Reklama

Reklama

Město zločinu

  • Hongkong Shin juku ji ken (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

V devadesátých letech se čínský mechanik, přezdívaný Steelhead (Jackie Chan), ilegálně přistěhuje do Japonska, kde pátrá po své přítelkyni Xiu Xiu (Xu Jinglei). Spolu se svým přítelem Jie (Daniel Wu), kterého potká v části Tokya zvané Shinjuku, si najdou práci, aby si vydělali peníze. Jakmile Steelhead zjistí, že jeho přítelkyně je provdaná za vůdce japonské Yakuzy, kterým je Eguchi (Masaya Kato), rozhodne se, že v Japonsku zůstane, aby získal japonské občanství. Zároveň vezme práci jako Eguciho zabiják, ale rychle se stane mocným a zaplete se s Yakuzou tak moc, že už není cesty zpět. (Rockwood)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (198)

DruidKarel 

všechny recenze uživatele

1127. hodnocený film: Výborný příběh o muži, který utekle do Japonska za svou láskou, která se sem odstěhovala z komunistické Číny, aby zde vydělala nějaké peníze. Jackie Chan se za ní vydal též a dostal se mezi skupinku nelegálních utečenců, kteří okupují různá teritoria a mají vlastní gangy. Falešné telefonní karty, okrádání herních automatů, drogy... Najdete tu vše, co potřebujete. Navíc je příběh obohacen o zápletku, kdy Jacke Chan se stane sám vůdcem jednoho takového gangu. Navíc zachrání život policistovi, který vyšetřuje běsnění nelegálních přistěhovalců ve městě. Jackie Chan se ale obrátí na stranu policie a ještě jednou se snaží bojovat nejen o svůj život, ale i o život ostatních. Ti se za něj nepostaví a nakonec to skončí velkou válkou znepřátelených skupin. Ačkoli Jackie Chan nakonec ve své roli umírá, film je mistrovsky zakončen a vygradován až na samé maximum možností. Film ode mě má jasných 5* a určitě jej mohu jen dále doporučit. 5* ()

mortak 

všechny recenze uživatele

Chan chce být zároveň, klaďas a zároveň záporák, a tahle rozpolcenost charakterizuje celý film. Naivita hlavního hrdiny je obrovská, což mu nebrání lámat vazy (kde se naučil zabíjet?), aby se vzápětí choval jako Matka Tereza, a chtěl budovat čínskou ideální komunitu v Tokyu. Jako kdyby chtěl Al Pacinův Scarface šířit v Americe Castrovu idelologii, a ne prodávat drogy. Chan by se měl podívat na Henryho Fondu v Tenkrát v Americe, který dokázal skvěle zahrát padoucha a jít proti svému image. To Chan nedokázal. ()

Reklama

Shadwell 

všechny recenze uživatele

Opravdu se někdo podivuje tomu, proč na svém území Japonci netrpí čínské emigranty, kteří jen co se usadí, zmátoří a seskupí, konkurují samotné Jakuze? Na celém světě se pořád mluví o tom, jak se bouřlivě vyvíjející Čína rychle mění v lídra globálního rozvoje. Přitom jsou kladné projevy tohoto mnohotvárného procesu úzce propojeny se zápornými. Existuje mnoho důkazů pro to, že se při upevňování vůdčí pozice Čínské lidové republiky v globálním hospodářství rozšiřuje i podíl čínského organizovaného zločinu v nadnárodních kriminálních vztazích. V Japonsku potlačily čínské triády domácí mafii, na účet Číňanů připadá okolo poloviny všech trestních činů, které v zemi spáchali cizinci. Čínské mafie kontrolují v Japonsku dvě třetiny obchodu s heroinem. Expanze čínské mafiánské obce nemohla uniknout ani režisérovi, ideově jde tudíž o film více než problematický. Ba co víc - je to plod úpadkové, dekadentní, ve smrtelném chechotu se zmítající hongkongské kultury. Komunistický hovnivál Jackie Chan není než převrácenou obdobou mandelinky bramborové, imperialistického broučka ze západu. Závěr ve stokách (-spoiler-) by se snad mohl zdát unhappyendem, nebýt toho, že zakončení bez happyendu, nešťastné zakončení, ostentativně idealizuje hrdiny, jejich příběh, nejednou banální, činí vznešeným a ideologie vepsaná do filmu spěchá podat detailní ospravedlnění motivující právě takový smysl zakončení. Lidé dávající rovnítko mezi happyend a pokleslou americkou kulturu jsou jak vidno pravdě na míle vzdáleni. Shinjuku Incident tedy není tak nevinný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Na rovině fabule skutečně podává více či méně klasický příběh, ale v hlubokých vrstvách filmového textu sděluje neobyčejně komplikované poselství týkající se základů existence a citlivých otázek mezi Čínou a Japonskem. Obě velmoci jsou přesvědčeny o vlastní nadřazenosti a jedinečné historické misi. Dodnes je rozdělují důsledky odvěké konkurence o nadvládu v Asii; smíření je iluzí, stará hra pokračuje. ()

Kryton 

všechny recenze uživatele

Vážný,opravdový a hlavně jeden z nejlepších filmů s Jackiem Chanem. Nečekejte nějaké jeho tradiční legrácky anebo smršť klasických soubojů. Nic z toho tady není. Příběh ilegálního imigranta z Číny je pohledem na svět mimo neony Japonska. Japonci a Číňané se v lásce rozhodně nemají už hezkou řádku let. Když se tedy rozhodne skončit z podřadnými pracemi na černo, rozjede tak něco co už nejde zastavit. Započne tedy svojí cestu v krvi a ta poteče i dlouho poté. Důkaz jak s mocí a penězi se lidé mění a chtějí více. Důkazem je bratr našeho "hrdiny". Naivní a vyplašený obchodník s kaštany se tak změní v drogy obchodující trosku. Jestli chcete vidět v čem vězí kouzlo činského boomu tak tady dostanete odpověď. Zničit konkurenci,zastat její místo a dále se rozšiřovat. (spoiler) konec nemá happyend > u Chana moc nevídané! ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Průhledný gangsterský epos o vzestupu a pádu představuje nečekaně problematické dílo. Úvahy o výjimečnosti Chanovy údajně vážné role a jsou mimo mísu, protože již dříve Chan hrál ve snímcích, kde místo svých fyzických akrobacií a humoru předváděl naopak vážné herectví. Nejen v porovnání s Chanovou famózní vážnou hereckou kreací v "Crime Story" a vrcholnými snímky Dereka Yeeho vyznívá "Shinjuku Incident" sterilně, nenápaditě a především obludně tendenčně a exploatačně. Jestli "Shinjuku Incident" v něčem jde proti tradiční image Jackieho Chana, pak v tom, že se z konzervativního čínského pohledu jedná o jeho jedinou zápornou a opovržení hodnou postavu. Co jiného říct o hrdinovi, který se peleší s bělošskými prostitutkami, paktuje se s japonskými mafiány, přivede své krajany do záhuby, usiluje o japonské občanství a dokonce nechává svou snoubenku, aby se miliskovala s Japoncem. Film ostatně funguje jako nepřímá oslava čínského ekonomického boomu v novém tisíciletí, neboť ukazuje vypjatě tragický osud Číňanů, kteří v 90. letech hledali živobytí v Japonsku, zatímco mohli se svými krajany legálně prosperovat na budování domácí ekonomiky. Je pak jen aburdním paradoxem, že takto postavený film neprošel přes čínský certifikační úřad a nebyl tudíž promítán v Číně v kinech. -- Podrobněji viz recenze na Rejže.cz. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (4)

  • Filmovanie snímky prebiehalo na autentických miestach v tokijskom Shinjuku a tiež v Číne. (MikaelSVK)
  • Kvůli zobrazení násilí se Tung-Shing Yee rozhodl neuvést film v Číně, která nemá systém přístupnosti. Uvažovalo se i o vystříhání násilných scén, aby film prošel přes čínské cenzory, ale to by dle režiséra filmu až příliš uškodilo. (Raztubyl)
  • Režisér Tung-Shing Yee plánoval film téměř deset let. Natáčení už mělo začít v květnu roku 2006, ale protože Jackie Chan zrovna natáčel film Křižovatka smrti 3, muselo být filmování odloženo až na listopad 2007. (Raztubyl)

Související novinky

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

10.03.2009

Ačkoli nad kvalitou jeho posledních filmů nelze moc jásat, pětapadesátiletý „princ kung-fu“ je stále obrovským miláčkem šikmookého publika. Jeho nový film Shinjuku Incident se však jako první… (více)

Reklama

Reklama