Josefína Mutzenbacher: Jak to skutečně bylo... díl 1.

• Česko Josefína Mutzenbacherová: ...jak to skutečně bylo 1. díl (festivalový název) (více)
Pornografický / Komedie
Západní Německo, 1976, 95 min

Josefina Mutzenbacher je mladé nezkušené a zvídavé děvče, které jednou v noci přistihne svého masturbujícího bratra při sledovaní souložících rodičů. Náhlou vzniklou situací je samozřejmě sama vrušena natolik, že svého bratra svede a navzájem se orálně uspokojí. Ať už zní scénář jakkoli absurdně, je tento úvod pouze rozjezdovou dráhou pro film, který se tak nese v odlehčeném duchu. Josefina "prolomila ledy" a objevuje postupně další a další tajemství sexu, jehož náznaky jsou všude kolem ní. Incesty s otčínem, hříchy s farářem i ještě více nezvyklá a odvažná témata se nebojí naťuknout (vlastně úplně otevřít) toto na svou dobu nadčasové dílo, které vás s partnerkou nejen příjemně naladí, ale i nenásilnou formou pobaví. (aR3Zz)

Karlos80

No co, všechno má svůj vývoj i klasické péčko:-) Tolik jsem se těšil, nakonec jsem byl zklamán a příjemný večer se tedy nekonal. Krom několika málo opravdu humorně vtipných (někdy směšných) dialogů v původním dabingu, starých klasických aristokratických interiérů s přelomu století, a kostýmů to bylo o ničem..ps: bobra vážně nebrat ale "HERZOG" je prostě "KULT" ale zas jak pro koho:-)! ()

kondor77

Jeden z nejlepších filmů všech dob (v rámci žánru, pochopitelně). Zde je odkaz na film v češtině (ten dabing je šílený, ale filmové teoretiky, historiky, honiče a pány z Moviezone by mohl zajímat). ()

Oxik49

Tenhle film už je prostě klasika a legenda. To, co před 30 lety plnilo funkce, jaké dnes plní různé weby, dnes skvěle plní funkci komedie (a mnohdy lépe než leckterý současný film, který přímo opouští filmové studio s nálepkou "komedie"). V rámci obou dvou žánrů, které se zde (z dnešního pohledu) mísí, nabízí něco nevídaného a originálního. A to jsem ještě nezmínil nesporný historiologický přínos tohoto filmu... Ale dost už přemoudřelé filmové kritiky. Kdo se chce pobavit, jistě si Josefínu pustí. ()

DruidKarel

885. hodnocený film: Nejraději bych se k tomuto snímku nevyjadřoval, protože se jedná o porno. No, porno... Spíše tu kráčí o takovou tu pornosrandu z kudrnatejch "osmdesátek", kdy chlapy i ženský mají trvalé na všech místech, kam se jenom podíváš. Takže tu máme květák na hlavě, roští v podpaží a bobra v klíně. Nejde tu o žádný sexuální požitek, spíše jen o kus švandy, kterou si užila ta venkovská štětina a pak taky já, protože já se smál jako idiot. 4* už jenom pro tu srandu, protože slyšet takový kometáře a ještě vidět kočího, jak si to rozdává se svou paní nebo přivandrovalého nájemníka s dcerou vdovce, to se jen tak nevidí. 4* ()

misstake

Kdo tohle nebo nějaké pokračování neměl na začátku devadesátých let ve své videotéce, ten to tam má dodnes :-). 100% kult. Dějové péčko dokazující, že němci jsou naprostí šílenci. Snad 20 scén v každém díle, neskuteční bobři na všech částech těla, šerednější herečky a menší mužské vybavení v jiném P- ani normálním filmu opravdu neuvidíte. ()

• Film bol zakázaný v Nórsku (1971-2003). (Paldiny)
  • Pikantní je, že za jednoho z možných autorů předlohy je považován Felix Salten, jehož jiná práce inspirovala Disneye k Bambimu (1942). (DruidKarel)
  • Literární předloha se dočkala i českého překladu – „Josefina Mutzenbacherová neboli Paměti vídeňské holky, jak je sama vypravuje“. (kondor77)