Hranice nemožného

Ukázka z filmu 18
Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (více)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

Diskuze

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

13Evelin11: Na sledovanie najnovsie staci zaskrnut v diskusii "Sledovat diskuzi" :)

SaarCastic

SaarCastic (hodnocení, recenze)

Pouze předstírá a povrchně nese jisté znaky kvality. Ve skutečnosti mimořádně plytké, nikam nevedoucí přežvýkávání mnohokráte viděného. Český dabing pitomý, ale tenhle blábol si nic lepšího nezaslouží. Jediná postava co za něco stojí je šílený doktor.

Gertrudo

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Ten detail co taury myslel je pravdepodobne tento. Preco len dva alternativne svety, ved by ich malo byt nekonecne vela co potvrdili aj v seriale.
Spoilery!
Konecne som sa dostal k tomuto serialu, pozrel do konca(posledneho vysielaneho dielu) a mozem povedat ze kvalita je dost kolisava. Niektore diely uplne super hlavne ked tam su pozorovatelia. A niektore nudnejsie a uplne zle(spominany retro diel). Dlho mi trvalo kym som si oblubil hlavnych predstavitelov, to sa v podstate podarilo az na konci druhej serie mozno preto ze su skutocne hlupy na to ako sa inteligentne tvaria, v podstate bez Valtera by hadam ani cestu na zachod nenasli, a mozno ich aj scenaristi zmenili. A tretie seria to ma zatial perfektne naslapnute. Diel so superinteligentym chlapom mal fakt grady jeden z mala originalnych napadov.
Jedine co ma stve je predvidalnost konca celho serialu, ale zase nemozeme cakat ze ho ukoncia zle(pre jeden alebo druhy alternativny svet).

CliffLee

CliffLee (hodnocení, recenze)

HOLY SHIT!!!!! I forget... ještě že tak živě diskutujete, tak mám aspon před sebou hodně dílů, ted když mám dovoloneu :-) Ono je teď těch seriálů tolik...(Sons of anarchy, Oz, Dexter) u Fringe mě trošku zklamal předvídatelný závěr 2.ser. a pak hlavně ten díl s tím vyprávěním ala noir detektivka - to bylo moc a po perfektní 1. sérii druhá o něco klesla, doufám že to v třetí zase nakopnou, mají na čem stavět, takže jdu na ni...

Tauri

Tauri (hodnocení, recenze)

Fringe mě uchvátilo, první série přechází druhou do velmi odlišné třetí série, ale všechny mají ty správné grády. S každým novým dílem mám Vánoce (brrr :) ). Je to velice netradiční zpracování, herecké výkony, provedení i logika celé série. Až na jeden neobjasněný (nelogický) detail (v celé sérii) do sebe vše zapadá, s obdivem. A moc bych nedala za to, že se nakonec vyjasní vše. Rozhodně dávám 5* A držím palce sledovanosti, aby nám to Foxáci neutli v nejlepším...

st.ranger (hodnocení, recenze)

Jen je škoda, že na pokračování budeme čekat až na začátek prosince, debilní pauzy.

AkrObatiX

AkrObatiX (hodnocení, recenze)

Nový díl 3x07 byl hodně zajímavý konečně se to začíná rozjíždět.

Judhisthira

Judhisthira (hodnocení, recenze)

TomikZlesa: No hele mě se taky zdá, že tato zápletka už tam jednou byla. Každopádně o epizodní děj ani moc nešlo. Důležitý byl konec dílu, který předznamenává velké věci. Chudák Peter, tak mu to klape s "falešnou" Olivii.

TomikZlesa

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

tohle byl naprosto skvělej díl, jak se zachoval Broyles už bylo vycítitelný ze zápletky, on je proste charakter na obou stranách :-) Měl sem behem dílu celkem slusny dejavu, jako bych tenhle díl, nebo stejnou zápletku už nekde videl, akta-x či milenium, nebo mozna i fringe, nekdo z lidi uz mladí nebo zdravi vysával ?

st.ranger (hodnocení, recenze)

2Djkoma: S tím souhlasím, taky mě to napadlo, už o nich moc dlouho nebyla zmínka.

Djkoma (hodnocení, recenze)

TomikZlesa:SPOILER: já tajně doufám, že to jsou dnešní pozorovatelé :) nebo s nimi jsou nějak provázaní.

st.ranger (hodnocení, recenze)

Možné SPOILERY: Peter sestaví stroj. To je jednoznačné. A pokud se opravdu dostane na testování, tak to bude v posledním díle série. Charlie se postaví proti svému světu. Obě Olivie spolu budou bojovat, jedna zemře a možná budou autoři snaživě chtít potvrdit která. Až mě napadne něco dalšího, dám vědět.

Judhisthira

Judhisthira (hodnocení, recenze)

No tak např. hlavní zápletka týkající se stroje na ničení vesmíru/alternativní reality není nic extra a očekávat se dala brzy poté, co se na scéně objevil přísný Alter-Walter. Já taky souhlasím, že je seriál v mnohém předvídatelný. Osobně očekávám v budoucnu momenty, kdy Peter bude ve finále rozhodovat, který svět zachrání. Naše prává Olivie si už samozřejmě uvědomuje kde patří a díky pokusu v bazénu se úspěšně teleportne do svého světa a zjeví se před Peterem, kterého bude přesvědčovat, že ona je jejich Olivia. Pro Petera bude těžké tomu uvěřit, i když si je vědom, že se "nová" Olivia chová dlouho dobu nějak jinak, ale přece ji miluje. Volba zda falešnou Olivii zabít/zatknout/potrestat bude těžká, stejně jako boj proti svému otci. Setkání dvou Walterů ve finále je asi taky tutovka.

Djkoma (hodnocení, recenze)

st.ranger: takhle zpětně to zní vždy snadně, zkusíme něco dopředu? Nahoď pár point, co přijdou brzy a uvidíme:) stejně si tu povídáme sami. SPOILER: to já zase věděl, že se obětuje Nimoy... a ve chvíli kdy bouchl ten granát před operou/divadlem tak byla Olivie taky jasná, ale to seriálu za chybu.

Djkoma (hodnocení, recenze)

st.ranger: předvídatelný vývoj má každý seriál. Předvídatelné pointy ne, má Fringe předvídatelné pointy, které víš víc jak pár dílů předem? To první byla jasná nadsázka, tajně jsem doufal, že to poznáš...:)

st.ranger (hodnocení, recenze)

2Djkoma: Kde píšu, že jsem předvídal děj tohoto dílu? Jen zmiňuji obavy z předvídatelného vývoje. SPOILER například Walternate chce, aby Peter sestavil stroj.

Djkoma (hodnocení, recenze)

st.ranger: takže si opět celý děj předpovídal měsíc dopředu? ;-) škoda, že si to sem nenapsal aby jsme mohli sledovat, jak po pár dílech přesně víš, jaké bude finále:-)

ad poslední díl: pro mě skvělé, těším se jak navážou všechny linie dohromady... (jisté nápady o dalším ději už mám, doufám, že mě nezklamou a propojí pozorovatele se schovanými částmi přístroje:))

st.ranger (hodnocení, recenze)

Už se to opravdu začíná rozjíždět, jen mám trochu obavy, že značně předvídatelně. Uvidíme.

TomikZlesa

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

2. serii to mělo skončit, přeně tak jak to skončilo a byla by to paráda, doufám že to nakonec nedopadne jak Lost, krom těch mimozápletek tak fakt není nic co by překvapilo, nebo nebo poutalo na další díl..

st.ranger (hodnocení, recenze)

Předtím jsi vlastně ani nevěděl o co jde a k čemu děj směřuje. Teď je možný cíl lehce odhadnutelný a cesta k němu nejasná. Taky jsem se hned přesvědčil a fakt jsem to odhadl s příštím dílem. Už se vlastně vše vyjasnilo, vše dostalo význam a už to jen pokračuje do nevyhnutelného finále.

Djkoma (hodnocení, recenze)

@st.ranger:tak Peterovo "odhalení" bylo obsahem první série, ale určitě ne druhé. takže tam už nemohlo fungovat jako překvapení:) Tam je rozdíl mezi tím co víš jako divák a co vědí postavy, ty se to dozvěděly až v druhé řadě, ale divák to věděl mnohem dřív. Ano, bude z naší strany, ale mě druhá Oliv baví jiným podáním Anny Torv (jsem zvědavý, kde bude hrát po seriálu:))... ten děj se na obou stranách posouvá a zatím to má lepší tempo než předešlé série, bohužel ten přístup se asi divákům moc nelíbí, viz, příspěvek m.a.t.t.a o sledovanosti...

st.ranger (hodnocení, recenze)

2Djkoma: Jsem jen trochu skeptický. Třeba odhalení Peterova původů nebylo žádné objevení, když Walter na konci první série navštívil jeho hrob a pak při jednom experimentu, kdy se žena na Petera tak zvláštně podívala. Sice to bylo perfektně načasované, ale nijak objevné. A mám prostě dojem, že odhalení nechají až na konec série. Příští díl by mohl být zase z "naší" strany.

Djkoma (hodnocení, recenze)

st.ranger: a není náhodou Olivie se svými schopnostmi jedním z důležitých prvků dalšího vývoje seriálu? Už se o tom mluvilo ve druhé sérii a teprve teďka uvidíme, co umí... její role v doomsday plánu nebude malá a jejímu příběhu na "červené" straně se věnují teprve 3 díly:) to opravdu není moc a postupuje to velmi rychle.

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (více)