Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

Armageddon

Rozmýšľal som, či mám dať plné hodnotenie. Ale dal som. Film mal dobrú atmosféru a akciu. To mi chýbalo hlavne u Part1. Prvých 15 min bolo nudných ako prvá časť ale to bol ešte zvyšok toho by som povedal. A potom prišla výborná akcia, kde som sa nenudil. Sem tam mi prebehli zimomriavky po chrbte. Na Hermionu sa pozeral naozaj veľmi dobre, veľmi pekné dievča z nej vyrástlo. V poslednej dobre som si obľúbil Alana Rickmana, takže som si ho všímal. Zistil som ale, že je to naozaj výborný herec. Jedinú chybu mal tento film bol ten, že bol v 3D. Opäť sa potvrdilo, že 3D efekty začínajú a končia úvodnými titulkami. Ale preto film nestráca na kvalite. Avšak aby som nezabudol. Ten záver t.j. o 19 rokov starší predstavitelia. Neviem či išlo pokus o žart, ale mohli to trochu lepšie, však záver série si zaslúžil trochu lepšie ukončenie. ()

mirak2

zimomriavky by boli, ale vacsinou sposobene efektami a hlavne epickou hudbou. a este zo snapea v myslomise (bravo rickman). PS: ten epilog je tragicky smiesny ()

Franche

Stále váhám mezi 4* a plným počtem. Některé scény byly naprosto excelentní, stejně jako Alan Rickman. Akční kouzelnické střety dopadly taky na výbornou. Ale. Ale jako divák, který četl knihu, jsem postrádala nějakou ''čest'' vůči mrtvým hrdinům, to maskovaní 'po 19 letech' mohlo také dopadnout lépe. Pár much to tedy mělo. Po prvním shlédnutí tedy nejspíše 4*, abych nezklouzla k pobláznění z konce Harryho. Kdyby byl ale celý 7 díl pouze jeden film, bylo by to za 5*. ()

Chuppa

Podle mě nejlepší díl celé série, dost akce a hlavně už to konečně skončilo. Závěrečná scéna o 19 let později mě, no vlastně celé kino, fakt pobavila :-) (viděno v 2D, knihu jsem nečetl) ()

dj_kure

Nechci polemizovat nad tim, že to mohlo bejt lepší. Ano, mohlo, ale mohlo to bejt i sakra horší! Než jsem vyrazil do kina přečetl jsem si pár komentů "skalních" fanoušků a to ve mně vzbudilo strach z posledního dílu. Já to vidím takhle, pokud jsem fanda filmů Harryho Pottera tak mě nemůže film zklamat. V tom druhém případě, pokud ho mám jako doplněk ke knize (do této kategorie se řadím já) dopadá to stejně. To, co tvůrci vypustili mi opravdu žíly netrhá. Já to vím a dokážu si to s filmem poskládat po svém. Proč to kritizovat? Jó rejpat by mohl každej, že tam chybí tohle a tamto, ale vše důležité k mému překvapení tam bylo. Trochu upravený konec v případě bezové hůlky už fakt nějak přežiju. Herecké výkony jsem neočekával lepší než v předchozích dílech a tím pádem proti nim nic nemám. Jediná část které jsem se bál byla splněna skvěle (příběh Severuse). Český dabing byl více než dobrý a jediné rady co jsem poslechl bylo nejít na 3D. Což mohu potvrdit a jen doporučit 2D verzi. Epilog nijak hrotit taky nebudu, předpokládám, že to měla být spíše komická vsuvka. Jeden z nejlepších dílů série a zároveň skutečně epické finále, které se povedlo. Nijak zvlášť emotivní to nebylo což je oproti knize škoda, ale husina mi párkrát naběhla :). Ale na druhou stranu když si člověk uvědomí, že je to poslední díl. Úplně poslední dobrodružství s brýlatým čarodějnickým učněm a jeho partou kamarádů, je vám smutno i bez hollywoodských happy-endů. Závěrem tedy díky Harrymu za skvělých 10 let a je čas dospět ;). 5* za tento díl (s odřenýma ušima) a 10* (když by to šlo) za celou sérii. Pochybuju, že se ještě někdy povede natočit tolik dílů čehokoliv a pokaždé se bude na co těšit. ()

Alojs

Netušil jsem, že to někdy řeknu, ale... budeš mi chybět, Harry. Zejména po rozpačité jedničce a dvojce, zbrklé čtyřce a až příliš ukecané pětce. Tvůj odchod hodnotím až s odstupem několika dní na maximum. Ačkoliv bych objektivně neměl. Ačkoliv bych měl strhnout alespoň jednu hvězdu za toporného Radcliffa, za ne až tak žádoucí gradaci závěrečného souboje "1 na 1" a nedostatečný přísun emocí (ne že by žádné nebyly, ale...). Ale naštěstí pro všechny Potterofily, kterým sejde na názoru druhých, objektivní nejsem. Poslední díl je zkrátka hodně fajn. Až člověka zamrzí tak krátká stopáž. Dvacet minut navíc a o objektivitě by nepadlo ani slovo. ()

Lovedeath

Tento film se dělí na dvě části a to Před Gandalfem a Po Gandalfovi. Do chvíle než se Harry objeví na "nádraží King´s Cross" s Gandalfem Bílým a Glumem kterého právě vytáhli z Hory Osudu, je film naprosto geniální. O stoprocent lepší než první část /která se mi vůbec nelíbila/. Byly tam emoce, postavy se konečně chovaly logicky, tak celkově to dávalo smysl. Vyloupení Gringotových a následná projížďka na drakovi, bylo dokonalé. A co teprv ty záběry z Bradavic! Vytváření obraného štítu, bradavická defenestrace po smrtijedském stylu, prostě McGonagalová perlila a i ostatní se najednou zdáli sympatičtí /nezapomenu výraz Křiklana alá "proč jsem se sem doháje vracel?"/ A "zpátky do minulosti" s rozkošným Snapem taky nemělo chybu. Jenže... pak se to celé posralo. Nevím kolik toho režisér nebo scénárista hulili, ale muselo toho být dost. Co to mělo být? Honička po Bradavicích? Proč ne?! A ten bunggjumping? WHAAT?? NE! Yatesi proč jsi to musel takhle zprasit... No a epilog... Ten už byl hrozný v knížce, tak proč nadávat nad dávno rozlitým mlíkem. V celku se moje hodnocení vztahuje hlavně na tu první část, kterou jsem si parádně užila :) ()

Fan

Z knih si pamatuji jenom něco, příběh v těch nejzákladnějších obrysech, konkrétní scény, momenty jen když mě něčím zvlášť zaujaly. Nemám tedy problém s detailním porovnáváním kniha/film. Navíc atmosféru má pro mě obojí. Hlavní dějové linie se film drží a nezklamal mě ani co se týče těch několika výjimečných okamžiků. Jedním, nejvýraznějším, z nich bylo rozuzlení příběhu Severuse Snapea. Doufala jsem, že se pro něj ve filmu najde dost prostoru a naštěstí se tak stalo. Film je podle mě zakončením příbehu jaké má být. ()

Beaten

Nevím, čím začít. Potvrzuji zbytečnost sledování filmu ve 3D. Zdálo se mi, že rejža se snažil " zpřístupnit " film i mladší generaci, a proto se několikrát dočkáme naprosto zbytečných dialogů známých z každého béčkového filmu....Scéna z nádraží King's Cross a několika minutové žvatlání se dalo úplně vynechat. Stejně si ale myslím, že přestože se na film čekalo jako na senzaci roku, neodcházím z kina s pocitem zadostiučinění. Tečka. ()

radevi

No nie je v mojej moci dať menej ako 5 hviezdičiek. Nemožno tvrdiť, že tento film, posledný, bol čerešničkou na torte, našlo sa tam mnoho nedostatkov, hlavne efekt 3D bol úplne nulový. Ale ak človek ide do kina s tým, že nemôže očakávať 3D zázraky, tak spokojnosť je možná a v celku pravdepodobná. Týchto 5 hviezdičiek dávam hlavne kvôli tomu, že život s Harrym Potterom bol plný zázrakov a fantázie, bezpochyby to najsilnejšie, čo ma vo filmovom a knižnom svete postretlo. Preto ja vravííííííííím "Ničeho nelituji":)))) ()

Tatianistka

Jednoznačne lepšie ako prvá čast, bohužial, neodpustim si výhradu k nehereckým výkonom Radklifa, ale inak myslim, že to bolo slušné ukončenie tejto veľkej série. ()

Ogrb

Ale jo, ta nostalgie nakonec dolehla i na mě, i když žádnej extra fanda Potříka nejsem. Přece jenom ten klučina tady byl skoro deset let, byla to taková neselhávající jistota, že další rok zas budu mít na co nadávat :-) Radcliffe je sice furt nesympatický poleno, ale watson se nakonec docela pěkně vybarvila, navíc tady není čas na nudu a já jsem jako nečtenář stejně nevěděl, jak to celý dopadne a ke konci, přiznám to, jsem byl docela napnutej! Furt je to sice jenom Potter, takže stoprocentní nadšení nějak nepociťuju, ale rozhodně je to jeden z nejlepších dílu. Protože mě bavil. 8/10 ()

nenet

Myslím, že film je dostatečně důstojným završením potterovské ságy. Je možná dobře oprostit se od knihy. Bylo příjemné zjistit, že zásadní momenty zůstaly zachovány poměrně věrně. Trochu jsem měla problém s onou bílou scénou na "nádraží King´s Cross", ale to zavinil především nepovedený dabing. Český dabing obecně uznávám, ale tady se to prostě nepovedlo. Těším se na originál. A mimochodem - dílo opravdu není emočně chudé - na Brity je tam emocí ažaž :-). ()

Derek7

Závěrečný díl nejvýdělečnější série všech dob určitě stojí za to. Efekty jsou skvělé zvládnuté, děj plyne poměrně rychle bez nějakých větších prostojů a hlavní herci se za ta léta docela naučili hrát. Ale skutečně jsem nepochopil jistá klišé. Chtěl bych se dočkat doby, kdy už se nebude objevovat scéna typu "Pod hrdinou se propadla země/most/schody/atd., kamera se přibližuje k propadlišti, hudba ztichne, aby se následně mohutně zesílila, když se ruka hrdiny objeví na plátně", nechápu polibek uprostřed největší bojové vřavy a o konci se snad nemusím ani zmiňovat, ty poslední tři minuty jsem prostě nepochopil. Když si představím, kolika to musí projít rukama, než se film pustí do kin, nejradši bych ty ruce všechny usekal. Závěr celý ságy měl vypadat úplně jinak. ()

Fafyna

Těžký propadák. A já jsem se na "velké finále" tolik těšila.. Začátek nevypadal vůbec špatně (podobný jako předchozí díl), ale jakmile se trojice hrdinů (ze které se postupem času stal 1 hrdina a 2 čumilové) vrátila do Bradavic, přicházela jedna trapná scéna za druhou. Harry měl ve tváři stále tentýž "umučený" výraz, Hermiona s Ronem se předháněli v tom, kdo bude geniálnější.. Alespoň že tvůrci dali prostor Alanu Rickmanovi (který by si ovšem zasloužil toho prostoru mnohem, mnohem víc!). Scéna z nádraží Kings Cross, která je v knize mou nejoblíbenější kapitolou, byla skutečně trapná ("Ty statečný, statečný člověče!" - ještě že jsem to neviděla dabované..). Ale ještě to nebylo nic proti tomu, když trojice stojí na mostě v Bradavicích (po konci bitvy), hledí do dáli a tváří se nostalgicky a zadumaně. Ach! Jenže potom teprve přichází největší rána: PO 19 LETECH. Kostymérka si zřejmě myslí, že když devatenáctileté holce udělá drdol a navlékne ji do kostýmku, rázem z ní bude pětatřicetiletá matka. To se ale děsně mýlí. A nezachrání to ani to, že se tato rádoby pětatřicetiletá Hermiona tváří jako "pyšná matka, která posílá své dítě poprvé do školy". Takový paskvil!!! Je mi líto, že to musím říct, ale jsem z toho skutečně zklamaná. Celou dobu se filmová zpracování mé nejoblíbenější ságy držela v těsném závěsu za knihami, ale tentokrát to byl velký úder vedle. Davide Yatesi, tohle jsi skutečně zpackal! ()

Zombiepod

Dokonalé zakončenie ságy. Neskutočne naplňujúce, famózne a geniálne v každom smere, len škoda tých sentimentálnych hlúpostí ktorých tu zopár bolo, ale to sme tu mali vždy. Nikdy by som nepovedal, že nad posledným dielom Pottera budem užasnutý tak ako práve teraz. Fiennes a Rickman boli bezkonkurenční a na ich dovolím si povedať životné úlohy sa ešte veľmi dlho bude spomínať. Komentovať to je celkom zbytočné, jednoducho treba vidieť a čumieť s padnutou sánkou. ()

Majzlík

Celá série má od Vězně z Azkabanu víceméně sestupnou tendenci, ale i přesto jsem takhle "ušmudlané" finále nečekal. Místo očekávaného napětí jsem často spíš cítil nutkání ke smíchu - bohužel právě v momentech, které měly být emočně nejsilnější. Hvězdičku navíc dávám ze sentimentu. ;) ()

Farley

Líbilo. Takové komorně epické. Konečně jsem dostal trochu Alana Rickmana, ikdyž mohlo ho bejt víc. Klovesovy dialogy ještě o něco přiblbější než minule, ale člověk si zvykne. Trochu vadila "plastovitost" kulis, ale jinak řemeslně super, zvlášť efekty. Milé vidět kopu světelnejch výbojů bez dnes již všudepřítomných lensflarů. Nejlepší moment byl pro mě v první třetině souboj Severus x Minerva. To si fakt sedlo. Od hereckejch výkonů, přes efekty až po atmosféru. To "zoufale překvapený napětí" tam. Dokonalost. A stylizace toho dovětku do kulis z prvního "pohádkovýho" dílu taky potěší. :-) Já jsem spokojen. Na trojku to furt nemá, ale solidní závěr, solidní. Srdcovka to bude, v TV se s chutí mrknu znova. :-) ()

Bounded

Jsem zklamán. Bylo to jen o málo lepší než první část. Přibylo akce, ubylo nudy, ale stříhat se dalo stejně o dost více. Jestli tady někdo mluví o epickém závěru, tak asi viděl jiný film než já. Desplat, ač v hudbě skládá několik hezkých témat, se v nejvyhrocenějších momentech stejně nepřiblíží původnímu soundtracku Williamse ani jiným epickým fantasy, Daleko více mu sedí komornější kousky jako Benjamin Button. Moje největší výhrada je ale k poslednímu souboji. Harry stane tváří tvář Voldemortovi, prohodí se pár hloupých vět a je po všem. V knize kolem sebe kroužili jako opravdoví sokové, a přihlíželi jim všichni ostatní. Když to trochu nadsadím, tak si Harry zabil svoji Nemesis na poničeném dvorku a nikdo o tom ani nevěděl, dokud s blaženým úsměvem nepřišel dovnitř. Co to jako bylo? Stejně tak nedokážu pochopit, proč ještě v osmém filmu musíme sledovat takové všednosti jako cestu k Myslánce, natahované pobíhání po schodech a dojemné stání a čumění do dáli. Kolem a kolem to mělo hezké efekty, někde to i odsýpalo (Banka, Komnata nejvyšší potřeby, obrana hradu), ale závěr mi to zazdil. Samotný epilog si snad ani nezaslouží dlouhé lynčování. S dnešními maskérskými technikami a počítačovými modely nechápu představu filmařů, že hrdinové budou vypadat starší , když se ošatí oblečením, které bylo staré už před třiceti lety. Pán Prstenů by si s tímhle ani nezadal. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)