Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

petrfox

!!!SPOILER!!! Velmi kvalitní film, vynikající Butler, ale souhlasím se spoustou dalších uživatelů, že ten konec totálně podělali... Geniálního vynálezce (připravujícího se 10 let!), hnaného touhou po výbušném políčku nefungujícímu systému, přechytračí velmi nesympatická postava typického parazitního právníka a k tomu happyend s happy rodinkou. To mi opravdu přišlo jako blbý vtip... Co se týče režie, Gray odvedl velmi kvalitní práci, ale již zmíněný závěr mu nakonec bohužel podráží nohy... Je to škoda, nemůžu dát víc než ***1/2 ()

DannyBoy80

75%. Me se to libilo, neříkám, že to místy není přitažené za vlasy, ale bylo to ok. Zahráno vcelku obstojně. Hovadiny byly v míře rozumné a nerušící. Samozřejmě by to bez těch hovadin nemohlo fungovat, proto o 25% méně. Triler s akčními prvky vezoucí se na vlně pomsty. ()

Ollie235

Tohle je přesně můj šálek kávy. Psychopat snažící se napravit celý justiční systém a nikdo kromě brilantního Foxxe jej nemůže zastavit. Geniální pomstychtivý zabiják v podání Butlera neměl chybu, kamenný výraz na mě zafungoval a smekám. Scénář je velmi propracovaný a člověk chvílemi ani neví komu držet palce. Na konci mi tak zůstala otázka: kdo z nich že je vlastně ten ctihodný občan? ()

sona123

Ve filmu Ctihodný občan nás čeká několik zvratů a než si vůbec divák (nebo alespoň ten pomalejší, jako já) uvědomí, o co půjde, je čím dál víc napnutý a v očekávání. Než nám to pak jiná postava všechno vysvětlí. To, co je u tohoto filmu velkým plusem platí ale i na opačnou stranu - jsou tu velmi hluchá a hloupá místa, kdy klišé je ještě dobré, oceňující slovo. Hraje tu výtečný Butler, který si tímto u mě téměř napravil reputaci z děsivé Exmanželky za odměnu. Konec je dobrý, kdyby nebyl tak očekávaný. Ale ano, je to docela netradiční akčňák. ()

feeme

Těšila jsem se však na mnohem velkolepější poslední scénu, než jaké jsem se po necelých dvou hodinách inteligentního a výživnýho dramatu dočkala. Sympaťák, ten Clyde. ()

Blazin

No co napsat, naprosto špičkový film, vynikající herecké výkony Jamieho Foxxe a Gerarda Butlera. Naprosto propracovaný film od začátku do konce, já smekám. ()

Mikino00

Moc jsem chtěl dát vyšší hodnocení, ale tak odfláknutý konec, plus to, že z pomsty se stal terorismus neberu. A hlavně proč vyhrála ta druhá strana, chtěl jsem to přesně naopak. ()

Imrwere

Konečně. Po dlouhé době nemám co vytknout, ikdyž samotný závěr filmu tvůrci trošku odflákli, když vezmu v potaz, jak promyšlený a propracovaný byl celý děj, ale hodnocení díky tomu rozhodně nestáhnu níž. G.B. opět ukázal, jak kvalitním hercem je já dávám 99%, ()

laepus

Slušná věcička, která splňuje všechna očekávání, která od akčňáku divák může čekat. K tomu navíc "ačkoví" herci v hlavních rolích, zajímavá zápletka i závěrl. Spokojenost. ()

H4ku11

Presne takto to raz dopadne, pretože dnes má skutočná spravodlivosť a dobro na mále. Viem si predstaviť, že množstvo ľudí by s konaním hlavného hrdinu súhlasilo a podporovalo ho v jeho veci aj v realite. Na konci to trochu upadlo a hodil by sa mi iný koniec, no inak si film zaslúži poriadny potlesk. Výborný výkon Gerarda Butlera, ktorému rola padla ako uliata. ()

Yardie

Výborný nápad, zpracování mohlo být o něco lepší. Je to takových lepších 70%. Děj je celkem předvídatelný a nachází se v něm několik nelogičností či nevysvětlených věcí. Místy je to trošku moc unreal. Každopádně je to natočeno svižně, místy dost napínavě, drsně a s lehkostí. Sice trvalo dlouho, než se zjistilo, jak to celé funguje, ale i přes to bylo jasné, co se v jednotlivých dílčích scénách už potom stane. Každopádně je zde dost super nápadů a některé věci byly zase dost vychytané. Je to prostě takové nevyvážené, chtělo se to nad tím více zamyslet a pohrát si s tím. Každopádně, nenudí to a baví to. Další věc je zamyšlení se na pointou filmu. Ze začátku se se dají "pochopit" motivy hlavního hrdiny, později už to trošku přehání, takže zase člověk začne přemýšlet, kam by zašel, co je a není správné, proti komu vlastně bojuje a jak. Teď odbočím, asi o 2 dny později, než jsem to viděl jsem četl o tom prasákovi, co v Ostravě pět hodin bil a znásilňoval nějakou mladou slečnu. A trest za to snad jen pět nebo osm let a po půlce může udělat papa z věznice, když bude hodný. To si člověk na tento film vzpomene a říká si, co by asi jako otec, partner, člen rodiny dělal... No, ale zpět k filmu. Herecké výkony slušné, především Butler byl dobrý, líbil se mi a pasoval mi do této role. Foxx taky ok. Celkově tedy velmi zajímavý film, se kterým si chtělo více pohrát a dát na něm více záležet, ale nudit se člověk nebude, má možnost se i zamyslet a užije si velmi svěží a nápaditou jízdu. Ale zároveň musí trošku vypnout mozek a některé věci přejít. Howgh! ()

bobstock

Právo není nezničitelný monolith, s kterým se nedá hýbat. O tom je přesvědčen i poškozený antihrdina Gerard Butler, který si vydobyde spravedlnost ve své vlastní Philadelphii. Film se krásně a brutálně rozjede v rozpolcenosti nad právním státem, ve kterém žijeme a skončí někdě u super padoucha ve scifi-dramatu vystřiženého z marvelovky. Nebýt toho filmového přehánění, dal bych více. 75% ()

filipvrbik

This is Sparta! To si patrně řekl Gerard Butler a místo 300 bojovníků se rozhodl zničil minimálně celý svět a to sám, a ještě k tomu z vězení! Začátek je jako obvykle, Butlerovi vyvraždí rodinu a on touží po pomstě.. Po čase (10let) však nastanou jatka, když vezme spravedlnost do svých rukou. Docela zajímavý film, kdy nevíte, komu vlastně fandit a kdo je vlastně záporák - ale to ani není tak důležité, důležité je, že se jedná o kvalitní thriller. A konec se taky docela povedl...80% ()

Garch

Výborné, gradující, až zhruba do poloviny. Dále už přehánění shodí film do béčka. Cukrkandlový konec to dorazí. ()

Žižina

Tak tendle film me rozhodne dostal..! V nekterych chvilich sice az moc predvidatelny, ale i tak jsem sedela v kine jako primrazena. Gerard Butler a Jamie Foxx hrajici si na kocku a na mys, kdy vlastne cely film nevite kdo je kdo je neco, co me na tomto filmu bavilo nejvic. Davam 4 a pul * ()

TheGunner

Od tohoto filmu jsem poměrně dost čekal a musím říct, že jsem spokojen. Myslím, že potenciál byl naplněn a ten konec nebyl tak špatnej jak tu všichni říkájí. Navíc herecky výkony parádní, jak Butler, tak Foxx. 80% ()

Sundance23

Butler si po kravině roku Gamer srovnal reputaci chytrým thrillerem který mě držel v pozoru celých 108 min a opět skvělí Jamie Foxx. ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)