Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

ceftax

první půlka filmu bezvadná, ale ten konec.. Měl vyhrát ten"špatnej" a byl by to super film, ale takhle jen 70%. ()

Bosvin

Klasický boj dobra proti zlu s charismatickými herci. Přepólování hlavních hrdinů z dobra na zlo a naopak jsem ale scénáři ani režii neuvěřil. A podruhé to zkoušet nebudu. ()

Chlo0opek

Nemohu si pomoct, ale hlavní vyšetřovatel mi byl krajně nesympatický a naopak vezni jsem fandil, aby to dopadlo dobře pro něj. Rozhodně to nebyl špatný film, ale jelikož mi jeho závěr byl proti srsti, dávám jen 3*. Ale zápletka je teda dobrá, to zas ano. ()

JCS

Hmmm... Co na to říct, čekal jsem maličko více, ale Butler neskutečně zahrál záporáčka. Děj promyšlený, ale dalo by se říci, že trochu předvídatelný. Konec? Dalo by se říci přitažený za vlasy, ale to filmu neubírá, dobrá zábava. 7/10! Tady slabší 4. ()

morbido

Celú dobu na film čučim s priblblym úsmevem na tvári a spokojne si chrochtam jak pekne si to tam po jednem umírajú,Úsmev a nadšení prakticky celú dobu a už už sa schyluje k finále a dúfam že nesklame a že filmu plesknem plné hodnotení.lenže holt moje očekávaní záveru sa jemne lišili od predstavy tvúrcú.moc vážne moc sem dúfal -SPOILER- že sa mu podarí zabit Jamieho alebo aspon odpálí jeho rodinku -SPOILER- ale bohužel presný opak.a já naivný sem sa fakt tešil že si Gerardo na konec prichystal velkolepé krvavé finále.No budiž všetko nemože byt podla našich predstav aj ked tá moja je možno trošku mimo a možno sem trošku j*bnutý ale jednoducho vždy sa radši priklonim na tú špatnú stranu.Takže jedno velké mínus aka 4*. ()

Robbie

Film, pri ktorom som veľa nemusel rozmýšľať, čo som v konečnom dôsledku ocenil. Budem sa venovať skôr scenáru ako výkonom alebo vizuálnej stránke, k tým nie je veľmi čo povedať, boli výborné. Zato rozuzlenie bola sprostosť jak mraky, aj malému decku by asi takéto vysvetlenie záhady "kto je spolupáchateľ" pripadalo trochu smiešne. Takže moment prekvapenia sa u mňa zmenil skôr na moment výbuchu smiechu, ale to nemení nič na fakte, že film ma bavil. Už len samotná predstava, že to niekto ukážkovo nandáva prehnitému právnemu systému a konečne je spravodlivo rozhodnuté aj o tých, čo si myslia že len oni môžu rozhodovať o životoch druhých ale naopak to byť nemôže, je paráda a takého Gerarda by asi privítali s otvorenou náručou vo väčšine krajín sveta, vrátane tej mojej samozrejme.. A to vedie k ďalšiemu pozitívnemu momentu filmu, ktorým bola veľmi tenká hranica medzi dobrom a zlom. Film nechával diváka po celý čas trochu na vážkach komu teda fandiť? Ja som jednoznačne fandil pomstiteľovi a vychutnal som si každý jeho zásah a narastajúce zúfalstvo v radoch právnikov a policajtov, ale pozitívnym hrdinom mal podľa všetkého nakoniec byť Django, ktorému som tak strašne prial smrť!:-)) Preto bol pre mňa záver dosť veľkým sklamaním. Potešilo by ma, keby bol niekto už konečne trochu originálny, vykašľal sa na to trápne americké moralizovanie o tom že pomsta nie je cesta, čo tým dosiahol a každý terorista bude potrestaný. Aspoň raz by som nechal v dueli, kde terorista má právo na svoju pomstu, vyhrať aj jeho. Potom by som dal 5*:-) ()

solver

Po dlouhé době film, který mě opravdu bavil. Asi se mi to zdá, ale z toho plakátu na mě kouká Clive Owen :-) ()

RomanBond007

Film, ktorý má svoje grády. Clapík sa chce pomstiť za vraždu svojej malej dcéry a manželky tým, že zabije ich vraha. Ale tuto nekončí, tuto len začína. Všetko má premyslené, s úsmevom zabíja všetkých, ktorý zabezpečili to, aby sa vrah dostal na slobodu. Dobrý výkon G. Butlera ako pomstiťeľa a Jamie Foxxa, ktorý mi je sympatický tiež. Príbeh ustál, atmosféra a celkový dojem ma prekvapil, škoda že zomrel :D. 95% za všetko!!! ()

$h4rk

What? Ctihodný občan mi byl pár lidmi doporučen s tím že je to rozhodně lepší jak: Dead Man Down. A já po shlédnutí tohoto filmu opravdu nemůžu souhlasit. Tak sem se těšil že pomsta bude opravdu velká. Těšil sem se bohužel zbytečně. Asi přejdu rovnou ke SPOILERU!!: Začátek, kdy přijdou 2 chlapi vyvraždit rodinu do domu na mě emocionální dojem opravdu neudělal. (krom toho jsme se nedozvěděli proč, budiž?) První polovina filmu mě nudila, poté se rozjela nějaká splácaná "akce" kde Butler ač byl ve vězení začal všechno a všechny likvidovat a nikdo se nedozvěděl jak? Než se přišlo na ten opravdu "geniální úkryt" kdy si dokázal během 10 let asi zázračným způsobem prokopat cestu do všech cel ve vězení? Nevíme jak, ale víme že už měl připravený všechno co potřeboval. Celou dobu se to tváří jako geniální hra, ikdyž zdaleka není tak geniální jako spíš hloupá, a podívejme se ten konec? Všechno má pod kontrolou, a najednou udělá takovou chybu, že tzv: napalm si nepojistí žádnou kamerou, hlavně že je má všude? A nakonec si sám zajistí výlet do povětří ??? Bohužel to postrádalo v hodně místech logiku. Konec mě opravdu silně rozesmutněl. Zklamání, které po shlédnutí několika posledních dobrých filmů už muselo přijít. Pro Butlera byla tahle role velké sousto ze kterého nevytěžil téměř nic. A Foxx, ikdyž ho mám obecně rád, se mi tady taky zrovna dvakrát herecky nelíbil. ()

Nataly205

Gerard Butler, spravodlivý, neuveriteľne inteligentný a milujúci svoju rodinu nadovšetko. Neviem, či lepšia kombinácia pre ženu existuje. Všetko premyslené, všetci úplne mimo. Páčilo sa mi :) ()

Jartian

Solidní snímek o pomstě. Jeden z dost povedených. Ale sakra co ten konec. Tady asi někdo nepochopil, kdo je ten ten hodný a kdo hříšník. Negr i celý systém měl padnout na kolena. Chci remake! ()

mcamino

Miluju filmy s velmi inteligentním hlavním hrdinou, tohle byla neskutečná jízda, super akční film, nemám co vytknout. - 5* ()

Jardatekk

Hooodně povedeným snímkem kritizující soudní systém USA bychom se mohli inspirovat i tady u nás :D Tady ten je totiž 100% horší!!! Ne opravdu se mi tenhle film velmi, velmi líbil a Gerardovi jsem neskutečně fandil až do konce. Ten mě trošku zklamal, protože celý film vyzvihoval genialitu hlavní postavy a ten závěr byl prostě takový nějaký - málo předpokládatelný a asi až příliš americký.Tam se měli inspirovat třeba korejskou produkcí. Ovšem na genialitě celku to už moc nevzalo :) u mě 100% ()

Terminator666

Od začátku až do konce zajímavý film. Skvělý děj, dobré výkony herců, krásná hudba a navozená atmosféra. Musím se přiznat, že od začátku až do konce jsem fandil Gerardovi Butlerovi. Jen mě mrzí, že některé věci neudělal. ()

Mesmeric

Hoho, tak to je přesně ono. Krásná návaznost na Rozsudek smrti vypilován k dokonalosti. Celý film člověk řeší dilema komu vlastně fandit? Sympaťákovi Zadlerovi, který se rozhodl, že spravedlnost patří do rukou každého jedince a to měrou vrchovatou, takže škoda každého neuříznutého penisu, který přijde na zmar, až mu v palici trochu cvakne a rozhodne se, že individuální msta za zničený american dream se zlatým retrívrem a BBQ na zahradě, je kurfa málo a vezme to i z trochu morálního hlediska a chce radnici udělat novou fasádu zevnitř s rudým vzorem, INU PROČ NE, nebo mazanému panu Liškovi, který přitrouble řeší, co vše se dá dokázat, když kolem něj padají kulky jak v Ardenách a našemu hlavnímu sympaťákovi se snaží jeho rekonstrukci radnice překazit. Musím říct, že při ohňostroji na parkovišti jsem mručel spokojeností, jako 20-kilový kocour po své 4 misce Whiskas pro hebkou srst. Plné hodnocení, i přes některé nedostatky (myslíte, že najal horníky z Ostravy na to poddolování věznice??????????) ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)