Reklama

Reklama

Hodný, zlý a divný

  • Jižní Korea Joheunnom nabbeunnom isanghannom (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Největší komerční hit tohoto roku a z hlediska divácké návštěvnosti desátý nejúspěšnější film v dějinách jihokorejské kinematografie navazuje na tradici tzv. mandžuských westernů. Tato v zahraničí neznámá a v Koreji zapomenutá kategorie označuje snímky zasazené do prostředí Mandžuska ve třicátých letech dvacátého století, které tematicky odpovídaly americkým westernům. Režisér Kim Ji-un již ve svých předchozích filmech, jako Rány pod pás, A Tale of Two Sisters či A Bittersweet Life (poslední dva byly uvedeny na prvním ročníku Filmasie), chytře mixoval žánry, případně konfrontoval různé stylové polohy tematicky spjatých subžánrů. Tentokrát v akčním dobrodružném spektáklu spojuje inspiraci legendárním eposem Hodný, zlý a ošklivý Sergia Leoneho s dravou nevázaností klukovsky idealizovaných mandžuských westernů a vyprávěcí strukturou současných blockbusterů. (Filmasia)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (258)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Infantilní, přeplácené a (přesto) zábavné. Nejvíc na škodu je, že nikdo z hlavního tria nepobral ani špetku charismatu či aspoň zajímavosti své postavy. Stačil by jediný Tucův pohled a tihle tři se navzájem postřílí o tu nesmírnou čest olízat mu ty jeho špinavé hnáty a pak hned přiskočit k vedle stojícímu Blonďákovi vypulírovat mu boty od prachu cest. ()

Sysel_CZ 

všechny recenze uživatele

Inu, s takovýmhle filmem je to těžké. Člověk si pak říká, nakolik mu podívanou pokazily předsudky, ale jelikož už je to pár dní a já nad tím mohl přemýšlet, tak věřím, že vůbec. Ona to prostě je hrůza. Z hlediska vykresleného světa - do toho se nedá vžít. Hlavní hrdinové jsou tak drsní, že by vás dokázali zabít pouhým pohledem - tomu nejlepšímu by na to stačilo dokonce jen jedno oko! Neboť tento borec, který se dobrovolně ofinou zbavuje hloubkového vnímání, nejen vždy trefí, ale zároveň v bitkách spoléhá zřejmě na startrekovské štíty. Tak bych mohl pokračovat, ale dál, zpracování. Nevím, jak vy, ale krom toho, že jsem se ke konci už hodně nudil a ztrácel jsem se v myšlenkách, tak mi dalo velkou práci vůbec pobrat, kdo je kdo. Aneb postavy. Jediná trošku příjemná postavička je ústřední hrdina, který je alespoň občas k smíchu, všichni ostatní mi byli doslova ukradení. Spousta vtipů - a nejen jich, spousta scén - je vyloženě křečovitých a samoúčelných (třeba scéna s nočním útěkem kolem ohniště, to je situace tak debilní, že ve mně smích určitě vyvolat nemůže). Samoúčelné skupiny? Třeba japonské vojsko, které si nevšímá, že ho někdo střílí? Nebo mongolci vykazující intelekt rohožky, jejichž vůdce se vyznačuje větším intelektem jen tím, že skoro v každé scéně buď zírá do dáli nebo nad hlavou roztáčí řemdih? A když přišel zvrat, tak jsem si najednou řekl - ajo vlastně, dyť to je od tohohle režiséra, já úplně zapomněl, že tam musí být povinně zvrat tohohle typu! Naštěstí to ale celé bylo tak hloupé, že jsem na něj opravdu zapomněl a jeho 'nečekanost' neboli rozuzlení se ve slabotě zbytku prostě ztratila. Celé bych to jen zabalil úvahou, že je fascinující, co všechno se v Koreji sestrojí tak, aby to koreofilové zhltli a zároveň se nad tím nepozastavili. ()

Reklama

balone 

všechny recenze uživatele

Efektně nabitý kousek, který mě zase vrátil do dob, kdy se mi westerny líbili. Avšak stále tomu něco chybí, aby to patřilo do mé top. I když se to točí kolem tří postav, Nijak nejsou pořádně charakterizovány, každá jen jedním slovem, ale člověka nejde charakterizovat jen jedním slovem. Chyběla mi tam hloubka těch postav. Příběh šel udělat lepší, ale nebyl špatný, aby se na to nedalo koukat . ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Při označení Kim Ji-woona za korejského Baye jsem se dopředu nehezky cukal, ale ve vztahu k The Good, the Bad and the Weird se mi teď jeví spíše jako poměrně trefný kompliment. Opíjela mě tu především formální stránka a východní "blockbusterovitost", za což se nestydím a ihned jak dopíši tento koment, sjedu si znova akční sekvence a podívám se na rozšířený závěr (v kině se zdál trochu ufiknutý). A také některé Song Kang-hoovy fóry... Ten chlap je prostě ďábel! A Kim Ji-woon pro mě po třech skvělých kouscích režisérský polobůh... 9/10 (Filmasia 2008) PS: Pevně doufám, že slova o distribuční premiéře v ČR se vyplní a orientální western v češtině zažiji na plátně ještě několikrát... Držím palce! ()

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Kórejská pocta westernovej klasike? Prečo nie? Mieša sa tu však viac žánrov (komédia, akčný film a western) a mne to mierne vadí. Hlavne tie komické vsuvky nefungujú stále. Sú typicky kórejsky šialené (vlastne to je jedno či kórejci, japonci či čína, majú taký zvláštny zmysel pre humor). Ďalej je film dosť uťahaný a stopáž by bola oveľa prijatelnejšia, keby sa to o 30 minút skrátilo. Záverečná pointa je hrozná a celkovo tých posledných 10 minút ma vôbec nepotešilo. 20 minútová akcia na púšti, ktorá tomu finále predchádza je však natočená epicky, dravo a má to nápady aj štýl, Aj úvodná akčná pasáž vo vlaku správne navnadí. Neskôr sa však v akcii ukazujú problémy - je miestami zbrklo natočená a je príliš rýchla. Postavy sa miešajú a človek ani nevie kto je kto. Ak by som to teda mal zhrnúť - kvalitatívne nevyrovnaný western, kde sa striedajú lepšie chvíle a horšie. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (8)

  • Představitel Hodného Woo-sung Jung si během natáčení zlomil ruku. (Morien)
  • Striktní britská filmová cenzurní organizace British Board Of Film Classification, pro nevhodnost promítaného násilí na zvířatech, nařídila filmařům vyříznout z filmu kolujícím britskými kinosály specifický pětisekundový úsek. (Conspi)

Související novinky

Tahle země není pro Arnolda

Tahle země není pro Arnolda

13.07.2011

Po skandálu, na který se už mezitím téměř zapomnělo, Schwarzenegger tvrdil, že svůj návrat na filmová plátna odkládá. Ukázalo se, že ne na dlouho. Studio Lionsgate oficiálně potvrdilo, že… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Mezi ČSFD uživateli s nejvíce body jsme udělali malý průzkum, které filmy se jim v roce 2008 líbily nejvíce a které nejméně. Nejedná se o žádné „ČSFD Oskary“ ani žádnou oficiální statistiku, jde… (více)

Filmasia 2008

Filmasia 2008

30.11.2008

Čtvrtý ročník festivalu asijských filmů se uskuteční 4. – 7. prosince v pražských kinech Světozor a Aero a přinese filmy z Číny, Koreje a Japonska. Z nejznámějších režisérských jmen se v programu… (více)

Reklama

Reklama