Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

Blutarg

Pěkná pomsta, fakt jsem se bavil, jak dobře to měl týpek promyšlené. Na jeho místě bych se choval dost podobně. Dal bych i 5/5, ale pokazilo se to tím koncem. Mělo to tam řachnout a byl by klid :) ()

himor

Kurevsky dobrý film...ako od začiatku som tušil, že GB skape, ale ajtak som mu držal palce až dokonca...krásny príbeh s trošku brutálnejším pozadím a scénami. Herci sa vôbec nemusia hanbiť, možno trošku JF, keď sa bavil s rodinou bolo to až príliš umelé, ale ináč super obsadenie. GB ako masakrálny hrdlorez sadol peckovo. Množstvo akcie, zápletka...no neviem ako viac navnadiť niekoho kto to nevidel. Takže hŕŕŕ k telke a kukať!!! ()

Sammy.Boy

Ctihodní občané, možná to vypadá na první pohled jako další nereálná americká slátanina, ale má to sakra koule! ()

Shitonit

Parádní film. Miluju filmy, kde bere hlavní hrdina spravedlnost do vlastních rukou.. Miluju miluju prostě to miluju. Nebo miluji ? To je fuk, každopádně todleto je funkční stroj na divákovo štěstí od prvního vokamžiku. Tenhle vobčan, prostě nemá chybu! ()

papadoce

“Jenom se rozehřívám, tohle je Von Clausewitzův hnus, kurevská válka. Celý ten systém zbourám. Celej ten posranej, nemocnej, prohnilej chrám ti spadne na hlavu. Bude to biblický!” No potrebuje toto další komentár? Žerár v nezvyčajnej roli v podstate negatívneho hrdinu na pozadí krutej rodinnej tragédie. Ja mu rozumiem. LAC je prekvapivou, pomerne surovou, kvalitnou srilleríkovskou záležitosťou. Už prvá scéna bola brutálna, alebo také dobodanie spoluväzňa bola krvavá šupa, no a sudkynin telefonát, bombastikuš. Film má nápad a výborné prevedenie, ale trochu ma mrzelo, že to nakoniec doklopýtalo k hepjendu. Džejmí mal zahučať. No čo už. A tiež bolo už trochu cez, vykopať tunel až do väzenia ku konkrétnej samotke 😃. Nevadí. Velice fresh záležitosť a ak spomeniem, že každý kto ten film videl si na neho pamätá aj po rokoch, len málo filmov tohto žánru zanechalo takúto stopu. To treba oceniť hviezdami. Hrozne som Žérarovi držal palce, rola mu sadla jak uliata. Parádička. ()

Ex_Machina

Ruku na srdce. A čo by ste robili vy ? ... Z dobráckeho otca rodiny, ktorému sa v jednom okamžiku zmení celý život na najhoršiu nočnú moru sa stane človek bez svedomia a chladnokrvný vraždiaci stroj, ktorý sa chce tým najhrubším násilím pomstiť celému svetu a systému fungovania spoločnosti, ktorá sa nedokázala postarať o spravodlivosť ... Po zrušení špeciálnej prokuratúry, oklieštení súdov a NAKY reálny scenár za pár dní aj u nás v tomto našom zvláštnom Kocúrkove. ()

radaauer

do dvou třetin skvělé, pak to trošičku začalo skřípat v logice, resp. do té doby geniálního "padoucha" dopadnou a nachytají jako školáka. na akční thriller překvapivě hodně podnětů k přemýšlení, minimálně komu vlastně fandit. O americkém demokratickém systému mám své mínění, koneckoncu i v našem politickém prasečáku by nám vadilo, kdyby se paní starostivá chovala vůči moci soudní jako diktátor, takže pro mne je možná klaďasem Butler. ()

Uninstall

Výborný scénář, herecké výkony Gerarda Butlera a Jamieho Foxxe byly standartní, zážitek z filmu nestandartní. Pokud tento film měl přinést něco odlišného, tak se mu to podle mě povedlo. Jediné co mě trochu mrzelo byla poslední třetina, ve které film ztratil spád a konec také nebyl povedený. ()

Solverino

Celkem hodně podařený film až na ten konec, ten byl trochu slabší :) Butler je fakt dobrej, ale jako Leonidas byl lepší! Pomsta systému? Trochu ano, ale pak ten klaďas stejně vyměknul a dost to odfláknul :( konec vysloveně velmi slabej... ale celkově doporučuju, není mnoho tak dobrejch filmů (96 hodin, Oko dravce, Zrádce, Na odstřel...) spíš na 4 hvězdičky, ale vzhledem k bídě, která panuje v poslední době, dávcám za 5! Leonidas! Sparta!!! na něěěě... ()

unrocker

Tohle je moje krevní skupina, tohle je ono! Vynikající herci Butler a Foxx pod taktovkou Graye, je souznění s nápadem a myšlenkou. Celé to hned od začátku funguje a je to rychle za vámi, BOHUŽEL! Klidně bych přidal ještě aspoň 30 minut nápadů jak potrestat systém a pak to teprve zakončil... :) ()

L3G1ON4R

Bude se člověk ohlížet na spravedlnost, bude stát za právem nebo snad bude humální ? Když mu před očima zabijou svojí rodinu a co hůř dítě. Na to ať si odpoví každý po svém. Ctihodný občan je další pěknou ukázkou jak vlastně fungují zákony a pro koho, jak se dají vyložit a kdy se který výklad zrovna komu hodí do kapsy. Je nemorální odveta při ztrátě lidských životů, nebo je hřích sedět a spokojit se s tím co pro nás vlastně legislativa dokázala ? Opět ať si každý odpoví na otázku dle sebe. Pěkný příběh Clyda "aká" Gerarda Butlera v podání manžela jenž přišel o ženu a dítě a jenž čeká na spravedlnost, která mu nebyla dopřána v takové míře aby byl spokojen do své smrti. Na druhé straně právník Nick "aká" Jamie Foxx (později prokurátor) který přistoupí na dohodu s kýmkoli, a udělá cokoli jen pro svoji kariéru, se ale v jednom případě pořádně přepočítá. Clyde a Nick teď spolu stojí tváří v tvář a řeší základní otázku zda se Nick ze všeho poučí ? ()

ratpile

I když se tak film ze začátku tváří, tohle se nesmí brát vážně, je to prostě "jen" sexy natočená oddechovka, se skvělým Butlerem, Foxxem a divácky velmi atraktivním tématem. Úvod je famózní a 2/3 filmu jsem byl opravdu nadšený, ten ZÁVĚR mě ale vyloženě naštval, takhle trápit divákova očekávání a shodit jeho oblíbenou postavu, to se nedělá! Zábavný sexy trhiller s Butlerem, kterému nejde jinak než fandit. Vypněte mozek, kupte popcorn a jděte do kina :-) ()

RobbieM@N

Občan Clyde těžko vyhoví modelovému divákovi, na komerční hit je moc brutální - míra násilé je zbytečně vysoká, pro užší skupinu náročnějších diváků je to až moc blbé. Režisér ni scénarista neví na jakou stranu se stavějí, po většině je to na straně Clydea, ale nepochopitelný konec celý dosavadní průběh staví na hlavu a zabřednutí do filmových klišé následuje, někdo z tvůrců jednoduše ke konci změknul a celý to posral. Ta míra násilí by v žádném případě nevadila, ale film by musel lépe ukázat "proč", proč má hlavní hrdina takové pohnutky, čím si musel Clyde projít, aby se z něho stal bezcitný zabiják, to že na začátku ukáže Gary Gray menší "home invasion" opravdu nestačí, je třeba k tomu dojít psychologičtější cestou. ()

miki68cz

Čtyři hvězdy za docela napínavý příběh a výborného Butlera. Horší je to už s rozuzlením, které je jako pohádka, celý film jsem přemýšlel, kdo mu pomáhá a modlil se aby to byl někdo z policajtů ale bohužel. Velice dobrá atmosféra tři čtvrtiny filmu. Další z filmů, v kterém nevíte komu fandit. ()

kabul

Vcelku obstojná záležitosť, na začiatku trochu nudila, ale časom to začalo naberať grády. Spočiatku mi bolo jedno, kto je vlastne na tej "dobrej" strane, ale v tej polovici som si už urobil mienku o postavách.... a záver som očakával trochu lepší. Keď sa nad tým zamyslím, ani neviem prečo vlastne dávam také vysoké hodnotenie, ale myslím, že som to moc neprehnal. Takých 68 %. ()

vieriX

Páni tak originální a svěží zápletku jsme tu už dlouho neměli.Viděl jsem všechny filmy s Gerardem Butlerem a dovolím si říct, že co předvedl tady bych nazval brilantním výkonem. Film ukazuje taky na to jak občas dochází k tomu, že vrahové a násilníci nejsou poctivě potrestány a právníci a soudy nepracují tak jak mají. Dávám 80 procent a to s naprosto klidným svědomím. ()

Varangian

Nakonec veeelké zklamání. Docela rád bych viděl podobný námět zpracovaný třeba Davidem Fincherem. Aneb Butlerův příběh dovedený do konce tak, jak byl zpočátku rozehrán - a ne tak podivnou nelogickou kastraci, kterou mu nadělil scénář... Kdyby takhle někdo zprasil Klub rváčů a my přišli o padající mrakodrapy, tak by to bylo vážně na odplatu :-) ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)