Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

vieriX

Páni tak originální a svěží zápletku jsme tu už dlouho neměli.Viděl jsem všechny filmy s Gerardem Butlerem a dovolím si říct, že co předvedl tady bych nazval brilantním výkonem. Film ukazuje taky na to jak občas dochází k tomu, že vrahové a násilníci nejsou poctivě potrestány a právníci a soudy nepracují tak jak mají. Dávám 80 procent a to s naprosto klidným svědomím. ()

Varangian

Nakonec veeelké zklamání. Docela rád bych viděl podobný námět zpracovaný třeba Davidem Fincherem. Aneb Butlerův příběh dovedený do konce tak, jak byl zpočátku rozehrán - a ne tak podivnou nelogickou kastraci, kterou mu nadělil scénář... Kdyby takhle někdo zprasil Klub rváčů a my přišli o padající mrakodrapy, tak by to bylo vážně na odplatu :-) ()

LukKon

Už dlhšiu dobu, som si vravel, že by som potreboval vidieť poriadne dobrý akčno-dramatický thriller s dobrou zápletkou. Ďakujem režisérovi F. Gary Grayovi a hlavne scenáristovi Kurtovi Wimmerovi za perfektne napísanú akčnú lahôdku. Zápletka, aj keď miestami nie uveriteľná, vás od začiatku vtiahne do deja. Butlerovi ľahko uveríte nahnevaného, ale vôbec nie psychopatického otca, ktorý žiada pomstu, spravodlivosť a hlavne nápravu chýb v justičnom systéme. ()

Pharlap

A opravdu! Po "klišovitém" úvodu, se "to rozjede". A já dokonce lituji,že se to nerozjelo daleko více a déle.. ale to už by sme tu měli další pokračování filmu The Punisher :-) A to jstě nebylo úmyslem tvůrců. Každopádně důkladná promyšlenost Clydových výchovných lekcí, bych si dokázal představit nejen na filmovém plátně, ale mnohdy i v realitě. ()

Brmbolec

Musím povedať, že tento thriller ma bavil. Nenudil som sa vôbec. Napätie to malo. Herci solídny. Lenže: miestami veľmi predvídateľné, dokonca aj hlúpučké a niekedy si logika zjavne dala voľno. Ale bavilo a preto 60-70% ()

DJ Kritik

Neskutočne nadupaný začiatok filmu vystrieda skoro až bláznivý záver. Po vražde manželky a dcéry každý cíti ako hlavný hrdina a jeho predstavy, čo by urobil na jeho mieste sú jasné. Avšak tak ako plynie film divák dostáva nové a nové informácie, ktoré by mali film posúvať dopredu, ale bohužiaľ ho ubíjajú. Gerard Butler má nos na dobré filmy, alebo skôr po úspechu filmu 300 je pre neho skoro všetko v čom hrá priam na mieru ušité. Akcia: **** Vtiahnutie do deja: **** Realita: * ()

Romeroo

Po všech těch těch slovech uznání co jsem slyšel ze všech stran...po velice slušném hodnocení ZDE....po tom všem jsem celkem zklamán...Ctihodný občan není špatný film to rozhodně ne...ehhmm opak napsat bohužel taky nemohu...prostě mě to vše příšlo strašně nelogické....do sebe nezapadající atd...chování hlavních hrdinů...škoda mluvit...prostě celé mi to přijde při nejmenším NEDOTAŽENÉ....škoda 60%... ()

The_Peach

Skvelý film pri ktorom sa nedalo predvídať, teda aspoň mne, čo sa následne udeje. Na začiatku som namietal na ten skok o 10 rokov, avšak koniec filmu mi to ozrejmil. Pri pozeraní tohoto filmu som si v mysli predstavoval pri každem zábere na Butlera, pri každom jeho kroku, že čo má asi tak za lubom. Neustále som bol presvedčený, že musí mať vonku komplica a aj tuna som bol mimo :-). Jednoducho pre mňa parádny film pri ktorom sa človek nenudí a je neustále premýšľa čo sa može udiať. A dostal ma aj záver tohoto filmu. ()

Elegnor

Takovejhle film zahřeje u srdce :D Některý rozuzlení trošku zklamaly, ale co, drobný škobrtnutí v jinak parádní jízdě jsem schopnej bez problémů odpustit.. ()

Mr.Roman

Osobne neviem z akého dôvodu by som mal držať palce Jamie Foxxovi v jeho azda najnesympatickejšej pozérskej úlohe a priať mu víťazstvo nad "ctihodným občanom" Gerardom Butlerom. Čo považujem zároveň aj za najväčší problém tohto inak pomerne dobrého thrilleru. ()

Ravic

Škoda, že docela dobrý film čím více se blížil konci tak tím byl slabší a slabší a konec byl vysloveně trapárna. ()

jafuska

napínavý film o nečekané pomsty úplně obyčejného člověka, mělo to spád, napětí, dramatičnost, akce, kdy člověk neví co udělá každou vteřinu, sice některé záběry rozhodně nejsou pro děti, které nemusely být tak do detailu ukázány, ale přesto jsem tento film sledovala s napětím, co bude dál, doporučuji tento ilm rzohodně shlédnout ()

Dslike

Presne na takyto film som mal chut, to co som chcel som dostal. Par veci mozno pritiahnutych za vlasy ale who cares, ja som sa bavil. ()

Chicony

Snímek Law Abiding Citizen po celou dobu něco nabízí a mé oči držel na obrazovce. Gerard Butler není spokojen s rozsudkem vrahů, kteří ho připravili o rodinu. Proto se připravuje na pomstu, která je ve výsledku "mimořádně krvavá". To vše bylo pěkným námětem pro film, ovšem to, že má ze svého pozemku prokopán tunel do jednotlivých cel, to už bylo trochu moc. Proto musím hodnocení trochu srazit, jinak je Ctihodný občan velice kvalitním filmem. ----- "I'm just getting started. I'm gonna pull the whole thing down. I gonna bring the whole fuckin' diseased corrupt temple down on your heads. It's gonna be Biblical." ()

Kuzmik

Myslel jsem, že uvidím prvních 30 minut nudu a pomalý začátek příběhu ale ne naprostý opak je pravdou. Od prvních dvou minut jsme svědkami akčního a dramatického příběhu. Režie nás zavede do několika situací, ve kterých zničeho nic najednou začne brutální přestřelka nebo až skoro hororové mučící scény. Fascinující herecký výkon Gerarda Butlera, kterému jsem skutečně věřil, že přišel o rodinu. Osobně bych režiséra F. Garyho Graye nominoval na Oskara za nejlepší filmovou režii. Ovšem i tak stačí akorát tak na jedno shlédnutí takže vřele doporučuju. Zaslouženě ***** ()

zly.dvojce

Z hlediska vyššího principu mravního! Toto není film o pomstě, ale o nápravě věcí vzniklé katarzí hlavního přestavitele. ()

Jerris008

Trochu drsná počáteční scéna, která ale splní svůj účel - zaujmout diváka. Na to navazuje i Gerard Butler, který mě osobně zaujal tak, že jsem se vykašlala na přemýšlení, jak to vůbec ten chlápek zvládl všechno zinscenovat a jak to, že mu to všechno tak pěkně vychází? :-) ale i přesto velmi povedené ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)