Hranice nemožného

TV spot 1
Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (více)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

Diskuze

st.ranger (hodnocení, recenze)

TomikZlesa: Přichází invaze Pozorovatelů.

Kromě posledních pár minut by to klidně i mohl být definitivní závěr, ale stále je tu jedna epizoda, na kterou je třeba navázat.

Musím přiznat, že se trochu ve Fringe začínám ztrácet. Uniká mi skutečnost, že se najednou z Bellyho stal záporák jenom díky vymazání Petera z linie. Napadá mě, pokud Jones zde pracoval pro Bellyho, je možné, že to bylo stejně i v průběhu první a druhé řady?

dejfik

dejfik (hodnocení, recenze)

5. řada bude hodně nabušená, je dobře, že tvůrci věděj, že je poslední, aby to mohli pořádně ukončit. Wyman řekl na twitteru, že vše co se stalo v předchozích sériích bude nějak důležité pro další řadu, tak snad nekecá, ale hlavní teď asi bude ten rok 2036. Je jasné, že pozorovatelé přicházejí. :)

Jinak finále parádní, sice trošku přehnané, ale potěšil September, John Noble a Leonard Nimoy, 2 úžasní herci, ty jejich scény naprosto luxusní. John Noble by měl konečně vyhrát Emmy, nechápu, že ještě nebyl nominovaný. :)

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

poslední díl dobrý, tušíme kdo přichází ? Walter opět skvělý.."to je citronové želé" a hlavně "asi jste nepřišel na sendvič" :-))

Sartorius (hodnocení, recenze)

murthags: 4. série právě skončila a bylo potvrzeno, že bude i 5. série, která bude poslední.

Sartorius (hodnocení, recenze)

Jsem rád, že seriál bude pokračovat, mě nijak neomrzel a klidně bych snesl i více než jednu další sérii.

Co se posledního dílu (a vlastně i celé série) týče, tak sice byl extrémně předvídatelný a ani nevím proč, ale připoměl mi Pullmanovu trilogii Jeho temné esence, tak jsem čekal na konci něco ve stylu, že Peter a Olivia skončí každý v jiném vesmíru :-D

Shakaar (hodnocení, recenze)

hnuj: ono to bylo už profláklé předtím než díl byl odvysílaný...přecejen hláška Waltera "Belly is alive" musela být hned každému jasné že Leonard se tam nabeton objeví...nebudeme si nic nalhávat, Fringe se stal hodně předvídatelný serial, ono co chtějí pořád točit...5. řada bude z budoucnosti, tvůrci už nemají co skrývat, protože ani sami netušili že nějaká 5. řada bude...i tak si přesto myslím že seriál pořád o něčem je, sice v této řadě často recyklovali staré téma, ale i tak baví...já proti seriálu nic nemám, na nic si nehraje...narozdíl od Lostu

Judhisthira (hodnocení, recenze)

st.ranger: No právě to vymazání Petera ovlivňuje věci, které by ani třeba ovlivnit nemělo a naopak některých věci se vůbec nedotklo. Zrovna nevím jak vymazání Petera mělo vliv na život/smrt Bellyho. Vono celkově ty důsledky vymázání Petera nejsou moc domyšleny. To by se muselo změnit x dalších věcí ve kterých měl Peter pracky, tzn. mnoho údálostí a celých dílů by dopadlo uplně jinak. S tím Peterem si ukousli moc velké sousto podle mého.

Na druhou stranu je dobře, že je objeven hlavní záporák a seriál může důstojně skončit jeho porážkou :-) + teda ta budoucnost s pozorovateli.

Jinak existuje vůbec někdo, kdo neočekával, že ta holka z 19tého dílu bude v nějakém příbuzenském či jiném vztahu s hrdinami seriálu? :-) Ta předvídatelnost tam je často no.

Ale až na Bellyho vzestup se mi líbí ty poslední události v seriálu.

st.ranger (hodnocení, recenze)

hnuj: Musíš brát v potaz skutečnost, že když byl Peter vymazán, mnoho událostí se změnilo. Broyles z druhé strany je naživu, Jones je naživu. Ale i přesto, že pomáhal druhé straně s měňavci, neopravňuje ho najednou takto razantně otočit. Díky tomuto dílu jsem ale rád, že seriál již brzo skončí, ti 2 pitomci by z toho udělali splácanou nelogickou komedii ve stylu Lost.

Judhisthira (hodnocení, recenze)

Mě se taky zdá ten návrat Bella jako hodně laciný twist. Přece se na konci 2. řady obětoval, byť nebylo uplně jasné jestli opravdu zemřel. Zajímavé, že o tom nebyla ani zmínka v tom  21. díle a Nina Sharp jen mluvila, že normálně zemřel při nějaké autonehodě. Nevím co tohle má znamenat. Rovněž Belly přece nikdy nevypadal jako zlý člověk/vědec, i když navrhoval měňavce a nějaký čas spolupracoval s druhou stranou, ale to tam myslím bylo kdysi vysvětleno. Nějaké rozumné důvody tam myslím byly. Ale aby to byl arci zlosyn? To ne. Takového snahy tvůrců co nejvíce šokovat nikdo moc nemusím. Moc laciné a na efekt. Příště asi udělají záporaka z Astrid.

st.ranger (hodnocení, recenze)

Už jeden takový skok stačil a vlastně smysl neměl, protože byla časová linie upravena. Skoro se mi zdá, že se dohromady nikdy nedá a tohle bude stále svět, kdy September Waltera a alter-Petera nezachránil. Ale udělat najednou z Bellyho záporáka celé řady mi přijde až úsměvné a naprosto nesmyslné. Ke všemu to seriál proflákl během úvodních titulků, že se objeví Leonard. Očekávám též to, co hnuj.

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

já sem rád že 19. díl nepokračoval, 21. byl po dlouhý době hodně dobre starej Fringe a Walter opět neskutečně bodoval ! sem zvědavej jak dopadne Alex, Astrix..teda Astrid :)

Shakaar (hodnocení, recenze)

5. řada se bude podle mě odehrávat v té budoucnosti...ono i ta řada je bonusová tak trochu a ne zcela zapadá do toho seriálu...to jakou roli tam bude hrát Bell, nebo co způsobí Olivii se uvidí...dle mého názoru se vše nevyřeší v této řadě a bude to následovat do další řady...ale jinak ta 19. epizoda se mi zamlouvala, bylo to trochu něco jiného, ikdyž ti pozorovatelé to byl trochu ulet...řekl bych že jejich původním cílem bylo trochu nastolit pořádek a rovnováhu...přecejen, Jones si přechází z jednoho vesmíru jak se mu zamane, dělá nesmírný binec, který má za důsledek rozbombardovaný jeden vesmír a druhý k tomu směřuje...

Gertrudo (hodnocení, recenze)

To si nemyslim, porazit beliho, a presnut sa tri roky dopredu je moc nahustene.

skor si myslim ze ho porazia, a na konci dielu pridu pozorovatelia, a dalsia seria bude o ich boji s nimi a poslednych par dielov bude z buducnosti. Ale vsak uvidime.

Judhisthira (hodnocení, recenze)

Podle mě bude na děj z 19. dílu navazovat ta poslední 13ti dílná poslední řada. Takže na konci 22. dílu "ovládnou" svět pozorovatelé a naši hrdinové se nechají zalít tím jantarem.

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Tak ci porazia jonesa ani otazka nie je. Ale mna poriadne nasralo ze nepokracovali v 19. diele. Nechapem preco nie, ci obcas prelozia serie dielom z buducnosti?

st.ranger (hodnocení, recenze)

Zrovna koukám na 20. díl a uvědomuji si, že pokud byl děj z 19. tak bude Jones zastaven. Jsem zvědav, zda bude na děj z 19. ještě navázáno.

st.ranger (hodnocení, recenze)

dejfik: Výborně, to je moc dobrá zpráva. Tak snad bude finále velkolepé.

dejfik

dejfik (hodnocení, recenze)

5. sezóna oficiálně potvrzena! Bude to poslední řada a bude mít 13 epizod jak se předpokládalo. Mám ohromnou radost, tvůrci maj možnost to ukončit.

st.ranger (hodnocení, recenze)

Nekonečná bitva pokračuje. Kdo je teda záporák čtvrté řady, Pozorovatelé nebo Jones? Tento skok do budoucnosti už jednou byl a vlastně naprosto zbytečně. Pokud Noble prokecl, že je natočen poslední díl i pro případ, že by byl seriál zrušen, jaký je potom důvod pokračovat? To už by se pouze jen natahovalo a vařilo z vody.

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Podla mna je to nanajvys do konca serie. Postavia ten stroj, znicia ich ukradnu im stroj casu(ci co to maju) a vratia sa spat do nasej doby.

Shakaar (hodnocení, recenze)

TomikZlesa: já myslím že to bylo záměrem...prostě vytvořit epizodu trochu odlišnou...možná díl bude základem pro děj nové řady, uvidí se...osobně bych chtěl třeba epizodu z pohledu obseverů...to teprv bylo zajímavé...

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

me osobne se díl skoro až nelíbil, prakticky naprosto odlišný od Fringe stylu a hlavně z tajených observerů udělali gestapáky a celkově tímhle dílem pro mě ztratili na zajímavosti, vedou se spekulace jestli právě o tomhle má být pátá serie..pokud ano tak nevím jestli mě zaujme...

Sagara

Sagara (hodnocení, recenze)

Diel bol vyborny, ale mal jednu pre ma velku nevyhodu a to je, ze predstavili velmi zaujimavy svet a 40min v nom stravenych bolo primalo.

Sartorius (hodnocení, recenze)

Gertrudo: jj díl byl skvělý. Je vidět, že nápady mají, škoda ukončit takový seriál :-(

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Dost ma prekvapuje ze tu nie je ziadna reakcia na posledny diel. Ja osobne mam taketo hangovery velmi rad, aj ked uz teraz je dost zrejme ako skonci tto epizodicka cast.

Shakaar (hodnocení, recenze)

vzhledem k tomu že seriál se vysilá každý pátek večer tak s časovým posunem je pro české diváky dostupný na internetu v sobotu ráno...samozřejmě trožku nelegálním způsobem :D

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (více)