Mesto tieňov

Slovensko, (2008–2012)

Pavol Višňovský, Soňa Norisová, Róbert Jakab, Ivan Romančík st., Anton Vaculík, Jana Majeská, Táňa Radeva, Alfréd Swan, Eduard Bindas, Ladislav Hrušovský (více)

Napätie, úzkosť, strach. Streľba, smrť, plač – aj o tom je kriminálny seriál Mesto tieňov, v ktorom sa na pozadí fiktívnych vzťahov kriminalistov odohrajú zločiny, ktoré sa reálne stali. (oficiální text distributora)

Anderton

Áno, pozerať sa to dá, ale aký to má význam, keď je to iba seriál, ktorý recykluje stokrát videné v zahraničných produkciách. Treba uznať, že sa im z našej produkcie priblížil určite najviac, ale tráviť večeri sledovaním podobných seriálov (to platí aj o všetkých mutáciách CSI) pre mňa nemá žiadny zmysel. Treba ale podobné záležitosti nakrúcať, pretože svojich divákov si určite nájdu. ()

haffen

To bol, ak ma pamäť neklame, prvý Slovenský krimi serial. Možno, nie, ale každopádne môj prvý čo som videl z naších končín. Zo zvedavosti som si pozrel prvý diel a prekvapil ma. Nechýbalo mu nič čo by správny krimi mal mať. S čistým svedomím dávam 80%. Škoda, že sa nenatočilo viacej dielov. Tých pár stálo za to... ()

JK77

Slovensky kriminalny serial - pre mna prekvapenie (aj ked ocakavane z dovodu DNA productions) - po dvojdiely s bezdomovcami som sa rozhodol udelit *. Myslim ze serial je na nase pomery nadpriemerny. A dufam ze tych epizod bude viac ako len zatial natocenych 10! A strasne sa mi pacia uvodne titulky! Druha seria pokracuje v nacatom trende, jedina vec co ma stve ze to vysielana SK TV Markiza, ktora a mi od ignoracie sutaze OTO zhnusila, ze ju sledujem minimalne. Ale to zo serialom nijak nesuvisi. ()

PanFilmov

No na to že je to naša prvá vec takéhoto typu som prekvapený keď som počul že prvá slovenská kriminálka myslel som že to bude podobné americkým alebo nemeckým peckám a že sa len trošku poopičíme po nich ale zatiaľ ma to príjemne prekvapuje určite si nenechám újsť ani jednu časť, aj preto lebo je to točené podľa skutočných prípadov ktoré sa na slovensku udiali. ()

Martin741

Zo vsetkeho toho hnoja /ordinacia, VKV, Panelak ....../ je toto prekvapivo na urovni. Prevedenie a herecke vykony su casto na povazenie a dialogy obcas vzbudia usmev, ale furt lepsie ako Krausov retardovany Panelak .......... Hoci stale to na komunisticku normalizacnu serialovu tvorbu nema. Proste nema. 70 % ()

• Hercov v kriminálke maskovala Beatrix Dollingerová. (marek.stone)
  • Pri nakrúcaní krimiseriálu "Mesto tieňov" sa tvorcovia neraz "pučili" od smiechu, na brbtoch Ladislava Hrušovského. (marek.stone)