Film Gran Torino vypráví příběh někdejšího opraváře aut a ovdovělého veterána z války v Koreji Walta Kowalského, který si s přibývajícími léty uvědomuje, že na nový svět už nestačí. Všichni jeho sousedé se buď odstěhovali, nebo zemřeli. Postupně je nahradili hmongští imigranti, kterými Walt ze srdce pohrdá, a bezcílné partičky mladých afroamerických a latinskoamerických výtržníků. Podzim svého života tak spíš přežívá než dožívá. Až do oné noci, kdy se mu někdo pokusí ukrást jeho chloubu - nablýskaný sporťák Gran Torino. Když se zlodějům postaví, stane se hrdinou, který změní život nejen svým sousedům a chlapci nucenému vstoupit do jednoho z místních gangů, ale především sám sobě. (HBO Europe)

Shakeus

Musím říct, že film mi vyloženě sedl. Mám rád Eastwooda za i před kamerou. Asi je jedná o drama, které je ale značně odlehčené a místy, závěr v kostele, jde skoro do kýče. Nicméně mně to sem zapadlo. Žádná těžká deka, ale příjemná jednoduchá, a při tom duchaplná, podívaná. Samozřejmě hlásky vynikající, v podání Clinta dokonalé. Rozuzlení zápletky tedy trochu zvláštní, řekněme neočekávané, já kdybych někoho zastřelil, tak na policii rozhodně nečekám a všichni gangsteři by rozhodně tvrdé tresty nedostali, snad jsem, ale patří to otřepané: je to jenom film. A vynikající. ()

joshula

Je to jedno velké předstvavení, ale co dál? Podle mě mohli i ostatní dostat více prostoru a kamera mohla být více kouskovaná. Jinak před Clintem poklona. ()

Ilhan

Jsem potěšen, že svůj první komentář píšu právě ke Gran Torinu. Je neuvěřitelné, jak podmanivý způsob vyprávění dokáže Clint Eastwood vytvořit. Normálně mě takovéto filmy příliš neberou, zde však musím smeknout před mistrostvím, které předvedl a které se jen těžko popisuje. Nejlépe každý udělá, když se podívá sám. ()

panWolf

Naprosto excelentní,jako ostatně Eastwood v poslední době vždy.Prostě si tu roličku vypiplal přímo na to svoje vysušený tělo.Samozřejmě po nějakých hlubokých myšlenkách není potřeba moc pátrat,ale podívaná je to super! ()

bila.tecka

Tenhle film se musí vnímat s vědomím, kdo sedí na režisérské židli. A co má všechno za sebou, nejen v pozici režiséra. Vyzrálý pohled veterána (čeho všeho se ani nesnažím pojmout), který skrz zuby nemilosrdně cedí jeden sarkasmus za druhým. Lehce mentorský, stejně jako předchozí Výměna "vyleštěný" a do detailu promyšlený snímek. Jednoznačné poslání rasové snášenlivosti a problematického dospívání hranice překračujících dětí ulice je z Clintových úst působivě uvěřitelné. ()

wosho

Poctvivý, vykalkulovaný film s drsným dědou Eastwoodem, jenž chrlí hlášky jak na běžícím pásu. Nemohu doopravdy přisoudit filmu autentičnost v rasistickém rozdělení USA-nikdy jsem tam nebyl. Ale díky bohu, pokud je to tam takhle doopravdy, že žijí v naší prťavé republice. Scénář je velice solidní a pomaličku, bez okolků nabýrá tragický nádech. Bohužel, co se moc nepodařilo, je jistá naivita celého děje. Eastwood je však dobrý režisér a herec a tak celý film i s menším škubáním bezproblému do sebe nasoukáme. A ono vyuzlení se osobně mě líbilo-toto jsem doopravdy nečekal a proto přidávám pátou* a přejí Clintovi příjemný zbytek života v důchodu (pokud je doopravdy pravda, že je Grand Torino jeho poslední film). ()

MareT.

Je to ten typ dramatu, který vás pohltí už od první chvíle a nepustí až do chytře promyšleného finále, kdy si řeknete, že ten starý otravný dědek, byl přece jen klasa. Režie úžasná, stejně jako hlavní hrdina v jedné osobě. ()

Pretender

''I blow a hole in your face and then I go in the house... and I sleep like a baby. You can count on that. We used to stack fucks like you five feet high in Korea... use ya for sandbags.'' ()

Bobek27

Jednodušše geniální! Fakt moc hezký a tragikomický film, který bohůžel ukazuje pravou tvář Států a jejich problém s imigranty. Vtípky a hlášky starého Walta Kowalského byly skvělé. Film pobaví i rozesmutní. Příjemné překvapení... rozhodně stojí za shlédnutí! ()

Greenpeacak

Konečne film, v ktorom sa nedostatky nekompenzujú predraženými špeciálnymi vizuálnymi efektami ako je v poslednej dobe zvykom. Eastwood sa odovzdal Gran Torinu celím svojím srdcom a telom, a síce som na konci neplakal, ale bolo to vážne dojímavé. ()

Pussycat18

Nemám ráda Clinta Eastwooda. Podvědomě si uvědomuji, že to bude zřejmě tím, že nemám ráda westerny. Kdesi v mém podvědomí se ale usídlil červík a začíná pomalu ale jistě nahlodávat tu truhličku, ve které je Clint, coby osobnost, zaškatulkovaný. Million Dollar Baby, Changeling a teď i Gran Torino mě přesvědčují, že každý člověk si zaslouží minimálně jednou zapřemýšlení nad svými činy, než bude odsouzen. Clint si to zapřemýšlení zasloužil. Dobrý, silný snímek! ()

I.AM.NOT

Chvílemi velmi velmi vtipné, chvílemi velmi drsné a také celkem smutně dojemné... trošku amerického patosu a hrdinství jak to má být, nýbrž podané s nadsázkou. Na konci s velkou slzou- nejdříve smutnou a poté s vtipnou, tak by měl končit každý film. A zajímalo by mě kdo snědl nakonec dárkové koše ze schodů...asi bubáci ()

Reckon

Clint mně opět dokázal, že je skvělým hercem a režisérem a stvořil nádherný film, jak už dokazuje hodnocení zde i na imdb. (10/10) ()

Tydlidáš

Nejdokonalejší film o rasismu a předsudcích co jsem kdy měl možnost viděl. Perfektní příběh s grandiózním koncem. Dokonalý hererecký výkon Clinta Eastwooda, který má takový nasratý výraz až to je někdy k nevydržení. Film poukazuje na menšinu a jednotlivce v ní. Zejména na to jak lidé vnímají přistěhovalce jako celek a nevidí dobrou a špatnou stranu. Doporučuji každému kdo se zajímá o tuto tématiku a vlastně i těm ostatním. ()

Kovaja

Hezký moc hezký.Clintovo charisma se nevytrácí ani s narůstajícím věkem.Je radost se na něj koukat.Filmu sem moc nedával ale byl sem opět mile překvapen.Walt Kowalski jako válečný veterán kterého nic nerozhodí,nikam nespěchá a vše řeší s klidem.Což se mu taky bohužel stane osudným.Konec trošku překvapivý ale nakonec doják ják má být. ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (více)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (více)

01.01.2011