Josefína Mutzenbacher: Jak to skutečně bylo... díl 1.

• Česko Josefína Mutzenbacherová: ...jak to skutečně bylo 1. díl (festivalový název) (více)
Pornografický / Komedie
Západní Německo, 1976, 95 min

Josefina Mutzenbacher je mladé nezkušené a zvídavé děvče, které jednou v noci přistihne svého masturbujícího bratra při sledovaní souložících rodičů. Náhlou vzniklou situací je samozřejmě sama vrušena natolik, že svého bratra svede a navzájem se orálně uspokojí. Ať už zní scénář jakkoli absurdně, je tento úvod pouze rozjezdovou dráhou pro film, který se tak nese v odlehčeném duchu. Josefina "prolomila ledy" a objevuje postupně další a další tajemství sexu, jehož náznaky jsou všude kolem ní. Incesty s otčínem, hříchy s farářem i ještě více nezvyklá a odvažná témata se nebojí naťuknout (vlastně úplně otevřít) toto na svou dobu nadčasové dílo, které vás s partnerkou nejen příjemně naladí, ale i nenásilnou formou pobaví. (aR3Zz)

zette

Ac nemam v planu zde hodnotit pornofilmy, tak u Josefiny musim udelat vyjimku. Tento film se ke mne dostal snad po vice nez 15-ti letech a nektere momenty si pamatuji dodnes. Neskutecne me po te dobe shlednuti tohoto filmu potesilo. Ma to vtip, sympatickou hlavni hrdinku, na filmy tohoto zanru i bohaty dej a poradne kartace:-). Toto je spicka ve svem oboru a poctive "oldschoolove porno"! ()

Frajer42

Velmi vtipná německá zvrácenost s úžasným českým dabingem. Pokud i pornografie má svůj kultovní film, pak je to tento. Ženy jsou ve filmu pěkné, leč vzhledem k soudobým trendům jsou nepatřičně ochlupené, což se někomu může líbit a jinému ne. Kdopak by si tak šikovnou Josefínu nenarazil. V tomto filmu nepohrdl ani zvrácený kněz a ani nevlastní otec. Uspokojovat se u toho člověk může a nemusí být nutně sám. Tak co řešíme. Za sebe dávám 3*. ()

DruidKarel

885. hodnocený film: Nejraději bych se k tomuto snímku nevyjadřoval, protože se jedná o porno. No, porno... Spíše tu kráčí o takovou tu pornosrandu z kudrnatejch "osmdesátek", kdy chlapy i ženský mají trvalé na všech místech, kam se jenom podíváš. Takže tu máme květák na hlavě, roští v podpaží a bobra v klíně. Nejde tu o žádný sexuální požitek, spíše jen o kus švandy, kterou si užila ta venkovská štětina a pak taky já, protože já se smál jako idiot. 4* už jenom pro tu srandu, protože slyšet takový kometáře a ještě vidět kočího, jak si to rozdává se svou paní nebo přivandrovalého nájemníka s dcerou vdovce, to se jen tak nevidí. 4* ()

Z0oMb3E

Jedna z najlepších komédií aké som kedy videl! Je fakt, že miera vzrušivosti exponenciálne klesá s neustálym vibrovaním bránice, ale pri týchto oldies pornách je ukojenie freudovského sexuálneho pudu až niekde na poslednom mieste. Druhé obrovské prekvapenie z celej projekcie spočívalo v tom, že polka nieje vhodná len na bujaré slopanie piva na Októberfeste, ale Nemčúri si popri jej veselých tónoch aj radi zašantia. Tretie ani nie tak prekvapenie ako potvrdenie faktu nadobudnuté nekonečným prezeraním západonemeckých prírodopisných časopisov o bobroch-TABU bolo, že to naozaj tak bolo. Ďalšou dôležitou vecou pri sledovaní tohto skvostu je sledovať to s dabingom. Viem, že dabovať porno je už sám o sebe slušný úlet, no neviem si celkom dobre predstaviť tak vydarené fóry v ostrej nazištine. Titulom kult sa môže pýšiť právom a ja sa teším na ďalšie časti. ()

Stejšn

Kvůli spoustě hlášek, u kterých jsem se opravdu zasmál (se simultánním dabingem, na VHSce - asi stopadesáté kopii), dávám 3 hvězdičky. Jako porno je to slabé, jako komedie dobré. Hlášky typu: "Jaktože to nekrvácí? - Ále, bratr už se v tom trochu vrtal" nebo "Tati, ty mě šukáš! - No jo! - Ale mě to nevadí" jsou už dnes opravdu klasické. A představitelka hlavní role je sice trochu oplácaná a má bobra jako kráva, ale je hezká. ()

• Pikantní je, že za jednoho z možných autorů předlohy je považován Felix Salten, jehož jiná práce inspirovala Disneye k Bambimu (1942). (DruidKarel)
  • Literární předloha se dočkala i českého překladu – „Josefina Mutzenbacherová neboli Paměti vídeňské holky, jak je sama vypravuje“. (kondor77)
  • Film bol zakázaný v Nórsku (1971-2003). (Paldiny)