Reklama

Reklama

V romantické komedii Můj život v ruinách najde turistická průvodkyně Georgia (Nia Vardalos) sama sebe i opravdovou lásku právě ve chvíli, kdy to nejmíň čeká. Americká profesorka historie, která nemá štěstí ani v lásce ani v práci, se rozhodne vydat do Řecka, země svých předků, aby zde našla pravé kouzlo života, neboli “kefi”, jak tomu Řekové říkají. Během prodloužené návštěvy země začne Georgia pracovat jako profesionální turistická průvodkyně, doufajíc, že konečně najde dychtivé posluchače, kteří ocení její encyklopedické znalosti antického Řecka. Místo toho jezdí v autobuse plném turistů, kteří víc lační po známých řeckých plážích a po zmrzlině než po historických památkách zapsaných na seznamu UNESCO. Neústupnost, s jakou trvá na tom, aby výletníci poslouchali její nudný, školský výklad oslavující starověký svět, z ní udělá nejméně oblíbenou průvodkyni v celé historii cestovní kanceláře. Když Georgia odmítne přizpůsobit svůj program nárokům turistů, rozhodne se její šéfka (Bernice Stegers) najmout jiného průvodce, přehnaně vtíravého Nica (Alistair McGowan), který ji má vystrnadit. Georgiin poslední turnus tvoří nesourodá “ignorantská“ skupina lidí, v čele s Irvem (Richard Dreyfuss), ‘Pan Vtipálek’, jak mu Georgia říká, má fórek pro každou situaci, jeden otřepanější než druhý a háže je do placu, kdykoliv zájem skupiny o Georgiiny přednášky začne upadat – což je poměrně často. A aby to bylo všechno ještě horší, jejich nepříliš spolehlivý autobus řídí navíc nejdivnější, nejzarostlejší a zdánlivě nerozumějící řidič Procopi “Pupi” Kakas (Alexis Georgoulis). Nakonec začne Georgia uvažovat, že se na svoji práci i život v Řecku vykašle. Než se ale dostane na úplné dno, objeví se v autobuse někdo, kdo jí ukáže, že v lidech je potřeba hledat krásu a ne znalosti, a tím z přechytralé americké průvodkyně udělá řeckou bohyni, která své nevěřící turisty okouzlí horkokrevným, strhujícím výkladem o zemi svých předků. V čele rozmanité “ignorantské” skupiny turistů si při cestě za krásami antického Řecka Georgia uvědomí, že její klienti nejsou jediní, kdo potřebují otevřít oči, aby viděli skutečné krásy. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (156)

F.man 

všechny recenze uživatele

Čistě ženská komedie z poměrně příjemného prostředí, která však bohužel otrocky kopíruje všechny klišé žánru. Naštěstí se zde ale najde několik světlých vtipů, které snímek dotáhnou s odřeným gyrosem, alespoň ke dvoum hvězdám. Já nejsem žádný Bůh. To o mě jen začala roztrubovat moje matka. ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Asi jako český řízek s bramborovou kaší. Víte přesně, co máte čekat, hladové po pohodovém zážitku uspokojí, ale nadšení nebudete. Musím ale uznat, že to odškrtávání klišé je docela zábavné. Je vám jasné, že Georgiin dopis majitelce cestovky nedorazí, víte, že z nadměrně ochlupeného řidiče se vyklube Adonis k nakousnutí (stačí se oholit a ostříhat, haha), je vám jasno v tom, kdo George nechává jako dárečky sedmikrásky. Dokonce i ti účastníci zájezdu jsou chodící klišé, budiž scénáři připočteno k dobru, že si z toho na začátku filmu dělá legraci. Lákavé je, že se Ruiny odehrávají v Řecku, ale cosi z tamější atmosféry ve filmu chybí - pravděpodobně to bude proto, že se jeho velká část natáčela ve Španělsku. Je to milé, příjemné na pohled, nenáročné, koukat na to nebolí, romantika a humor tu nechybí. Jindy bych u takhle předvídatelného filmu soptila, ale Ruiny si naštěstí nehrají na něco víc. 60 % ()

Reklama

freddy 

všechny recenze uživatele

Je libo exkurze po řeckých památkách s partou turistů, ze kterých se vyklube docela sympatická grupa lidí, se sympatickou průvodkyní, která nakonec pochopí, že občas je někdy potřeba se přizpůsobit potřebám zákazníků, a s řeckým řidičem, který na začátku vypadá jako neatraktivní vágus, z něhož se ke konci stává pohledný Řek? Pokud zní vaše odpověď ano, pak je tato komedie určena právě pro vás. V mých očích však tato komedie patří spíše do typického průměru, kdy se zde skutečně neobjevuje žádný zajímavý nápad, film nemá téměř žádný děj, skupinka turistů prostě jen putuje z místa na místo a přitom sem tam zažijí něco zajímavého. Ale určité kouzlo tohoto filmu se skrývá především v té pohodě, ve které se celý film odehrává, zkrátka je to pohodový letní příběh, který dokázal tu pohodu přenést i na mě, a to je zřejmě jeho jediné velké štěstí, jinak bych totiž měl asi problém na tomto filmu objevit něco, co by mě přinutilo ho vnímat alespoň jako průměrný. Když to shrnu, tak je více než jasné, že tenhle film byl natočen pro lidi, kteří si chtějí oddechnout, kteří se chtějí dobře naladit a kteří se chtějí oprostit od starostí všedního dne. Tenhle film je totiž opravdu hodně odpočinkový a na jiný důvod jeho vzniku opravdu nemohu přijít. Já sám jsem se u něj odreagoval perfektně a na ty tři hvězdy to bohatě postačuje. ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Můj život v ruinách je romantická limonáda pro spořádanou část společnosti. Je zalita horkým řeckým sluncem a přezíravou představou amerických turistů o Heladě. Historie je přijatelná pouze s pikantní příchutí v povolené mezi spotřební morálky a každý účastník je nakonec donucen zabývat se neuspokojivým soukromým životem turistické průvodkyně. Nedokáže překvapit žádnou zajímavostí a vše s hřejivou pohnutkou proslazuje. Hlavní postavou průměrné dívčí romantiky je Georgia Ianakopolis (Nia Vardalos), americká Řekyně na pracovním pobytu v zemi svých předků. Negativní upjatost nedopřává prostoru pro otevřenost a vychutnávání života. Ale k nápravě je zde americká životní moudrost. Hlavní mužskou postavou je Irv Gideon (Richard Dreyfuss), ovdovělý americký turista, vtipkující z důvodu sebeobrany vlastní zraněné duše. Co jiného, než šaškovská vyžilost, by mělo udávat směr v limonádě? Lehkým dotykem Řecka je Prokopi Kakas (Alexis Georgoulis), málomluvný řidič poznávacího zájezdu s tradičnějším národním pohledem na život. Padouchem je Nico (Alistair McGowan), Georgiin kolega ze stejné cestovní agentury v neustálém soupeření a znevažování schopností hrdinky. Z dalších rolí: trpělivě trpící Stewart Tullen (Ian Ogilvy), jeho prudérní manželka Elizabeth (Caroline Goodall), jejich otrávená dcera Caitlin (Sophie Stuckey), nezáživný americký pár Sawchuckovi (Harland Williams a Rachel Dratch), mužskou žádostivost dráždící Lala (María Botto) a Lena (María Adánez), nudný obchoďák Marc Mallard (Brian Palermo), důvěřivý tlusťoch Gator (Jareb Dauplaise), přestárlá kleptomanka Dorcas (Sheila Bernette), provozovatelka cestovní kanceláře Maria (Bernice Stegers), či osobitější hotelový recepční (Ian Gomez). Můj život v ruinách je určen k letmému použití, snad pomáhá při nespavosti. Jedinou zbraní je sluneční svit, ostatní je určeno k zapomenutí. ()

DadysGirl 

všechny recenze uživatele

Kolem tohohle filmu už jsem kroužila dlouho... Nemám ráda Řecko... Ale nakonec jsem při zoufalém brouzdání na voyu a hledáním nějaké romantické blbosti před usnutím už nebylo zbytí... A přišlo milé překvapení! Oblíbená varianta - chlap miluje ženu a snaží se jí to dát najevo... + linie z outsidera oblíbencem a jako bonus moudrý a zábavný dědeček... Splácanina, která splnila svůj účel odpočinkové jednohubky... ()

Galerie (35)

Zajímavosti (2)

  • Na začátku filmu si Georgia (Nia Vardalos) ušpiní sako čokoládovou zmrzlinou. V průběhu filmu jí pak na saku skvrny úplně mizí a znovu se objevují. (Rosaviva)
  • Kvůli tomu, aby se tvůrci dostali do Akropole, Delf a Olympie, musela Nia Vardalosová rok běhat po úřadech. Řecká vláda totiž na rozdíl od jiných podobnými povolenkami velmi šetří. (vendy63)

Reklama

Reklama