Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlodějům, kteří za něj jsou ochotni dobře zaplatit. Shannon má v plánu koupi vozu, ve kterém by se Řidič mohl zúčastnit profesionálních závodů. Navrhne, aby se investorem stal Bernie Rose, místní boháč s pochybnými zdroji příjmů. Samotářskému a ze svého dvojího života značně rozpolcenému Řidiči zcela změní život náhodné setkání se sousedkou Irene, se kterou tráví stále více času. Vše se však změní když je z vězění propuštěn Irenin manžel Standard. Řidič se s ním domluví na poslední loupeži, která Standardovi umožnit splatit dluh, kvůli kterému ho vydírají gangsteři. Ukáže se však, že šlo o nastraženou past. Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn. (oficiální text distributora)

vejfukCZ

Jednoznačně 5 Hvězd. Tenhle film je jediný svého druhu, naprosto skvělá pocta 80. létům v moderním hávu. Mrtě syrový a nebrající si servírky, to se prostě musí vidět. Jen to násili bylo na mě trochu moc, až moc brutál. Ale každej jinak víte co. A pak musim vyzdvihnout zvuk motorů u kterýho posunuly volume pořádně doprava a moc se s tím nepárali, konečně. ()

M1k3k

Podle procent zde na čsfd jsem čekal víc. Hromada zpomalených záběrů, dlouhých pauz v konverzaci s hlavním hrdinou a divný konec? To opravdu není můj šálek kávy....taky že kafe nepiju. Tu nemastnou, neslanou omáčku zachraňuje skvělý výběr hudby. ()

Daves97

Drive je pro mě trošku oříšek. První projekce mě nenadchla, vůbec. Film mi jednoduše nesedl a já se k němu nehodlal vracet...nakonec sem mu druhou šanci dal a jsem za to přecejenom rád. Drive je úžasně natočený, to bezesporu. Kamera, střih, hudba...to vše krásně "ladí". Ale mám s ním jeden problém...Ryan Gosling je jeden z mých oblíbených herců, ale při koukání na Drive občas nevím. Připadá mi jakoby hrál na velmi tenké hranici naprosté geniality a naprosté zhovadilosti. A co on ten Gosling vlastně hraje? Během prvních třiceti minut řekne asi osm vět z nichž většina zní: "Okay" ... ozývá se z jedné strany. Ale i to úplně stačí, ozývá se z té druhé. Podobné pocity mám u dalších aspektů filmu...někde mezi genialitou a bláznovstvím. V hodnocení sem někde na 3-4*... třetí projekce za nějakou delší dobu zřejmě rozhodne, na kterou stranu se přikloním... ()

EnderWiggin

Akcni jizda s prvky evropskeho artfilmu. Pribeh osameleho a ticheho mstitele tu uz byt moc krat, v tomhle provedeni mi prijde hodne originalni. Vsechno je zamotane tak nejak opravdove a uveritelne. Vyborne obsazeni, postavy i vyprava, k tomu poradne americke bouraky a ne levne product-placementy ala James Bond. Drsne sceny jsou natoceny fakt drsne, sice bez zbytecnych zaberu, ale hodne surove. Dej se zamotava a plynule graduje az do pro me prijemne prekvapiveho konce. To vse zabaleno v atraktivnim vizualu se skvelym soudtrackem. Posledne se mi snad takle libil "Payback"! ()

7suede7

Vynikajuci film! Od zaciatku az do konca ma vtiahla atmosfera filmu, dramaticka hudba a celkova dynamika deja. Urcite si ho pozriem este raz... ()

KateVonTee

Většinou mě filmy podobného rázu nebaví,ale u tohohle sem seděla jako přišpendlená,dokonce jsem se párkrát zastihla že ani nedýchám.Jako první věc musím říct,že člověku ,který do hlavní role obsadil Ryana Goslinga, bych dala pusu.Nemohl udělat nic lepšího!(Normálně mě herci nechávají chladnou ale Ryan je v téhle roli mlčenlivého týpka šíleně sexy).Zezačátku vám řidič přijde jako chladný člověk který nemá ani kousek citu,ale pak se všechno najednou otočí.Začne mu na někom záležet.A někdo,kdo má zásady je začne porušovat kvůli dvou lidem které miluje a pro které by udělal vše.V podstatě mi tím přirostl k srdci tak že bych mu odpustila i to mlácení a zabíjení.Taky musím říct že většinou nesnáším děti ve filmech tak klučík byl fakt roztomilý.A jako tečku musím do nebes vychválit hudbu která je dokonalá a dotváří celý film.Každá část do sebe perfektně zapadá a tak to má být.Tleskám ()

Palisander

Film, ktorý graduje každou ďalšou sekundou ticha. Čistý, bez balastu. Radosť pozerať. Extra poklona pre Irene a Carey: neuveriteľne skutočná postava. Rád by som ju ešte aspoň raz stretol. Škoda, že už v tom bistre nepracuje. Nebude ľahké ju znova nájsť. ()

W.E.N.D.Y

Pre mňa úžasný film s dokonalým príbehom a prevedním. Hlavný hrdina Ryan Goslling ma ihned na začiatku očaril a hudba tomu ešte pridala grády. Bola tam láska, napätie, smútok - všetko, čo od filmu očakávam. Hodnotím 100%! Odporúčam pozrieť. ()

DuMonT

Ťažko sa mi komentuje takýto filmík, zvlášť preto, lebo mu nemám čo vytknúť. Zároveň sa neviem rozhodnúť či 4 alebo 5. Ale koniec koncov good job. Driver ako sa patrí ! ()

Mona_Lisa

Kto by to bol povedal, že sa film s (na prvý pohľad) jednoduchým námetom a prakticky veľmi typickým hlavným hrdinom môže pokojne zaradiť medzi najväčšie filmové zážitky vôbec? Koho by bolo napadlo, že dokonalosť sa na filmovom plátne dá dosiahnuť nielen po technickej alebo emocionálnej stránke, ale aj po stránke absolútnej? Kto by si bol pomyslel, že perfektný mix kontrastu, atmosféry a hudby (!) vytvorí taký dokonalý celok, že mu ťažko niečo vyčítať? Kto mohol vedieť, že je táto "malá filmová perla" schopná predrať sa na potenciálnom rebríčku slávy omnoho vyššie než množstvo vyslovene epických snímok? A ešte: ako je vôbec možné, že kontrast medzi brutálnym násilím a pomalým, melancholickým dejom filmu funguje tak fascinujúco bezchybne? A ďalej: prečo sa mi zdá, že výťahová scéna zaváňa genialitou? A perlička: ako to, že Gosling nielen úžasne vyzerá, ale ešte aj hrá ako poloboh? ()

mkee

Na prvý pohľad otrepaný príbeh, ktorý by len ťažko zaujal. No už od prvej minúty podmanivé s absolútne brilantnou hudbou dokonale pasujúcou do každej snímky. Dialógy, postavy, kamera – hypnotizujúce až do tej miery, že tento „akčňák“ vás paradoxne upokojuje a v celku vnára pod zásterkou jednoduchosti do konfliktov, ktoré trápia hlavnú postavu (nemá meno). Jej počínanie môže vystihnúť aj vetrovka so škorpiónom, ktorú si ešte pred natáčaním vybral Ryan. Na povrchu totižto pôsobí táto postava bez emócii a chladne, no vo vnútri v nej drieme čosi nepredvídateľné, tajomné a príťažlivé, niečo čo dokáže bodnúť, keď musí. Okrem toho, aj po technickej stránke pôsobí film veľmi reálne a psychológia postáv nejde do popredia na úkor kvality filmu...Priznám sa, že som ho ešte pred zhliadnutím mienil klasifikovať do bezduchej kinematografie jednohubiek. Avšak toto je film, čo ducha má, a pre mňa osobne film roka 2011! ()

sunjata

Vynikající. Bravo. Názorná ukázka toho, jak jde stokrát omletý příběh natočit po svém a člověk má pocit, že to tu ještě nebylo. Hodně samozřejmě dělá hudba, bez té by šlo takových 25 % dolů. Plný počet nedávám kvůli tématu filmu. Nedokážu se prostě srovnat s tím, že na světě jsou takový lidi. A nedokážu se srovnat s tím, že se někdo s morbidním potěšením rád dívá na filmy o takových lidech. ()

Centime

Film, který se hodně zapsal do pamětí lidí a vyvolal už nejednu hospodskou hádku o tom, jestli je dobrý nebo ne. A hlavně díky tomu ho nehodnotím jako úplně špatný ... něco jako hodiny na Svoboďáku v Brně (neberte to doslova, tak špatný ten film nebyl). Prostě každé dílo, které si lidi zapamatují a motivuje je k diskuzi, splnilo svůj účel. ()

elanista1

Tak som zasa spoznal iny styl riadenia filmu z reziserskej stolicky, a treba povedat ze skvely. Refn nas nezatazuje zbytocnymi dialogmi, a dokazuje ze aj v malo slovach sa da povedat vela. Naozaj necakany pristup k rezii ma zaskoncil ale oblubil som si, napatost scen je ciastocne stavana na spomalenych zaberoch a dlhych pohladoch. Prva dramaticka polovica sa mi prekvapivo pacila viac nez ta druha, viac akcnejsia. Gosling je kral a soundtrack je bozsky. ()

Rudy77

Je možné, aby sa ma tak kľudný a úsporne zahraný film tak emocionálne dotkol? Užasná štýlová réžia doplnená skvelím soundtrackom a veľmi dobre zvolenou ústrednou dvojicou. Jednotlivé scény mi zostanú v pameti asi naveky. Pre mňa filmový zážitok roka! Jednoznačných 5 hviezd. ()

pafka

Chvilemi velmi pomale, ale i tak dosti silne. Jestli bych tomu neco vycetl, tak snad mozna i zbytecne krvave sceny, bez kterych by to mozna fungovalo taky. Ale nevim. ()

simon111

Neuvěřitelně zvláštně střižený film. Ryan Gosling mi tam ne vždy pasoval, nicméně, je to silný filmový nadprůměr, kdy jsem si nejednou myslel, že tuším, jak to celé bude pokračovat a kdy jsem se nejednou spletl. Zvláštní atmosféra, neobvykle pojaté obvyklé filmové situace. Velice příjemné osvěžení :) ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (více)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky