Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

Darken01

O filmu sem se dozvěděl až na doporučení kolegy z práce a to je ta chyba, bohužel mi řekl největší tajemství uvězněného a tím mě připravil o překvapení skoro z celého filmu.Nicméně film byl skvělý moc se mi líbil, stejně tak i hlavní herecký výkon dvojice Butler a Foxx, muzika nevyrušující, ale doplňující, kamera chvílema famózní a spíše film jiné kategorie, režie odpovídající, nicméně je tu jedno ale proč to nedostalo plné hodnocení a tím je ....konec. Ano tak strhující film, přirozeně cyhtrá postupná gradace a zakončená....de facto ničím.Jak mohli předběhnout člověka nadprůměrně inteligentního běhemm par filmových sekund ? je to prostě nerealné a v tom je ta chyba a nutno podotknout že velika...Vypadá to jako by to scénáristům už lezlo krkem a chtěli to co nejdřív ukončit. Takže bych chtěl vidět nějaký alternativní konec jestli byl v plánu :) ()

BertuzziPP

Drama s dobrym pribehom, kde sa jednotlivec postavi proti celemu systemu. Motivaciou je zly verdikt sudu, ktory v jeho ociach odzrkadluje nedokonalost sudnictva a komodit, ktore so systemom suvisia. Divak az do poslednej chvile necaka, akym lstivym sposobom dokaze, hlavna postava byt krok vpred, pred celou komunitou. Poukazuje na diery respektive medzery celej ustavy a systemu s brilantnym ustnym vystupovanim hlavnej postavy. Taktiez ukazuje na fakt, ako sa moze cele prostredie prisposobit jednotlivcovi. Jedinym mojim sklamanim je, ze americania sa nesklanaju k hepiendu. Co v zavere bude stvat asi viacero divakov. Tento film vrelo odporucam. ()

Ejvi

Gerard Butler se do role hrdiny, který chce pomstít svou rodinu náramně hodí. Co na tom, že jej zavřou, on i nadále pokračuje ve svém plánu.. Když pomineme menší klišé, určitě je to jeden z nejpovedenějších Thrillerů za poslední dobu. ()

Hiragaen

Po 3/4 času velmi dobrý film s poměrně zajímavým příběhem (byť nespočetkrát použitým motivem), s dobrými hereckými výkony, hlavně Butlera, který zahrál postavu přesně jak měl; tedy ne jako vyšinutého pošuka, ale jako člověka, jenž přesně ví, co chce. Bohužel odhalení toho jak to dělá, je velice chabé a těžko uvěřitelné, a rovněž tvůrci nesebrali dost odvahy k jinému lepšímu konci. ()

Alpimera

Málokterý film dokáže do člověka implantovat svou pointu jako tento. Naprosto úžasně vystihuje problém "moderní spravedlnosti" kde DA neustále navrhuje nové a nové dohody a spravedlnost přichází zkrátka. Gerald Butler překvapil velmi dobrým hereckým výkonem a J. Foxx ho potvrdil. Už to tady několik lidí psalo, že film byl hodně předvídatelný, i když vyřešení komplice jsem opravdu nečekal. ()

hanzikk

Noooo, dle mne to byl kvalitní film, ale jsem asi hodně ovlivněn tím, že film naráží na systém, který nefunguje, což mám rád. Dokonce jsem místy uvažoval jak to je sakra možné, že se to tam tak děje no, a byl jsem rád, že v celém tom zmateném a zamotaném vraždění se vlastně našel "jednoduchý" klíč. ()

Dieman

Dobře obsazený film a výborným námětem. Děj byl napínavý od začátku do konce. Děj ukazoval na to, že to bude výborný film a že se zas pro jednou v Americe vydařilo. Bohužel na konci filmu přišlo veliké zklamání z toho, jak vše zkončilo takovým falešným Happy Endem. Nějako to nesedí, člověk který se chová tak racionálně, deterministicky a má vše tak propracované, že by si nekryl záda? Ale i tak na to stojí kouknout. ()

Jeffo8

Podle mě nejlepší film v podání Gerarda Butlera, tady krásně ukázal, že dokáže zahrát v podstatě každou roli od komedií (Chceš mě, chci tě, Ex-manželka za odměnu), akční (gamer) po drama v tomto skvostném kousku. Nevím, možná je to tím, že se mi líbí "ti dobří" s kterými by jste souhlasili v tom co dělají, v roli těch "špatných" a možná se mi prostě líbí skvěle promyšlené filmy jako tento. 90% ()

mezonek

Dost zajímavý film. Z docela běžného nápadu se vyvinulo něco nevídaného. Film má neočekávaný vývoj a hodně věcí se v něm stále převrací. A člověk stále mění náhledy, stále hodnotí, vžívá se do pohnutků. Neví, kdo je kdo a co je co. Neumí pojmenovat. Takovýhle nápad z kriminálního prostředí zaslouží ocenění. Určitě stojí za to. ()

JesseJames37

Skvělí film, zdejší píší záporná postava,, To Butler přeci není, i přes to že na konci to trochu přežene i tak trestá ty co ukřivďují jiným. Podobný případ znám i z reality a to ten že soudce dal mírný trest někomu, kdo spáchal něco velkého, z vlastní zkušenosti. Od té doby si vzpomenu na tento film a na Butlera jak trestá tihle lidi. Člověk někdy musí vzít spravedlnost do vlastních rukou i přes to že je to mimo zákon. Já bejt režisér tak Butler vyhraje, vím že je to nemorální, ale z důvodu že nějak takhle by se měla řešit nespravedlnost a bez práví v našem státě. Motivuje to i člověka k činům. Film super nemá chybu 85% ()

corrimson

Zprvu to vypadalo jako celkem zajímavá (i když nepříliš objevná) brutalitka s antihrdinou, kterého jsme prostě museli mít rádi, protože pomsta na nespravedlivém systému, utrpení ze ztráty, bla, bla, bla... Někde za polovicí to začalo víc a víc drhnout, zřejmě kvůli tomu, že ta šou ztratila pro nesympatičnost svého původního tahouna, přičemž se neobjevil žádný záskok, takže na konci vlastně bylo jedno, kdo vyhraje. Celkově takový pohodový (za)biják k sobotnímu večeru, který sice měl potenciál rozehrát něco hlubšího ala kritika systému či psychopatologická sonda, ale proč si tím kazit sycení po krvi lačnících receptorů? ()

padlar

Po delší době film, u kterého jsem se opravdu nenudil. Zpočátku to vypadalo na film o celkem oprávněné pomstě člověka, který zratil vše. V tom okamžiku měl i moje sympatie. V určitém okamžiku ale jeho pomsta překročila pomyslnou hranici, kdy už nejde o pomstu, ale o likvidaci všech, kteří měli s jeho případem cokoliv k činění. Jedna z nejlepších scén filmu nastane v okamžiku, kdy u soudu probíhá jednání o vazby a soudkyně jej chce pustit na kauci, i když je podezřelý ze zabití dvou lidí... . ()

KulovyBlesk

Smutná ukázka toho, jak funguje americký (a nejen ten) právní systém. G.Butlerovi jsem přibližně do 2/3 filmu opravdu fandil, ale ač se snažil přesvědčit diváka, že nejedná pomstychtivě a vlastně jenom chce změnit právní systém, tak tomu nemohl uvěřit snad nikdo, kór když začal vraždit lidi, kteří se smrtí jeho rodiny neměli nic společného. Škoda. Když pominu nadpozemský plán, který hlavnímu hrdinovi vychází s minutovou přesností a ulítlý konec, kdy se státní návladní rozhodne zničit čtvrtku vězení, jen aby donutil "živou mrtvolu" litovat svých činů, se mi film líbil.. 4* snad nebudou příliš. ()

micek

"Jediným verdiktem, je vězte vendeta." Už Chamurappi chápal jak důležitá je spravedlnost, na kterou se dnes zapomíná. Celý film jsem byl v neuvěřitelné eufórii. Konečně film, který ukazuje opravdovou spravedlnost. Bohužel američané trpí jednou vadou. Není veliká, ale je zásadní. Neumí dělat konce filmů. Člověk, o kterém je řečeno, že byl machr v CIA na zabíjení lidí na dálku, převeze egoistický právník, které mu jde jen o úspěch a ne o spravedlnost. Pokud si chce člověk vychutnat tento film, musí ho před koncem stopnout, jinak bude mít zkažený zážitek. ()

foxocs

Film ktorý zobrazuje aký prehnitý a deravý systém je. Odráža súčasnú dobu kedy sa spravodlivosti nedostáva zadosťučinenia a preto ju berú do rúk jednotlivci. V tomto diele sa jej (nie tak celkom) chytí „Ctihodný občan“ ktorého stvárňuje Gerard Butler . Tým nie tak celkom som myslel že sa nezameriava na všetkých zločincov ale len na tých ktorý súvisia s jeho nešťastím. Príbeh začína tým ako mu zabili manželku a dcéru pri lúpežnom prepadnutí v jeho vlastnom dome. Zločincov zatknú ale po dohode obvineného s právnikom (Jamie Foxx) ctihodného občana v súdnej sieni sa jeden dostáva na slobodu a nie je „spravodlivo“ potrestaný. Tento občan poukazuje na chyby v systéme a chce ho radikálnym prístupom napraviť. Či sa mu to podarí uvidíte v 109 minútach napínavého deja ktorý Vás určite nesklame. Rozpočet $50 mil | Tržby USA $ 73,357,727 | Tržby celosvetovo $ 126,690,726 ()

Aneta5

Jeden z nejlepších filmů o pomstě.Líbí se mi nejen proto že jsem sama kdysi toužila a možná ještě toužím se pomstít lidem co mi ublížili,ale hlavně proto že mstitele hraje Gerard Butler,doporučuju! ;-) ()

Jefrey1994

Ten film mě jednoduše dojal :)...Selhal zákon tak se o to postaral sám.Nejvíc mě asi dostalo to co udělal v té soudní síni. A taky jsem pozdějš pochopil proč to udělal. ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)