Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Herecká a manželská dvojice Nicholas Frame a Lillian Stanhopeová je v londýnském divadelním světě pojem. Oba se spolu pokoušejí o další úspěch v klasickém Shakespearově dramatu Macbeth. Dostanou se však do sporu s divadelním producentem Rogerem Havershamem – a během ostřejší roztržky jej Lillian náhodou usmrtí. Manželé odvezou Havershamovo tělo do producentova domu a vyrobí falešné stopy, aby vše vypadalo jako nešťastná smrt vlastním přičiněním. Tou dobou však na návštěvu Scotland Yardu přijíždí americký detektiv poručík Columbo. A na rozdíl od londýnského kolegy, vyšetřovatele Williama Durka, má na oba herce několik všetečných otázek... (Česká televize)

(více)

Recenze (53)

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Každý správný detektiv evidentně musí vyřešit alespoň jeden případ na dovolené... Columbo v Londýně je samozřejmě okouzlující, ovšem jinak je epizoda "S dýkou v mysli" spíš slabší kousek, selhávající (ostatně jako vždy) především na slabém scénáři. Člověk téměř žasne, co všechno ještě dokážou scénáristé vymyslet... Za všechny nepravděpodobné nesmysly samozřejmě to až příliš snadné vloupání do muzea voskových figurín. Mimochodem, když vosková hlava spadne z výšky cca 1,5 m z police na zem, to se na ní ten pád vážně nijak neprojeví? ... Možná kdyby chtěli tvůrci mít Columba méně zábavného, udělali by lépe... 65% ()

Godhaj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

,,Kdybys vzal tu roli ve hře Agathy Christie, jak jsem ti říkala, tak bys to věděl!“ Columbo kontra Scotland Yard, tak by se dal s nadsázkou nazvat tento díl. Je mnohem vtipnější, než byly ty předchozí. Columbo je v porovnání s Angličany ještě větší zmatkář a tak dochází k legračním situacím. Občas jsem si ale nebyl jist, jestli si tvůrci dělají srandu z Columba, nebo z Angličanů. Hlavně první část působí jako průvodce po největších klišé Anglie, a i detektivní příběh těží z anglických stereotypů. Ve srovnání s ostatními díly je tento rozhodně nadprůměrný svou originalitou a lehkostí. ()

Reklama

Pohrobek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Columbo si s herci začíná velice často - snad proto, aby měl k mání opravdu rovnocenné soupeře, kteří jen tak nepanikaří. Tady konfrontace angličtí gentlemani versus americký neohrabanec dopadá zcela jasně pro losangeleského poručíka. Scotland Yard se svými zcela novými metodami si na moc nepříjde. Dokonce hlavní superintendant působí chvílemi jako omezenec a chvílemi jako neškodný páprda. Film obsahuje jednu klasickou "vyděračskou" zápletku. A pointa je od Columba velmi, ale velmi škaredá. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jeden z najslabších dielov prvých rokov Columba. Prostredie Londýna a divadelnej scény je super, lenže chýba viac premyslenejší dej, charizmatickejší podliaci a údernejšia pointa. Tá je pravdupovediac asi najhoršia, akú som v Columbovi zažil. Tieto narafičené finty mi príliš nevoňajú, Columbo tu dosť riskoval a ja ako vrah by som povedal, že to na mňa narafičil a nech mi dokáže opak. Časť v Londýne mala mať atmosféru podobnú, ako film Sleuth. ()

nash. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Columbo jako mírně zřeštěná komedie? Proč ne. Jen toho bláznivého pobíhání s foťákem je tolik, že už to přestává být vtipné.Dvojice "vrahů" tentokrát detektiva převálcuje energií i vynalézavostí, naštěstí si čacký americký polda jakž takž napraví reputaci závěřečnou fintou. Jinak spíš takový columbovský průměr. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (8)

  • Všechny scény s hercem Wilfridem Hyde-Whiteem (Tanner) musely být natáčeny v Kalifornii, jelikož byl v daňovém exilu a dlužil tisíce liber britské Inland Revenue. (Epistemolog)
  • V závěrečné scéně s rozuzlením otevírá pan Jones (Ronald Long) na Columbovo (Peter Falk) vyzvání deštník, že kterého ihned vypadne korálek. Toto se ovšem nemělo stát, protože hned v následujícím záběru se jiný korálek pomaloučku kutálí z deštníku ven. Evidentně chyba střihu, kdy záběr s rychle vypadlým korálkem měl být střihem zkrácen a po něm měl následovat záběr s pomalu se kutálejícím korálkem. V deštníku byl přece jen jeden a nikoliv dva korálky. (pjotri)
  • V tomto díle bylo pro sestup do skladu muzea voskových figurín použito stejné schodiště, jako bylo v díle Etuda v černém (1972) použito pro výstup z baru, kde účinkoval jeden z milenců zavražděné, pouze byly upraveny kulisy. (Drom)

Reklama

Reklama