Reklama

Reklama

Město zločinu

  • Hongkong Shin juku ji ken (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

V devadesátých letech se čínský mechanik, přezdívaný Steelhead (Jackie Chan), ilegálně přistěhuje do Japonska, kde pátrá po své přítelkyni Xiu Xiu (Xu Jinglei). Spolu se svým přítelem Jie (Daniel Wu), kterého potká v části Tokya zvané Shinjuku, si najdou práci, aby si vydělali peníze. Jakmile Steelhead zjistí, že jeho přítelkyně je provdaná za vůdce japonské Yakuzy, kterým je Eguchi (Masaya Kato), rozhodne se, že v Japonsku zůstane, aby získal japonské občanství. Zároveň vezme práci jako Eguciho zabiják, ale rychle se stane mocným a zaplete se s Yakuzou tak moc, že už není cesty zpět. (Rockwood)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (198)

teutates 

všechny recenze uživatele

Cesta na vrchol potravinového reťazca... T-S. Yee opäť vážne, no a mňa zaručene nesklamal. Osudy ľudí (problematika čínskych emigrantov), manipulácia, moc peňazi a zmena charakteru vďaka nim... Veľmi pútavy príbeh s nádychom "bandits", ktorý zobrazuje podsvetie v jeho najtemnejšej podobe. Osobne ma potešilo množstvo známych tvári, vytknem len snaď veľký potenciál v slabšom prevedení na Yee-ho štýl. 7-8/10 ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Utlačováním či potřebami lidí vznikala vojska. Jejich existence dala vzniknout moci. A přesně takto vždy vznikali gangsteři.…… Zpočátku chvíli nevím, co chce film řešit. Jestli ilegální přistěhovalce, jejich místo ve společnosti, podíl na zločinnosti, či mafii. Jako by ,,žlutá“ komunita chtěla za pomoci ikony J.Chana ukázat: TAKTO MY TU ŽIJEM!! (??) Naštěstí on se vydává na dráhu zločinu, protože: ,,PRACHY JSOU PROSTĚ TŘEBA“ a jeho cesta se protne s Yakuzou. Solidní drama, které zaujme nejen charakterní rolí J.Chana, který prostě stárne a tímto směrem by se mohl vydat. Líbila se mi i režie, protože tempo vyprávění je svižné, scénář má velký záběr, ale neunavuje zbytečnostmi. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *** ()

Reklama

kikuka 

všechny recenze uživatele

Štylisticky trochu nesúrodé, no na druhú stranu treba uznať, že dobre vyzerá každá z polôh od pseudo-doku po vysoko štylizované HK krimi. Postupné zbiehanie polôh a línií vyvrcholilo v tak jednotnom finále, že zrazu akoby úplne iný film človek sledoval. Priznávam, nedoriešila som ešte dilemu, či a nakoľko oná "stratenosť" v cudzom meste bola zámerná a nakoľko sám Yee nebol doma. //Čo ma prvotne prekvapilo, bola "prevratnosť" toho, že film ukazuje, ako ľudia utekajú z Číny do Japonska - ale tak ono sa to časom utriaslo a všetko dopovedal záverečný titulok o tom, že bolo zle, ale už je lepšie. Podobne ako už pri viacerých čínskych - mainland a aj Hong Kong - mainstreamoch, do popredia prešlo myšlienka jednoty národa, jeho tradícií vrátane pokory a túžby žiť v súlade so zákonom a pokojne kdekoľvek, kam prídu, pretože ich cestou je cesta mieru a spoločného blahobytu. Z filmu sa prúdom valia ideály "bratov", ktorí držia pri sebe, pomáhajú si a sú skromne vďační za novú šancu (Steelhead), medzi-ázijská xenofóbia na strane Japoncov tlmená postavou inšpektora Kitana, resp. u ambiciózneho Eguchiho ako dvojsečný rešpekt, kedy v Číňanoch vidí svoj nástroj na ceste k moci v klane. Kitano je zároveň "povinne" dobrým Japoncom v čínskom filme. V rámci tohto kontextu sú tu zaujímaví zlí Tajwanci, ktorí nerešpektujú snáď nikoho, ale aj zdôraznenie prijatia Hong Kongu ako súčasti čínskej (mainland) identity cez pomenovanie jednej z postáv Hong Kong Boy - // ()

Shadwell 

všechny recenze uživatele

Opravdu se někdo podivuje tomu, proč na svém území Japonci netrpí čínské emigranty, kteří jen co se usadí, zmátoří a seskupí, konkurují samotné Jakuze? Na celém světě se pořád mluví o tom, jak se bouřlivě vyvíjející Čína rychle mění v lídra globálního rozvoje. Přitom jsou kladné projevy tohoto mnohotvárného procesu úzce propojeny se zápornými. Existuje mnoho důkazů pro to, že se při upevňování vůdčí pozice Čínské lidové republiky v globálním hospodářství rozšiřuje i podíl čínského organizovaného zločinu v nadnárodních kriminálních vztazích. V Japonsku potlačily čínské triády domácí mafii, na účet Číňanů připadá okolo poloviny všech trestních činů, které v zemi spáchali cizinci. Čínské mafie kontrolují v Japonsku dvě třetiny obchodu s heroinem. Expanze čínské mafiánské obce nemohla uniknout ani režisérovi, ideově jde tudíž o film více než problematický. Ba co víc - je to plod úpadkové, dekadentní, ve smrtelném chechotu se zmítající hongkongské kultury. Komunistický hovnivál Jackie Chan není než převrácenou obdobou mandelinky bramborové, imperialistického broučka ze západu. Závěr ve stokách (-spoiler-) by se snad mohl zdát unhappyendem, nebýt toho, že zakončení bez happyendu, nešťastné zakončení, ostentativně idealizuje hrdiny, jejich příběh, nejednou banální, činí vznešeným a ideologie vepsaná do filmu spěchá podat detailní ospravedlnění motivující právě takový smysl zakončení. Lidé dávající rovnítko mezi happyend a pokleslou americkou kulturu jsou jak vidno pravdě na míle vzdáleni. Shinjuku Incident tedy není tak nevinný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Na rovině fabule skutečně podává více či méně klasický příběh, ale v hlubokých vrstvách filmového textu sděluje neobyčejně komplikované poselství týkající se základů existence a citlivých otázek mezi Čínou a Japonskem. Obě velmoci jsou přesvědčeny o vlastní nadřazenosti a jedinečné historické misi. Dodnes je rozdělují důsledky odvěké konkurence o nadvládu v Asii; smíření je iluzí, stará hra pokračuje. ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Scorseseovský gangsterský opus vystavaný na veľmi zaujímavom prostredí. Výborná prvá polovica filmu opisuje ťažké začiatky skupiny čínskych imigrantov v japonsku a postupné budovanie autority. Druhá polovica, rozprávajúca veľmi skratkovito, stráca vierohodnosť a len film vedie k očakávanému konci. Samotný záver však nepostráda hutnú dávku osudovosti a po filme prevládajú prevažne pozitívne pocity. Kvalitný, mierne nedotiahnutý film. Prekvapujúco civilný Jackie Chan bez problémov zapadol medzi ostatných, herecky zdatnejších kolegov. (7/10) ()

Galerie (25)

Zajímavosti (4)

  • Režisér Tung-Shing Yee plánoval film téměř deset let. Natáčení už mělo začít v květnu roku 2006, ale protože Jackie Chan zrovna natáčel film Křižovatka smrti 3, muselo být filmování odloženo až na listopad 2007. (Raztubyl)
  • Filmovanie snímky prebiehalo na autentických miestach v tokijskom Shinjuku a tiež v Číne. (MikaelSVK)
  • Kvůli zobrazení násilí se Tung-Shing Yee rozhodl neuvést film v Číně, která nemá systém přístupnosti. Uvažovalo se i o vystříhání násilných scén, aby film prošel přes čínské cenzory, ale to by dle režiséra filmu až příliš uškodilo. (Raztubyl)

Související novinky

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

10.03.2009

Ačkoli nad kvalitou jeho posledních filmů nelze moc jásat, pětapadesátiletý „princ kung-fu“ je stále obrovským miláčkem šikmookého publika. Jeho nový film Shinjuku Incident se však jako první… (více)

Reklama

Reklama