Praha, město věží

Česko, 2007, 4 h 32 min (Minutáž: 17 min)

Nechte se pozvednout a vystoupejte s Viktorem Preissem ke zvonicím, střechám a kopulím stověžaté matky měst.

Pražské věže. Les vztyčených káravých prstů. Zlaté spony mezi zemí a nebem. Žebříky po nichž se marně škrábeme vzhůru. Vždycky znovu a znovu nás ohromí. V představách jsou subtilní, ve skutečnosti pevné a robustní. Mámivě nás přitahují a my za nimi jdeme jako smyslů zbaveni. Už od klukovských let nás přitahují věže svým tajemstvím. Jsou nedobytné jako ženy. Přitom stačí mít jen trochu odvahy a vytrvalosti a snadno do nich vstoupíte a vystoupáte jimi až k nebesům. Teď přišel náš čas, čas pražských věží. Budeme do nich stoupat a opájet se pohledy z nich. Bylo na čase. Stojí tu po staletí bez povšimnutí. Přichází „doba věží“, ať prší či sněží, stoupejme do věží... (Česká televize)

neliCZka

No, za ty Preissovy řeči spíš odpad, nechápu, proč mě ten člověk tak hrozně vytáčí...ale aspoň se podíváme i do těch méně známých věžiček.. ()

ta*jemna*

jednu hvězdu strhnu za kameru (!) a jednu za občas příliš patetický komentář pana Preisse, ale jinak za tento pořad velký dík! ()

gerry007

Je dobré si čas od času připomenout, jakým přenádherným klenotem je naše stověžaté hlavní město. A zeshora je, jak asi všichni víme, Praha nejkrásnější. Díky za tento pořad. ()