Josefína Mutzenbacher: Jak to skutečně bylo... díl 1.

• Česko Josefína Mutzenbacherová: ...jak to skutečně bylo 1. díl (festivalový název) (více)
Pornografický / Komedie
Západní Německo, 1976, 95 min

Josefina Mutzenbacher je mladé nezkušené a zvídavé děvče, které jednou v noci přistihne svého masturbujícího bratra při sledovaní souložících rodičů. Náhlou vzniklou situací je samozřejmě sama vrušena natolik, že svého bratra svede a navzájem se orálně uspokojí. Ať už zní scénář jakkoli absurdně, je tento úvod pouze rozjezdovou dráhou pro film, který se tak nese v odlehčeném duchu. Josefina "prolomila ledy" a objevuje postupně další a další tajemství sexu, jehož náznaky jsou všude kolem ní. Incesty s otčínem, hříchy s farářem i ještě více nezvyklá a odvažná témata se nebojí naťuknout (vlastně úplně otevřít) toto na svou dobu nadčasové dílo, které vás s partnerkou nejen příjemně naladí, ale i nenásilnou formou pobaví. (aR3Zz)

MM_Ramone

Josefína Mutzenbacherová! Môj najobľúbenejší titul z tejto starej západo nemeckej pornografickej filmovej série je snímok "Josefína Mutzenbacherová: ako to skutočne bolo, 1. diel " (Josefine Mutzenbacher - wie sie wirklich war: 1. tiel), ktorý bol natočený v roku 1976. To je proste kultové porno. V sedemnástich rokoch si to mladá Josefína prvý krát rozdala so svojim nevlastným bratom, a vtedy sa v nej prebudil neuhasiteľný sexuálny pud. Jej matka bola kurva, ktorá s radosťou mrdala s kdekým. Josefína začala jebať jej zákazníkov, neskôr súložila aj s otčimom a potom už trtkala, kde mohla. Bola to nehorázne nadržaná sexuchtivá mrcha. Šukanie, striekanie, lízanie, fajčenie, masturbácia, incest, sadomaso. Stoporené kokoty, chlpaté vlhké piče, cecky, prdele. Toto je absolútna klasika, ktorá sa stala legendou. Porno kult! **** ()

sedm.1

Jak hodnotit porno? I když porno tedy fakt netradiční! Je to spíš taková pornoparodie, která má své kouzlo ve své přirozenosti, (i u pornofilmu) nekomerčnosti a zábavnosti. Dal jsem 5*,stejně jako bych mohl dát odpad, ale znáte to :). Hlavní herečka je pěkná a výkonná po celý film, dabing úžasný 8D, scény různorodé, ... a už radši dost 8D,prostě kdo má rád nepovrchní porno, tohle by si měl sehnat, pro ostatní to bude stejně jen pokleslý brak. ()

kerkulka

Český dabing je skvost, ty hlášky jsou vážně neskutečné, to se musí uznat. Dost mě rozsekal hudební podkres :D Člověku to přijde jak nevinná pohádka a ono tůdle - a navíc je to vlezlý, ta Josefína je holt neúnavná (a menstruovat musí asi tak jednou za rok ve spánku a maximálně ušima). O zábavu je postaráno, svou "jiskru" to má, ale přidělit tomu více jak 2-3 hvězdy mi přijde přehnané:) ()

Karlos80

No co, všechno má svůj vývoj i klasické péčko:-) Tolik jsem se těšil, nakonec jsem byl zklamán a příjemný večer se tedy nekonal. Krom několika málo opravdu humorně vtipných (někdy směšných) dialogů v původním dabingu, starých klasických aristokratických interiérů s přelomu století, a kostýmů to bylo o ničem..ps: bobra vážně nebrat ale "HERZOG" je prostě "KULT" ale zas jak pro koho:-)! ()

xenopus

Po letech jsem se z nostalgie vrátil ke staré osvědčené německé klasice. Sice někdy až třeskutě vtipné hlášky nebo dialogy kouzelného českého dabingu už nejsem schopný citovat doslova tak jako kdysi, ale pořád si myslím, že tato legenda není jen tak ledajaké - řečeno metaforicky - bezpohlavní porno, jakých se dnes produkují neskutečná kvanta. Josefína je legenda a takovým patří čestné místo na piedestalu filmových dějin bez ohledu na žánr. Totéž samozřejmě platí i o některých jednotlivých scénách (zejm. scéna s farářem). Samozřejmě kvalita prudce poklesla u pokračování, které jsou méně dějové a v nichž v hlavní roli už neexceluje přirozeně půvabná Patricia Rhomberg. Belle Époque! Belle Oeuvre! ()

• Literární předloha se dočkala i českého překladu – „Josefina Mutzenbacherová neboli Paměti vídeňské holky, jak je sama vypravuje“. (kondor77)
  • Film bol zakázaný v Nórsku (1971-2003). (Paldiny)
  • Pikantní je, že za jednoho z možných autorů předlohy je považován Felix Salten, jehož jiná práce inspirovala Disneye k Bambimu (1942). (DruidKarel)