Reklama

Reklama

Epizody(13)

Gábi Smolíková dostává nečekaný dopis. Ozvala se jí její dávná láska, nepřekonatelný Pišta, kterému Pepa Smolík nesahá ani po paty – jak ostatně „nešťastná” Gábi svému manželovi ráda a často připomíná. Pišta posílá pět letenek a zve Gábi s celou rodinkou, aby za ním přijeli na návštěvu do exotické Austrálie. To je nabídka, kterou nemůžou odmítnout nejen Smolíkovi, ale ani jejich zvědavý soused Halíř. Když zmerčí jednu letenku navíc, neváhá a hned se k nim přidává. A tak začíná rodinná dovolená i další neštěstí. Smolíkovi se proti své vůli podívají nejen do Austrálie, ale i do všech ostatních koutů světa! Ukazuje se, že Pišta je obyčejný podvodník a Smolíkovi kvůli němu uváznou daleko od domova úplně bez peněz. Nezbývá jim než se dostat zpátky na vlastní pěst. Spolehnout se můžou jedině sami na sebe a cestou zažívají humorná a bizarní dobrodružství na těch nejpodivnějších místech – od jižního pólu až po Ostrov duchů. Ocitají se ve spárech mafie, narazí na černé zlato, a dokonce jsou pohřbeni zaživa! A když konečně překonají všechny neuvěřitelné útrapy, doma na ně čeká ještě jedno poslední nepříjemné překvapení… (TV Prima)

(více)

Recenze (96)

manonfire 

všechny recenze uživatele

Pro mě jednoznačně nejlepší série ze všech tří. Zní to kacířsky, ovšem posun v animaci zaznamenal od "Odkazu budoucnosti" do "Podivuhodných prázdnin" tak obří skok, že to do výsledného porovnání zkrátka zahrnout musím. Navíc je Smolíkovic cesta kolem světa vyloženě zábavná. Zatímco se dřív veškerý děj soustředil kolem Ládíka, nyní dostali všichni členové rodiny víceméně rovnoměrný prostor, což se ukázalo jako skvělý tah. Výsledné hecování mezi stoickým intelektuálem Halířem a kouzelně slaboduchými (leč stále autoritativními) rodiči je zde naprostým základem. Svůj čas si ale ukořistí též flegmatický génius Ládínek a věčně odrzlá Kristýna. Animace místy až překvapí svou výpravností. Z tohoto povrchního hlediska je první série prakticky nekoukatelná. 80% ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

JIž ne tak dobré jako série s nafukovací raketou, pořád ale plné humoru, který je, světe div se, převážně konverzační. Obzvláště první díl vynikající, pětihvězdičkový. Ovšem i v pozdějších dílech si člověk užije Ládínkovu vynalézavost, Týniny jízlivé poznámky, krásně středoevropské hašteření manželského páru Smolíkových a Halířovo ostentativní pohrdání nevzdělanou lůzou. Slabší ****. ()

Reklama

ainny 

všechny recenze uživatele

Já prostě musím nekriticky dát pět hvězdiček. To je seriál mé povinné školní docházky, těšili jsme se s tátou na každý díl, sedali jsme k obrazovce pět minut předem a nikdo nás nesměl rušit. Písnička mi naskočí do hlavy vždycky když se moji mládežníci začnou štěkat. Takže Smolíkovi kdykoli, kdekoli a pořád dokola. ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Rozkošné pokračování zábavné Smolíkovské ságy. Tentokrát na romanticko-dobrodružné cestě kolem světa při honbě za přeludem a podvodníkem Pištou alias Stevem Hufnagelem, který je hledaný policisty většiny zemí světa. Pětice dobrodruhů si chce užívat luxusní dovolenou v Austrálii, a nakonec procestuji všechny světadíly a zažijí nejedno nebezpečné dobrodružství. Pepa a Gábi Smolíkovi jsou průměrní maďarští manželé, kteří střídavě arogantně vyžadují respekt z pozice budoucích zbohatlíků, aby pak prosili o pomoc svoji "chůvu a tlumočníka". Ládínek se většinou příjemně baví a nejeden jeho nápad pomáhá rodině v nouzi. Týnu doprovází kočka Mafie, uchichtává se a cynicky komentuje nastalé situace. Doktor archeologie Halíř brzy lituje společné cesty s rodinou Smolíků, propadá zoufalství, slouží jako tlumočník a všechny rány osudy se snaží jejich proklatým původcům zlomyslně vrátit. Co více si na dovolené přát, než takovou kouzelnou cestu, která vás přenese z Maďarska do Austrálie, kde musíte pracovat. Přes malou zastávku v Antarktidě s dobytím jižního pólu a tropickém ráji v robinsonovském stylu, se stávají zajatci jihoamerické mafie. A pak: americké westernové kulisy filmařů, rozlehlá Indie s fakírským očarováním, jihoafrický výcvikový tábor teroristické skupiny, falešná ropná oáza subsaharské Afriky, životní výhra v jihofrancouzském kasinu a šťastný návrat domů. Kde jsou ty časy, kdy cestování bylo prodchnuto kouzlem romanticko-dobrodružného nebezpečí. Kdy cestování znamenalo žít, všude jste našli magické zážitky a opojná sousta přítomnosti v přísunech nevšedních zážitků. Pořád mě velkolepě pobaví a naladí na vlnu touhy starého dobrého cestování. Je to příjemná vzpomínka na mé dětství. ()

LeoH 

všechny recenze uživatele

Sci-fi o tom, jak rodinka z lidově demokratického státu ze dne na den bez potíží vycestuje do kapitalistické ciziny, přece jen už nemá ten švih jako sci-fi o přenášení předmětů časem nebo o nafukovací raketě, a navíc postrádá Zorra. Docela by mě zajímalo, jestli všechny ty anglicky a francouzsky hovořící letušky, gangsteři, číšníci a policajti mají v originále taky silné maďarské přízvuky, a vůbec, vono to dělání malé východoevropské provinční legrace z malé východoevropské provinčnosti jednoho kolikrát spíš votravuje. ()

Zajímavosti (6)

  • Ideologickému dozoru nad dabingem se zdálo původní jméno Týniny kočky Mafie nepatřičné, a proto ji přejmenovali na Žofii, to ale v tomto díle přineslo nelogičnost a zmatek, protože do hry vstupuje organizace mafie a dochází k záměně se jménem kočky, nezbývalo tak než kočku přejmenovat. (sator)
  • Tato epizoda vypráví o mafii v USA. Tohle jméno ale v Americe mafie nepoužívá. Na území Spojených států používají jméno „Cosa nostra“. (sator)

Reklama

Reklama