdy jsem ho neviděla. A dnes již splněno. Film mě nakonec mile překvapil. Má dva dějové linie. V té jedné můžeme sledovat sladký perfektní život Babčákové a v té druhé Macháčka jakožto spontánního nestydu a na tu jsem se vždycky se vší pozorností zaměřovala. A naprosto ho v těch vztazích chápu. Protože jsem jak on a nevím co chci od života. S tím rozdílem že jsem se naštěstí ještě nevdala. :D Jinak osoby děje moc krásy nepobrali. Proto vzhledově nejhezčí a nejpůvabnější byla asi za mě Vašáryová. Sice v letech, ale samice narozdíl od tehdejší mladičké Kerekes, která nebyla nijak extra hezká. Nabarvit si palici na zrzavo může každá. :D ()

imarvin

Ne, že by ten film byl vyloženě špatný. Ale dle mého názoru nemá hlavu ani patu. Nazval bych ho, spíše než filmem, sledem zajímavých i nezajímavých scén. A jelikož nerad pomlouvám, zaměřím se spíše na ty dobré. Určitě se jich ve filmu najde dost a potěší i pobaví. Velkou radostí pro mě byla přítomnost Simony Babčákové, která je pro mě velkým objevem tohoto filmu. Chválím také výkony Niny Divíškové, Pavla Landovského a malou roličku Hany Hegerové, která hraje sebe samu. Ale jelikož dávám jen tři hvězdičky, musím zmínit i výtky. V první řadě je to samotný Macháček a postava nestydy. Možná by filmu prospělo, kdyby v něm vůbec nevystupoval, jenže to už by pak vlastně nebyl Nestyda. Co mě vyloženě dráždilo byla přítomnost Karla Gotta, který, ačkoliv si ho jako zpěváka velice vážím (ale neposlouchám), mi v každém svém mluveném představení, ať už jde o film či televizní pořad, připadá značně prkenný. Zkrátka, film má pár pěkných momentů, ale nějak nedrží pohromadě, čímž vlastně ztrácí význam ho vůbec sledovat. Za jedno shlédnutí jsem rád, ale doufám, že už se víckrát nebudu muset koukat na močícího Macháčka. A tak si říkám, kam se poděl ten Hřebejk, který natočil Pelíšky a nebo Musíme si pomáhat? A pokud jde o Viewegha, zřejmě mu více sluší list papíru než filmové plátno. ()

unrocker

Musím uznat že po dlouhé době je tady Hřebejkův film, který mě aspoň 1/4 filmu pobavil. Je zde mnoho krásných českých gagů založených na herekém výkonu a opravdu stojí za to. Jinak je to, ale opět taková všední blbůstka s příběhěm od někud někam bez pořádného konce. ()

Bigfuckman

Byl jsem na rozpacích jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. Ale nakonec, protože jsem se u filmu velmi bavila Macháček bavit dovede, dávám 4. Akorát ten konec mi přijde tak trošku ustřihnutý tj. bez nějakého zakončení. Opravdu jsem se řezal smíchy u manuální pračky a Macháčkově jednostopému přibližovadlu. ()

hull

Pozvu si Gotta, Hegerovou, Macháčka a třeba ještě Vášáryovou. Do pozadí přihodím Lišku a PokOndra pro jistotu. Pár silikonů a motorovou koloběžku. Kdo jsou největší a nejnespokojenější lidé ve společnosti - aha učitelé!! Takže v tom bude hrát bývalý učitel a jeho bývalá žákyně, aby to mělo říz i pro puberťáky. Jmenuju se "Hřebejk" a kdysi jsem měl ambice točit filmy. Ale všichni jste se nasmáli, že. ()

Cortesz

Další Hřebejkovo šlápnutí vedle (nechápu proč jsou naši režiséři tolik vykolejeni z těch Vieweghových knih). Už jen proto, že je tento film naprosto o ničem, ale neurazí. Naštěstí je zde skvělá hudba a obstojné herecké výkony. Macháčka sice moc nemusím, ale zde mi kupodivu nevadil a je mi jasné, že je to Hřebejkův dvorní herec, takže ho můžu čekat v každém jeho filmu. Naopak Emília Vášáryová, kterou zase naprosto zbožňuju mi zde zase příliš sympatická nebyla. Vyzdvihl bych Simonu Babčákovou. Ovšem film víc jak na dvě hvězdy nemá. ()

honeybunn2

No toto ma dosť prekvapilo, mne sa ten film nezdal, ani veľmi vtipný, ani veľmi originálny, ani veľmi poetický, ani nič z toho na čo som bola zvyknutá v Hřebejkových filmoch. Škoda. Macháček podal svoj štandardný nahúlený výkon. Liška dostal príliš malo priestoru na to aký je do vynikajúci herec. Pani Vášáryová detto. Ona tam bola vyslovene len za peknú. Babčákovej nos odohral celú jej rolu, keby tam bol len nos nezbadám zmenu. Jedine čo polo štandardné pekné a kvalitné bol soundtrack. Hmm.. 2 hviezdy. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková