Film Gran Torino vypráví příběh někdejšího opraváře aut a ovdovělého veterána z války v Koreji Walta Kowalského, který si s přibývajícími léty uvědomuje, že na nový svět už nestačí. Všichni jeho sousedé se buď odstěhovali, nebo zemřeli. Postupně je nahradili hmongští imigranti, kterými Walt ze srdce pohrdá, a bezcílné partičky mladých afroamerických a latinskoamerických výtržníků. Podzim svého života tak spíš přežívá než dožívá. Až do oné noci, kdy se mu někdo pokusí ukrást jeho chloubu - nablýskaný sporťák Gran Torino. Když se zlodějům postaví, stane se hrdinou, který změní život nejen svým sousedům a chlapci nucenému vstoupit do jednoho z místních gangů, ale především sám sobě. (HBO Europe)

wanry02

Neskutečný film, který má pomalejší rozjezd, ale nakonec vygraduje v neskutečné finále. A k tomu ještě oscarový výkon Clinta Eastwooda, není co víc dodat. 100% ()

Nonna

Právě jsem dokoukala a píšu za tekoucích slz, což u mě teda rozhodně není zvykem. To je prostě síla. Ta myšlenka, ta gradace z poklidu až do šíleného konce, ta atmosféra, to neskutečně rozpracované stáří.....tak nestárne Walt Kowalski, tak stárne Clint Eastwood. Geniální režisér a geniální herec. Tak tenhle film z hlavy fakt nevymažu. A bečím tu nejen nad filmem, ale i nad faktem, že tenhle pán je limitovanej úplně stejně, jako jeho postava v tomto filmu. ()

patbat

Z filmů, kde se o režii a hlavní roli postaral Clint Eastwood je tento z mého subjektivního pohledu nejlepší. Do role Walta se nikdo jiný než Clint prostě nehodí, u ostatních herců by se klidně dalo nahrazovat a to je to kouzlo. Film je v každém úhlu pohledu bez jediné sebemenší chyby. A to je přesně to, co mám na Eastwoodovi rád. ()

vodkasesemte

When things go wrong, you gotta ACT quickly. We didnt call the police, we reacted. The thing that haunts a man the most is what he isnt ordered to do (mi povídej – to bude spontánní). My name? Take your crudle come-on to every woman who walks past and cram it. Mouthy little bitch. Přesně, potřebuje lekci. Big fat puss. Puss-cake. Man can tell a lot by your handshake. ()

david.babick

Eastwood ostré jako břitva a hláškující jak pán :-D na konci jsem sice čekal, že všechny zmasakruje jak Rambo, ale i tak to je krásný film na pět hvězd ()

Dejvecd

Ak chcete vedieť ako vyzerá dokonalý film, pozrite si Gran Torino, pretože tento film je skrátka pecka. Neskutočne dobrý film, ktorý ma neskutočne bavil. Fantastický Clint Eastwood, pekný dej, no proste krása. Jednoznačne jeden z najlepších filmov, aký sme kedy mali šancu vidieť. Odporúčam každému. Dokonalý film, bodka. 1000000/10 ()

Sebule

Tohle mě naprosto dostalo... Film jsem dlouho odkládal a teď píšu tuhle recenzi se slzou v oku, závěrečnou písničkou v uchu a se snem mít vlastní gran torino. Eastwood je prostě borec. Nádherný příběh o lidskosti, přátelství, o tom, jak se člověk může změnit a obětovat. Perfektně napsané, skvěle zahrané, skvělý humor, hudba, všechno je dokonalé. Člověk se baví od začátku až do konce, ať nad hláškami nebo nad tou melancholií a hořkostí Eastwooda. Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu s tímhle filmem a nejenže jsem překvapen, ale doslova nadšen, má to všechno, co má film mít, dokonce i husina byla. Vidím, že budu muset dohnat ostatní filmy od Eastwooda. Hodnocení: 10/10 ()

wowylgu313

Nesmrtelný Clint stejně jako v roce 2022 natáčí pecky. Kord když si je on sám napíše. Jeho herecký výkon dokáže film dostat na úplně jinou úroveň už v prvních deseti minutách koukání. Film nebyl nijak extra akční. Táhnul se ale táhnul se tak nějak hezky. Přišli drama, napětí a na konci docela silné emoce. Krásně napsaný příběh. Jak tento film tak i posléze spousty dalších s tímto hereckým obsazením jsou špičkou mezi filmy. Dávám krásných 80-85% ()

Jamall

Mistrovsky natočený a zahraný film o jednom ( použiju jazyk samotného režiséra ) zasraným starým parchantovi se srdcem na správným místě.Film o přátelství,dobrotě,pomstě a životě starého chlápka ve staré čtvrti.Clint Eastwood je nejen pan režisér, ale i pan herec a nedivil bych se kdyby jeho díla ovládla letošní Oskary...Tak nakonec neovládly,což je rozhodně škoda, hlavně u Gran Torina... ()

vlada-xxx

Nejlepsi postava dosavadni Eastwoodovi kariery. Clint je proste v kombinaci reziser/herec jasna svetova jednicka a timto filmem se jako reziser posouva do moji top5. ()

wedator

Clint coby stará škola předvadí úžasný výkon veterána z Koreje a ochránce slabých. Hltal jsem každou scénu, když se snažil brát moc do svých rukou v boji s gangsterama. Prostě i když GySgt. Tomu Highwayovi nebo The Good táhne na 80 tak pořád dokáže pobíhat a rozdávat rány jako ve 20. Tímto mu vzdávám hold a myslím si, že je to nejlepší film roku 2008. ()

Killik

Když naběhly závěrečné titulky, přemýšlel jsem nad 4*. Celkově vás Eastwood hloubkou filmu provází dokonale, ale ten konec mi připadal ubohý. Tedy až do té doby, než mi došlo, že jediným způsobem, jak některé změnit, je nechat je cítit vinu. Ode mě tedy nakonec velmi zasloužených 5* za dokonalou režii, herecký výkon a scénář. ()

Zeddi

V dnešní době počítačových animací, bojových scén stylu Tygr a drak, modrého pozadí v 300, přijde Clint Estwood s rolí a hlavně režií ve výborném dramatu a tak trochu i akčním snímku. Osobitý herecký výkon Clintovi tak vlastní, drsný kecy a všeobecně drsná atmosféra filmu dělá z Gran Torina best of film poslední doby. Onen automobil Gran Torino 1972 jen tak na okraj podtrhává celou atmosféru filmu. Je to velice příjemné shlédnout něco podobného po Batmanech, Transformerech, Iron Mananech a co já vím po jakých všech stamilionových produkčních hitech. Clint dokázal, že režie a osobitý herecký výkon nepotřebuje milonovou produkci a udélal drama perfektních kvalit i bez všemožných efektů poslední doby. ()

Nashy

Nevím co dodat. Tento film, mě jednoduše dostal. Převážně vynikajícím hereckým výkonem Clinta Eastwooda. Samozřejmě nesmím opomenout ani režii. Opravdu smekám klobouk, tedy kdybych ho měla na hlavě. 4,5* ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (více)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (více)

01.01.2011