Mesto tieňov

Slovensko, (2008–2012)

Pavol Višňovský, Soňa Norisová, Róbert Jakab, Ivan Romančík st., Anton Vaculík, Jana Majeská, Táňa Radeva, Alfréd Swan, Eduard Bindas, Ladislav Hrušovský (více)

Napätie, úzkosť, strach. Streľba, smrť, plač – aj o tom je kriminálny seriál Mesto tieňov, v ktorom sa na pozadí fiktívnych vzťahov kriminalistov odohrajú zločiny, ktoré sa reálne stali. (oficiální text distributora)

Niles

Pre mňa je Mesto tieňov jediný slovenský seriál, ktorý má nejakú úroveň. Určite k tomu prispieva aj to, že sa dokáže zaobísť bez opozeraných tvárí, ktoré vidíme pomaly vo všetkom čo sa na Slovensku vyrobí. Herci vytvorili skvelú partiu a scenár je tiež nadpriemerný. To, že prípady sú inšpirované skutočnými udalosťami im ešte pridáva na zaujímavosti. Konečne seriál, za ktorý sa nemusíme hanbiť. ()

Gardenboy

Neodvážim sa hodnotiť po prvom dieli, ale ten na mňa neskutočne zapôsobil ... hlavne úvodná scéna bola ako z nejakého japonského hororu. Potom trochu kvalita poklesla, začalo sa trošku naťahovanie, ale inak nemám výhrady ... na SK produkciu za 5*, inak za 4* a scelkovým hodnotím počkám, možno sa to rozbehne a desiaty dieľ bude mať možno až dexterovské finále :). PS mandes : akú výpovednú hodnotu má potom tvoje hodnotenie (a hodnotenie aj ďalších) keď nemáte jeden meter na to čo pozeráte ... mne je jedno či SK seriál alebo nemecký, keď sa páči dám 4 alebo 5 ked sa nepáči dám menej. či sa ti niečo páči alebo nie (a teda aj hodnotenie) predsa nemôže byť ovplyvnené krajinou pôvodu, 27.4.2008 ::: Prvý diel zatial ostáva úrovňou neprekonaný, druhý bol menšie sklamanie za to finále tretieho všetko vynahradilo ... ale viac ako 4* nedám. Predsalen má ten námet trochu na viac. 24.máj 2008: Po poslednej časti Lúpež mám nutkanie dvihnúť hodnotenie. Ten seriál má čím ďalej tým väčšiu kvalitu a hĺbku. Sedí mi aj to, že cca 3/4 je venované aktuálnemu prípadu a 1/4 rodinným vzťahom dvoch policajtov. Je to nakrútené naozaj citlivo. Ostanem na 4* a počkám čo ponúknu posledné tri diely. ()

klerik

Konečne poriadny kopanec všetkým slovenským aj českým tvorcom seriálov... K scenáru mám niekoľko výhrad, ale má to skvelú kameru, používajú fajn filtre, super strih, hrajú sa s osvetlením... Skrátka po technickej stránke je tu všetko, kvôli čomu sa nemôžem pozerať na spackané "inscenácie" ako Ordinácia v ružovej záhrade, Ulica atď... ()

tron

Na svoju dobu (2008) fantastické. Dnes (2024) to predsa len už jemne zostarlo resp. je to kuriózne, keďže niektorí (dnes oveľa slávnejší) herci v r. 2024 vyzerajú úplne inak a pozerať sa na dobový účes Mariána Mitaša alebo na mladučkého a rozujúchaného Roba Jakaba v kabáte je trošku úsmevné. Rušivo pôsobia (pseudo)odborné detaily, napr. jedna postava hovorí o „obchôdzkárovi“; neviem ako v r. 2008, ale predpokladám, že takúto pozíciu policajný zbor SR nepoznal ani vtedy. Podobných „detailov“ by sa našlo viac, ale kasting je natoľko skvelý a postavy také zábavné a majú medzi sebou takú parádnu chémiu, že to vôbec nevadí a seriál pôsobí realisticky napriek tomu, že profesionálni policajti si možno ťukajú prstom po čele, alebo sa usmievajú. Poteší pomerne ponurá výprava. Pavol Višňovský výborný, Mitaš detto, Jakab detto, Hrušovský veľký frajer. Naopak, Soňa Norisová mi tu pri všetkej úcte pripadala navyše a tým pádom zbytočná a, čo je najhoršie, nudná. ()

Eawy

Na kriminálny seriál od slovenskej produkcie, veľmi zaujímavé spracovanie. Výber hercov, bol v celku dobrý, no musel byť obtiažny. Bolo však príjemné, už tých mužov s tými príjemnými hlasmi(ktorými zvyčajne dabujú) vidieť. Prípady boli dosť zaujímavé.ťah s tým, že boli podľa skutočných udalostí niake to percentíčko divákov priláka. Dala by som percent viac, nebyť toho, že sa mi v niektorých častiach veľmi nepáčila kamera(vyzeralo to, že skôr, či neskôr kameramanovi vypadne z rúk) a ešte tá vec, že herci príliš dychčali.A to nemám rada. Takže takých pekných 60% ()

• "Mesto tieňov" má za sebou medzinárodný úspech - keď videla prvé nakrútené časti televízia Nova, objednala si u D.N.A. českú prerábku pod názvom "Kriminálka Anděl". (marek.stone)
  • 2. řada se natáčela již v roce 2008, ale do vysílání se dostala až v roce 2012. (fabecc1222)