"Život sa mení rýchlo. Blesk udrie a v sekunde všetko to, čo tu raz bolo, už tu nikdy viac nie je. A vy sa ocitnete sediaci na kameni na okraji púšte."  Jolene. V pätnástich sa vydá, o rok neskôr je vdova, rozvracačka rodiny a mladistvý delikvent. Rovnako, ako zamestnaniami, prejde i mnohými manželskými zväzkami. Nájde nakoniec svoje šťastie? (sochoking)

claudel

Filmová výzva 2018 č.2 - filmové krásky podle uživatelů claudel, Enšpígl a Malarkey, Jessica Chastain. Tuto výzvu jsem začal pěkně zostra, ještě nikdy jsem Jessicu neviděl tolikrát odhalenou a v tolika odvážných scénách. Nenápadný a poměrně neznámý film, hodně smutný, svíralo se mi srdce nad tím, kolik facek Jolene od života dostala. Jessica byla ve své roli vynikající a myslím, že všichni pánové si s chutí střihli vedlejší postavy, které jí zkřížily cestu. Super začátek filmové výzvy č.2. ()

nameadel

Film o tom, jak se jedna dívka pokaždé rozhodla nejhůř, jak mohla. Vlastně je dost zvláštní uvěřit tomu, že by někdo mohl mít natolik nevyvinutý pud sebezáchovy a přirozený instinkt. Nebo byla hlavní hrdinka masochistka a ve vlastním utrpení se ohromně vyžívala. Ale musím říct, že mě Jessica bavila. Ze začátku jsem sice nevěděla, jestli jí mám fandit, nebo ne, ve výsledku jsem jí ale jen litovala. Přestože to možná zní, že ne, tak jo, bavilo. ()

misterz

Áno, veci v živote sa menia vskutku rýchlo, koniec koncov ani život sám o sebe nemá ktovie aké dlhé trvanie... Čo sa týka snímku Jolene, bol som milo prekvapený a hlavne omámený skvelým, podmanivým stvárnením tejto postavy v podaní krásnej J. Chastain. Totálne som sedel ako prikovaný a hltal každú jednu scénu s ňou. Príbeh samotný mal síce aj slabšie, "odpočinkové" miesta, no nebolo ich veľa a ako celok to na mňa ohromne zapôsobilo. Bolo zaujímavé sledovať ako sa v cuku letu mení život hlavnej hrdinky a ako nás minulosť nakoniec aj tak doženie, darmo pred ňou utekáme. Koniec bol v tomto smere parádny, dramaticky silný a emotívny, presne ako som si ho predstavoval, aj keď na druhú stranu príbeh mohli ešte trocha ďalej do budúcnosti Jolene potiahnuť. Veľká spokojnosť. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

rockwoman

"V životě záleží na okamžicích. Když narazíš na ten dobrý, musíš se ho držet." ...Jeho šarm nelze přehlédnout. Stejně jako v Příběhu z Bronxu i tady byl pro mě Chazz Palminteri tou nejzajímavější mužskou postavou. Ač jsem doufala v jiný konec, holt život je boj holka a každá zkušenost tě něčím obohatí. ()

sochoking

Spočiatku som bol zmätený. Pripadalo mi, že dej sa odohráva v 50. rokoch , ale nešli mi do hlavy tie magiče s cédečkami a tak, no a zrazu sa dej akoby presunul do 21. storočia a ona furt bola mladá kočka. Asi to bolo tými rekvizitami, účesmi ... neviem. A prosím vás, také vIdly akými boli obchodní partneri Sala, to akože kde vyhrabali ??! Ničmenej to bol jeden veľmi pútavý a nádherne vyrozprávaný príbeh, ktorý rýchlo odsýpal, s prekrásnou hlavnou hrdinkou v útoku ! ()