Flynn Rider, nejpohlednější i nejhledanější lupič celého království, se schová v tajemné věži. Skončí ale jako rukojmí Lociky, krásné a nezkrotné dospívající dívky s dvacet metrů dlouhými kouzelnými blonďatými vlasy. Locika, ještě jako malá, byla unesena zlou čarodějnicí Gothel z hradu svých královských rodičů. Čarodějnice ji vězní ve vysoké věži a od malička jí tvrdí, že je její maminka. Dívka se chce dostat z věže a touží vidět svět a hlavně záhadná světýlka, která jí utkvěla v paměti z doby, kdy byla ještě na královském zámku. Přesvědčí Flynna a společně se vydávají na nejdobrodružnější výpravu, na které nechybí kůň, superpolicajt, přehnaně opatrný chameleon Pascal a drsná banda hospodských rváčů. (TV Nova)

dawit86

hezké milé, ač jsem byl lehce dotlačen ke shlédnutí tohoto filmu, rozhodně jsem toho nelitoval. Na vlásku určitě patři k tomu lepšímu co animáky nabízejí a já jsem byl opravdu potěšen. Hodnocení pocitvé * * * * ()

Fixa

Hodnotím, jako pohádku pro děti. Vždyť pro ně to je hlavně určené, že? Takže rozebírat, jestli byl příběh předvídatelný, apod., nemá smysl. A pohádka to byla opravdu úžasná. Mojí dceři sedla přesně do vkusu a ani já se nenudil. Dokonale vyvážená kombinace klasické pohádky plné emocí a vtipného nadhledu. PS: Maximus byl nejlepší ()

Decado.

pohadka jak ma byt. dojemna svoji krasou, vtipna svym humorem, a lehka tim jak je v pohadce preci vse pekne. posledni dobou zjistuju, ze uz jen animaky umi neco takoveho vyobrazit. kdyz tento snimek vezmu jako klasickou pohadku, tak te kategorii u me vladne. ()

jay.jay.13

Novinka studia Disney není jenom nejdražší animák všech dob (šest let vývoje spolklo 260 milionů dolarů), ale hlavně jedno z nejmilejších překvapení poslední doby, srovnatelný třeba s loňskou peckou "Jak vycvičit draka". Nebo respektive se jedná o ještě daleko větší překvapení, jelikož Škyťákovo dobrodružství už z trailerů slibovalo minimálně nabušenou fantasy akci s drakama, kdežto Tangled (česky "Na vlásku") vypadalo od začátku jen jako neškodná pohádka o princezně s dlouhými vlasy, která jen těžko zaujme někoho komu je víc jak dvanáct a má penis. Chyba lávky! Je docela těžké popisovat, co konkrétně je na Tangled tak skvělé, tak to řeknu jednoduše - ten film je naprosto kouzelný! Sympatičtí hrdinové, fungující emoce, výborné akční sekvence, perfektně sestříhané muzikálové výstupy a s tím spojené fajnové písničky (hlavní, na Oscara nominovaný song "I See The Light" je sice přeslazený popík pro nejmenší, ale v této atmosféře funguje naprosto dokonale). Je to jeden z těch pozitivní energií nabitých filmů, u kterých se sice nebudete za břicho popadat, ale blažený úsměv vám z tváře nesleze až do závěrečných titulků… a možná tam zůstane ještě dlouho po nich (můj případ). Jednou z největších předností filmu je vizuální stránka, která je prostě a jednoduše nádherná. Ale nenechte se mýlit, pod nánosem nejmodernějších digitálních technologií je totiž naprosto klasická Disneyovka… a to bohužel i se všemi neduhy, který tento subžánr doprovází už odnepaměti. Především jsou to ústupky nejmenším divákům, takže tu postavy stále do něčeho "srandovně" naráží a padají na hubu. Tvůrci ale tento neduh překonali perfektním timingem a výbornou animací postav, takže staršího diváka to neurazí a vlastně je to kolikrát opravdu úsměvné. Co už ale ani sebevětší filmařský um nezakryje, je naprostá zbytečnost "roztomilých" zvířecích sidekicků. Tentokrát se sice omezili jen na chameleona Pascala (kůň Maximus své místo v příběhu má), ale i tak mi tenhle nejotravnější prvek všech Disneyovek vadil už před deseti lety, natož pak teď. To vše se dá ale překousnout… co se překusuje o poznání hůře, je scénář, který je rozhodně největší slabinou filmu a asi nejvíce se na něm projevil dlouholetý vývoj. Vůbec nevadí, že z původní pohádky bratří Grimmů tu zbyla jenom princezna a věž. Dokonce by ani nevadilo, kolik je tu klišé, přeci jenom jde o pohádku a tam je určitá schematičnost skoro nezbytná. Scénárista si ale nepříjemně často vypomáhá neskutečně hloupými berličkami a oslími můstky, bez kterých by se příběh jednoduše nemohl posunout dál. Stačí si všimnout hned v úvodní scéně, jakým způsobem stráže najdou kouzelnou květinu. Stejně tak je tu spousta nelogičností a nesmyslů, které bohužel dosti neobratně nabourávají celý ten krásně vybudovaný pohádkový svět. Tak například když princezna Rapunzel (v češtině Locinka) dorazí do města, její dlouhé vlasy začnou být evidentně na obtíž. Jak se s tím tvůrci vypořádali? Jednoduše, prostě si svůj 100metrový ohon smotá do metr a půl dlouhého copu… a je to. V tomhle ohledu nehodlám přimhuřovat oči nad tím, že je to pohádka pro děti, i ta by se totiž měla držet svých vnitřních pravidel… i mě v nějakých 10ti letech takovýhle nesmysly byli do očí. Stejně tak základní příběhová kostra je i na pohádku velice jednoduchá. Je to škoda, s promyšlenějším scénářem by se mohlo jednat o naprostou bombu. Takhle je to "jen" vysoce nadprůměrný animák, který většinu konkurence strčí hravě do kapsy. A jen malá poznámka na závěr: film sice nevytvořilo studio PIXAR, ale producentský dohled Johna Lassetera (pozn. šéf Pixaru a tvůrce Toy Story) je cítit z každého… vlásku:-) 8/10 () (méně) (více)

miccio

Tangled jsem viděla poprvé před pár dny, a protože animáky moc nesleduju, většina podobných filmů kolem mě prostě projde, aniž bych si jich všimla. Pokud jsou ale ty ostatní obdobné kvality jako Tangled, je to nejspíš škoda a asi bych se nad sebou měla zamyslet :). Film jsem viděla v původním znění, nedokážu si představit, jak by dopadl s dabingem (obzvláště zpívané party), každopádně tak, jak jsem ho viděla, mi připadal opravdu dobrý. Protože jsem v úvodu čekala roztomilé animované vyprávění s nezbytným happy endem a cukrem stékajícím po obrazovce, tak mě nečekaně a velmi mile překvapil zejména všudypřítomný vtip, který byl, nečekaně, skutečně k zasmání. Já vím, že v popisu je uvedeno, že se jedná o komedii, a tudíž se to dalo čekat, ale já už četla takových popisů tolik…. Co neprožiju, k tomu jsem skeptická :). Prostě, tenhle film se povedl. Za čtyři a myslím, že zasloužené****! Jo, a Eugena si můžete nechat, zato Maxima beru každým coulem! :) ()

Shalimar2

Příběh dívky Rapunzel jsem už znala a byla jsem zvědavá jak se tomuto tématu postaví Disney. A dopadlo to na jedničku s hvězdičkou. Pohádka plná vtipu muzikálových čísel mě uchvátila. nejvíce mě bavily scény mezi hlavním hrdinou a koněm, to jsem se smála jako blázen. No prostě zábava pro celou rodinu ()

smrk15

Uz dlouho nemam detskej vek, ale toto se mi libilo. Bohuzel jsem si dojem z tohoto filmu zkazil tim, ze jsem na nej sel jeste jednou, ale tentokrat na dabovanou verzi. Ale i tak to zachranili ty pekne velke zelene oci. Mimochodem, jako bruneta byla hezci. Vidim to na 4,5 hvezd (5 se zaokrouhluje nahoru :D tak davam plnej pocet). ()

jolinin

Animáky mám rád a od té doby, co povyrostly děti, jsem nadšen, když distribuce doručí nějaký kus do místního kina, protože pak se můžu beztrestně kochat zábavou, na kterou jinak nemám čas. Animáky totiž běžný rodič vstřebává po kouskách, navíc napřeskáčku, podle toho, jak se namane k DVD, puštěnému pro potěchu dětí a relax rodičů. Zpět k filmu. Nečekal jsem tak velkou romantiku. Čekal jsem srandu a dostal jsem ji jen od zvířátek, zato vrchovatě. Kdyby o to Pixar stál, mohl by získat dalšího plyšáka, schopného fungovat napříč Dobami: chameleona Pascala. Zato hláškující hlavní hrdina mě nudil. Jo a ta kočka, ta Locika, ta se mi fakt víc líbila brunetkou a nakrátko. ()

Axerron

Po dlóóóóuhé době kvalitní, vtipná a skvěle animovaná Disneyovka. Jsem rád, že se na ten jubilejní padesátý animáč pánové v Disneym "pochlapili" a oprášili tradice. Jen tak dál. ()

bblack31

Chvílemi vtipné,chvílemi roztomilé na mě moc písniček,jednu ale přeci jen vyzdvihnu a to tu v "luxusní" hospůdce.Takového chameleonka by si přál jistě každý.I tak tomu přece jen něco malinko chybí k dokonalosti. ()

95173

Nejvtipnější mi přišel koník, zbytek beru jen jako doplněk. Pro děcka určitě super, ale třaba na Shreka to nemá :-) ()

laory

Líbezné, hřejivé a úsměvné vyprávění o dívence toužící po splnění svého snu a novém opravdovém životě. I když jde o pohádku pro děti, bavil mě jak její děj, humornost, dětská rozpačitost, ale i romantičnost a příznačně zevšednělý happy end. ()

wild_angel

Veľmi vydarená rozprávka. Takpovediac s klasickou zápletkou, že princ vyslobodí princeznú z veže a zažíva s ňou plno dobrodružstiev. Ale na druhej strane je poňatá svojsky so sebe vlastným humorom. Vidieť, že tvorcovia si dali záležať a dotiahli každý detail. Určite zaujme ako malých tak i veľkých. ()

EMILEK007

Tak Disney si může přidat do své sbírky další "skalp" a to doslova, super pohádka - opravdu jsem se pobavila a chvílemi i od srdce zasmála. Na můj vkus tam bylo až moc zpívaných pasáží, ale s tím se u Disneyho musí počítat. Jinak super. ()

JuRoot

Dlho som premýšľal, či dám 4* alebo 5*, no keďže už aj len zmienka o Pascalovi ma dokáže aj s odstupom času pobaviť podobne, ako Donkey zo Shreka alebo veverička z Doby ľadovej, zaslúži si plný počet. ()

RAPTTTOR

Velmi předvídatelný příběh… ploché postavy… BOŽE!!! To jsou výňatky z některých „kritik“ k tomuto filmu tady na CSFD. Ano, přesně tohle si také říkaly děti, když vychazely z kina… :-) Možná to někteří netuší, ale takové filmy vznikají pro děti, opakuji pro děti!!! Pokud někdo v takovém snímku chce složitý děj a hluboké postavy, pak je to idiot. Tvůrci v Disney studiu dávno pochopili, že filmy pro naše nejmenší navštěvují ruku v ruce děti i s rodiči. A ty aby se v kině neukousali nudou, jsou obdařeni sem tam nějakým tím dospělackým vtipem. Ano, tento film je hloupoučký, předvídatelný a já nevím co ještě(ostatně jako každá pohádka), ale je i neuvěřitelně svižný a zábavný. Třeba když hlavní hrdina vytasí ohniváka 00:29:00, nebo šermířský souboj s koněm 00:46:00 (kdy hlavní hrdina tohle komentuje slovy:“větší úleťárnu jsem ještě nedělal“), který končí otázkou na dva vítězný? Nebo když princezna domlouvá koni(ala pes)1:00:00, a tak bych mohl pokračovat hodně dlouho, pro mě nejpříjemnější překvapení byla Helena Vondráčková(kterou fakt nemusím), její dabing se mi zdál dokonalí a to není ironie… ()

Soar

Celkom sranda to bola, vtipné dialógy, pekné pesničky a hlavne postavy chameleóna Pascala a stopovacieho koňa (nie psa :D) boli jednoducho nezabudnuteľné. ()

majky.20

Kůň co se chová jako Komisař Rex mi dostal do kolen :) a chameleon? O tom není třeba mluvit :) Je vidět, že soupeření Pixaru a Disney je pro animované filmy jenom ku prospěchu. Kdo má rád muzikály a pohádky, bude se cítit jako ve snu. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

29.10.2017

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)